Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Robertlodz09 2014-06-05, 22:27
Autor Wiadomo¶æ
SamSobieSzefem
Wys³any: 2014-06-05, 15:21   Antystatyczna
0
UP DOWN


Posty: 154
Panowie mam pytanie
Czy zauwa¿yli¶cie jakie¶ negatywne skutki nie przecierania ¶ciereczk± antystatyczn± elementów po bazie przed po³o¿eniem klaru?
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2014-06-05, 15:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Hmmmmm.....
Moze chodzi o w³oski ktore zostawia recznik frote na bazie.
Takie cos mozna zauwazyc jak sie nie przeciera szmatka antystatyczna.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

SamSobieSzefem
Wys³any: 2014-06-05, 15:59   
0
UP DOWN


Posty: 154
Lackdoctor napisa³/a:
Hmmmmm.....
Moze chodzi o w³oski ktore zostawia recznik frote na bazie.
Takie cos mozna zauwazyc jak sie nie przeciera szmatka antystatyczna.



kolega pracuje w komorze i powiedzia³ ¿ê u niech jest obowi±zek przecierania ca³o¶ci po bazie ¶ciereczk±

ja na to do niego ale po co przecie¿ py³ nie siada i mo¿na to zalaæ lakierem

on odpar³ ¿e tak ma pracowaæ albo wyleci nie ma tam samowolki
wiêc je¶li nie chodzi tu o odkurz przy gara¿owym lakierowaniu to sam siê zacz±³em zastanawiaæ
ja nie przeciera³em ch³opaki przy zabytkach te¿ nie przecierali i teraz ju¿ sam nie wiem
lac jak robisz?

zawsze przecierasz?
 

³ysy73 
Wys³any: 2014-06-05, 18:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
SamSobieSzefem napisa³/a:
sam siê zacz±³em zastanawiaæ
Przecieraj - tylko odczekaj a¿ wyschnie
 

SamSobieSzefem
Wys³any: 2014-06-05, 20:11   
0
UP DOWN


Posty: 154
³ysy73 napisa³/a:
SamSobieSzefem napisa³/a:
sam siê zacz±³em zastanawiaæ
Przecieraj - tylko odczekaj a¿ wyschnie


hehe to siê rozumie oczywiste a powiedz jedna kwestia

czasami na autach widaæ schodz±cy lakier z bazy
czy nie jest to w³a¶nie efekt zbyt d³ugiego czekania a¿ baza odeschnie i nak³adania na such± bazê klaru?

tego wlasnie siê obawiam. zacznê ¶cieraæ wszystko a d³ugo zejdzie i potem k³±dê klar
czy klar rozpu¶ci bazê pod sob± i zareaguje z ni± na tyle w³a¶ciwie ¿e zespol± siê ze sob±?
 

³ysy73 
Wys³any: 2014-06-05, 20:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Czym innym jest baza sucha (do przetarcia), a czym innym przesuszona (nieaktywna chemicznie).
Z pewno¶ci± po odczekaniu kilkunastu/kilkudziêsiêciu minut po jej na³o¿eniu nie przesuszysz jej tak aby lakier bezbarwny siê z ni± nie po³±czy³ (bez pieca).
Spokojna g³owa.

Lakier najczê¶ciej ³uszczy siê z baz przesuszonych, lecz to nie jest jedyny mo¿liwy powód.
 

natium
Wys³any: 2014-06-05, 21:16   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 323
¶ciereczka antystatyna ,niby ale ona taka nie jest ale to szczegó³. sluzy do wycierania,,usuwania" malych wtracen np. odkurzu stojacych pigmentów z bazy . ja bez sciereczki nie wyobrazam sobie malowania a juz cieniowania srebra :roll:

wa¿ne zeby po wyciagnieciu z woreczka roz³o¿yæ ja i zgnie¶æ w ¶nie¿ke potem roz³o¿yc jak komu pasuje ;d cos jeszcze???
 

YAMAHER
Wys³any: 2014-06-05, 21:43   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
£ysy --> Jak dla mnie nie z powodu przesuszenia tylko z powodu nawalenia za duzo na raz i za zrobienie zbyt malych przerw miedzy warstwami co powoduje zamkniecia rozpucha czekaja z pare min i klar na szybkosci wszystko. A nikt w polsce nie czeka kilku godzin zeby przesuszyc baze :) Nie :D ? a duzo lakierów schodzi i duzo lakeirników robi mega szybko wszystko.

