Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 16:42
Autor Wiadomo¶æ
grzesiek-red
Wys³any: 2008-07-01, 16:14   Jak malowac metallik ?
0
UP DOWN

Posty: 3
Moje pytanie brzmi jak malowac mettalic . Chodzi o to ze zrobilo mi sie przebarwienie male ale zawsze cos , teraz chce to zeschlifowac polozyc na to podklad a pozniej lakierem bazowym i lakierem bezbarwnym pomalowac . Zastanawia mnie to jak ten metalic pomalowac zeby nie bylo widac odcieni.

Chcia³bym jeszcze wiedziec jakim sierodkiem zalepic ryse ( g³ebok± ) na kokpicie i czy mozna lakierem czarnym kokpit pomalowac

Czym zakleic rysy na zderzakach , zywica , w³óknem szklanym czy tez szpachlowka do tworzyw stucznych
 

mebArth 
Wys³any: 2008-07-01, 16:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Rysy zalewa sie podk³adem.
Jaki kolor farby? jaki pistolet? jaki kompresor? Farba wodna czy konwencja?
Jaki kokpit....bo mi sie to kojazy z deska rozdzielcza?

Opisz dok³adnoe wsyztsko to cos sie pomysli.
_________________
Bart
 
 

grzesiek-red
Wys³any: 2008-07-01, 17:02   
0
UP DOWN

Posty: 3
Chodzi mi o dokladnie o deske rozdzielcza , mam zamiar ja poprawic , myslalem nad farba w sprayu. Farba oczywiscie czarna .


Do czego s³uzy zywica oraz w³ókno szklane ??
 

mebArth 
Wys³any: 2008-07-01, 17:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Do desek sa specjalne lakiery strukturalne z mieszalnika na utwardzacz akrylowe. Dorabiaja do koloru jak sobie zarzyczysz.
Spray jest do scian murów felg w maluchu, do Ursusa....do STARa 66..itp. Lub na szybko buzera na listewki i to jest tylko czarny.
Zywica + utwardzacz + w³okno szklane s³uzy do naprawy: ³odek, ³odzi, towrzyw sztucznych, pak lodziarek FamilyFrost, owiewek motocykli.
Jesli masz pekniety zderzak to daj go do spawania (klejenie na goraco) specom - zap³acisz 100z³ ale masz gwarancje ze nie pêknie twozywo.

Co do deski - malowa³em raz deske od Marei, wiadomo bezowy taki kolor...deska posklejania w firmie co naprawiaja zderzaki...ca³osc ZAPODK£ADOWANA zeby by³a jednastruktura ca³osci a farba dobrana do tapicerki...wysz³o piêknie...ale w zaleznosci od ilosci rozcienczalnika tak± masz strukturê. Firma PPG.
_________________
Bart
 
 

grzesiek-red
Wys³any: 2008-07-01, 17:53   
0
UP DOWN

Posty: 3
No nie wiem jak sa bardzo male rysy i chce ktos je poprawic to nie bedzie calego elementu malowal pistoletem . Mam zamar pomalowac to lekko w spraju oczywiscie najpierw czesci zamaskowac , kumpel tak zrobil i wyszlo mu swietnie .

w która strone malowac mettalic zeby nie bylo pod sloncem sladu , jamik sposobem ??
 

mebArth 
Wys³any: 2008-07-01, 18:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Pozdrów kumpla...spayem to mozna deske w Ursusie malowac.
Nie ma takiego czegos jak SLAD POD S£ONCEM. jak spdolisz to i bedzie widac w cieniu :)
CO do malowania mtellicem to masz milion postów na forum. OD gestosci farby, jakosci sitek a konczywszy na poprawkach w³asnej pracy :smile: Poczytaj posty w dziale JESTEM AMATOREM...

pzdr
_________________
Bart
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-07-01, 19:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
male rysy i odpryski szpachlujesz szpachla akrylowa, ktora szlifujesz na mokro i kladziesz na nia bezposrednio lakiery.

[ Dodano: 2008-07-01, 20:46 ]
mebArth napisa³/a:
Zywica + utwardzacz + w³okno szklane s³uzy do naprawy: ³odek, ³odzi, towrzyw sztucznych, pak lodziarek FamilyFrost, owiewek motocykli.


a calibry i tjuningowane golfy ? chyba zapomnial kolega o tak istotnych rzeczach :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group