Ja lakieruje baza tyle ile trzeba i po jakisc 25 Minod malowanka przecieram szmatk± a pozniej bezb :) czasem taki odkurz jest ze az slychac jak by sie papierem sciernym robilo hahhaa:D taki py³. :) Warto jest tego uzywac :)
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2014-06-05, 21:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
YAMAHER napisa³/a:
czasem taki odkurz jest ze az slychac jak by sie papierem sciernym robilo

A to da³es du py bo to sie baza postawi³a a to wada lakiernicza.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

YAMAHER
Wys³any: 2014-06-05, 21:59   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
Lakierowa³em rant b³otnika a w jakism jednym miejscu nagorze troszke bylo s³ychac ze tak szoruje. Leciutko przecieralem ale od razu odszkoczylo:)

To mowisz ze w tym przypadku lipa ;D ?
 

KK 
Wys³any: 2014-06-05, 23:25   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Kurde ca³y czas, ca³y zastanawiam siê jak Panowie od zabytków mog± nie u¿ywaæ ¶ciereczki antystatycznej. Nie wiem...
Dyskusja sobie pogalopowa³a, a tylko ja zauwa¿am takie niuanse.
_________________

 
 

kalbi 
Wys³any: 2014-06-06, 08:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
reasumuj±c ¶ciereczka antystatyczna jest niezbêdna do usuniêcia odkurzu i nie wa¿ne czy to kabina, czy gara¿ bo tu i tu odkurz jest tylko, ¿e w kabinie bardzo ma³o ale jednak.
_________________

 
 

SamSobieSzefem
Wys³any: 2014-06-06, 13:21   
0
UP DOWN


Posty: 154
reasumuj±c:
¶ciereczk± antystatyczn± nale¿y przeicieraæ zawsze ka¿dy element przed wylaniem klaru poniewa¿ mo¿e to uchroniæ przed cieniami na sreberku czy te¿ z³otym oraz poaga zniwelowaæ ¼le wylan± postawion± bazê.

nauczone zapisane zapamiêtane :D
_________________

 

Lackdoctor 
Wys³any: 2014-06-06, 14:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Nie do koñca dobrze to zrozumia³es.
Scierka nie likwiduje postawionej bazy.
Nie chroni przed cieniami.
Przecieramy nie tylko przed wylaniem klaru, lecz przed kazda nastepna warstwa bazy...

.... a jeszcze przecieramy i odmuchujemy przed aplikacja bazy....
no to teraz chyba bedzie wszystko.

.... aaaa...
przed przecieraniem przed aplikacja bazy trzeba element odt³usciæ czy tam umyc czy wypraæ ;)
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

³ysy73 
Wys³any: 2014-06-06, 19:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
YAMAHER napisa³/a:
Jak dla mnie nie z powodu przesuszenia tylko z powodu nawalenia za duzo na raz i za zrobienie zbyt malych przerw miedzy warstwami co powoduje zamkniecia rozpucha czekaja z pare min i klar na szybkosci wszystko. A nikt w polsce nie czeka kilku godzin zeby przesuszyc baze :) Nie :D ? a duzo lakierów schodzi i duzo lakeirników robi mega szybko wszystko.
Jak mówi³em jest wiele powodów. Wiele powodów jakie ja znam i nie wiem ile jeszcze których nie znam.
Zdziwi³by¶ siê ilu ludziom uda³o siê bazy przesuszyæ.
Zdziwi³by¶ siê wiêc i tym ¿e nie ka¿dy lakier bezbarwny ma odpowiedni± przyczepno¶æ do bazy ka¿dej marki - tutaj chyba najwiêcej by³o baboli na marce RM w której zamiany klarów i baz czêstowato koñczy³y siê takowymi babolami.
Wspomnia³e¶ te¿ o grubo¶ci warstw wiêc przypominam sobie wpis z dawien dawna bodaj¿e Pana Rafa³a Mani o wychodz±cym na wierzch bodaj¿e wosku - niby dziwne ale sam niewiedz±c co siê dzieje widzia³em kiedy¶ u siebie na czarnym solidzie b³yszcz±ce placki (nie czepiaæ siê szczegó³ów bo mogê czego¶ dok³adnie nie pamiêtaæ - ew. poprawiæ)

blala bla bla.... mo¿na pisaæ i pisaæ o nieudanych wyskokach.
 

SamSobieSzefem
Wys³any: 2014-06-06, 21:50   
0
UP DOWN


Posty: 154
i niech kto¶ mi powie ¿e na forum nie uczymy siê
Yama I lac trzymaj± poziom forum
ja jeszcze trochê zani¿am ale spokojnie hehe
_________________

 

KK 
Wys³any: 2014-06-07, 00:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
^^ :spi:
_________________

 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga