Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Robertlodz09 2014-06-16, 20:38
Autor Wiadomo¶æ
krzysiek124
Wys³any: 2014-06-16, 12:09   Szpachlowanie.... i grubanie lanie podk³adu
0
UP DOWN

Posty: 138
Najwiekszy problem w moim przypadku to szpachlowanie bardziej skomplikowanych powierzhni. Niestety nie mam maszyny i jade 80 na klocku albo desce recznie, zauwazylem ze lepiej wychodza mi powierzchnie gdy tre na "X"... Mam takie pytanie, wiem ¿e to nie zgodne z technik±, ale ¿ycie jest ¿yciem, a papiery - papierami. Szpachluje nadkola tylne i w dwóch miejscach wylaz³a mi blacha tzn - po psikniêciu epoxydu widaæ placki. Nie zabardzo chce mi sie j± wbijaæ i znowu szpachlowaæ... Czy jest mozliwo¶æ ¿e podk³ad akrylowy jak nawale z 5, 6 warstw to podzia³a jak szpachla natryskowa?? Mam w tej chwili dwa podk³ady T4W oraz w ¿ó³tej puszcze multi-filler od trotona.. Mam plan taki: jako ¿e T4W ma mniejsze granulki rozcieñcze go lepiej ni¿ przewiduje producent dla pierwszego natrysku - zaleje tym rysy po papierach /trzymam siê gradacji i koñcze na 320, ale wiem z doswiadczenia ¿e po rêcznej obróbce zwykle i tak widaæ/, potem zrobie dwa kolejne ju¿ tak jak w karcie... Auto na s³oñcze na te 3h, potem pujdzie multi filler na 3 warstwy, ale ju¿ rozcieñczalnika na minimum.... znowu odpoczynek i spowrotem T4W tak ¿eby go rozlaæ w miarê g³adko i siê nie narobiæ przy obróbce.... Co o tym s±dzicie? Robicie takie przeboje?
 

ksenonn 
Wys³any: 2014-06-16, 12:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 279
Sk±d: Czêstochowa
a po co tak kombinowaæ jak mo¿na daæ szpachle natryskow±?
_________________
Blacharstwo/Lakiernictwo
 

krzysiek124
Wys³any: 2014-06-16, 13:26   
0
UP DOWN

Posty: 138
lakieruje od "¶wiêta" tylko dla siebie, mam 2 podk³ady i chcia³bym je wykorzystaæ, kupie szpachle i zwyczajnie bêdzie marnowa³o siê na pó³ce...
 

YAMAHER
Wys³any: 2014-06-16, 21:18   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
Krzysiu tworzysz nie stworzone rzeczy :D w po³owie Twojego postu sie wy³aczy³em totalnie :D
Ja proponuje wszystkie wystajace miejsca wbic i przemyc Epoxa z puchy i dac szpache. Jak bedziesz blizej konca wyrownania elementu to daj jakas ³atwo scieralna szpachle a pozniej slifunek na klocku. Rob koliste ruchy i szybko Ci pojdzie :)

A jak lakierujesz od swieta to zrob jak w miare nalezy :D
 

Pogromca mitów
Wys³any: 2014-06-17, 22:07   
0
UP DOWN

Posty: 89
Podk³adu nie mo¿na "nawaliæ" bo nie wyschnie dobrze i bêdzie siada³. Szpachla natryskowa to inna chemia i jest przystosowana do k³adzenia grubych warstw.
 

krzysiek124
Wys³any: 2014-06-17, 23:01   
0
UP DOWN

Posty: 138
Dobrze, w takim razie z innej strony... Jak du¿e dziurki i rysy maxymalnie mogê zalaæ gêstym podk³adem akrylowym?
 

KK 
Wys³any: 2014-06-17, 23:07   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Dziurek ¿adnych, rysy po papierze 240 maszynowo.
_________________

 
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2014-06-17, 23:11   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
krzysiek124 napisa³/a:
Jak du¿e dziurki i rysy maxymalnie mogê zalaæ gêstym podk³adem akrylowym?

Jak dodasz do podk³adu "wylewkê samopoziomuj±c±" to nawet kilku centymetrowe dziury mo¿esz "zalewaæ" .... ;)
  
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2014-06-17, 23:15   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
krzysiek124 napisa³/a:
lakieruje od "¶wiêta" tylko dla siebie,

Malujesz jak piszesz tylko "dla siebie" i ¿a³ujesz sobie oko³o 30-40z³ na szpachlówkê .... :help:
 

krzysiek124
Wys³any: 2014-06-18, 00:18   
0
UP DOWN

Posty: 138
Robertlodz09 napisa³/a:
krzysiek124 napisa³/a:
lakieruje od "¶wiêta" tylko dla siebie,

Malujesz jak piszesz tylko "dla siebie" i ¿a³ujesz sobie oko³o 30-40z³ na szpachlówkê .... :help:

Teraz wiem, ¿e nazwa multi filler to tylko nazwa nic nie znacz±ca, i na du¿e szpachlowanie dobrze na³o¿yæ szpachlówkê ^^ Sêk w tym, ¿e ju¿ na³adowa³em grubo podk³adu na moje szpachlowania ^^ . Nie bêdê ukrywa³ ¿e na moje "hobby" lakiernicze posz³o troche kasy w tym miesi±cu i gdyby po³ówka moja wiedzia³a ile... to chyba bym ju¿ spa³ w gara¿u.. i tak znowy wychodzi ¿e "tajtaniej" wychodzi "najdro¿ej"....
Przyznam siê ¿e na szpachlowanko posz³o: 1 warstwa epoxydu, 2 warstwy rozroboionego z rozcienczalnikiem podkladu t4w, piêæ grubych warstw multi fillera troton i na koniec 3 warstwy znowu t4w - nak³ada³em ¿e prawie siê la³o... Oczywi¶cie wszystko dociera³em papierkami 240 i 320 no i dawa³em ok 12-24h na wyschniêcie.... i jak narazie to wyglada to ca³kiem nie¼le ^^
 

KK 
Wys³any: 2014-06-18, 01:10   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
:help:
_________________

 
 

krzysiek124
Wys³any: 2014-06-18, 08:22   
0
UP DOWN

Posty: 138
oczywiscie 12 do 24h schlo po kazdej "partii", czyli epoxyd - przerwa 12h, akryl t42 - przerwa dobra, multifiller - przerwa doba itd .... Ma to jak±¶ szanse na powodzenie? Przynajmniej czê¶ciowe? No nie mówcie ¿e jestem pierwszy i nikt tak nigdy nie robi³... no pewnie na forum nikt siê nie przyzna, bo ka¿dy daje na blache epoxyd, nikt na blache nie szpachluje, wszyscy u¿ywaj± markowych sprawdzonych produktów itd ;)
 

barteek933
Wys³any: 2014-06-18, 09:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 826
ale po co tyle tego waliæ ? cz³owieku zastanów siê , jak mia³e¶ poszpachlowane i ju¿ gotowe ale w niektórych miejscach przetar³e¶ siê do blachy to by³o daæ epoksyd - poczekaæ a¿ wyschnie , po³o¿yæ akryl i lakier wierzchni
 

krzysiek124
Wys³any: 2014-06-18, 10:54   
0
UP DOWN

Posty: 138
barteek933 napisa³/a:
ale po co tyle tego waliæ ? cz³owieku zastanów siê , jak mia³e¶ poszpachlowane i ju¿ gotowe ale w niektórych miejscach przetar³e¶ siê do blachy to by³o daæ epoksyd - poczekaæ a¿ wyschnie , po³o¿yæ akryl i lakier wierzchni

Nastêpnym razem zainwestuje w szpachlówkê natryskow± :spoko:
Przy ma³ym szpachlowaniu z dziurkami i blach± wystaj±c± nie ma problemu, ale w momencie kiedy ca³e drzwi s± w szpachli i rêcznie szlifuje na klocku to zawsze po papierze mam rysy, do tego zawsze mam dziurki wielko¶æi szpilki, albo wiêksze... Nak³adam nastêpn± szpachle /oczywi¶cie wykañczaj±c±/ i co¶ tych dziurek i rys siê pozbêdê, ale jak odmucham, przemyje to znowu s± jakie¶, czasem papier ¶cierny tak zarysuje ¿e znowu co¶ siê pojawia i tak do usranej ¶mierci, a mi ju¿ rêka odpada od szlifu.. Teraz wiem - dam szpachle natryskow±, ale da³em co da³em i w pi±tek chce to polakierowaæ, ryzyk fizyk...
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2014-06-18, 14:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Kazda zostawiona rysa wyjdzie po czasie.
Ta zostawiona miedzy warstwami kitu tez.... Te ktore zalejesz szpachlowka natryskowa tez wyjda.
Dziurki tez.

To co zrobiles podkladami w x warstwach tym bardziej wyjdzie ale na poczatku bedzie ladnie.
W sumie temat to tr±ca podpuch±..... ;P
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

YAMAHER
Wys³any: 2014-06-19, 10:28   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 1975
^^ ^^ lej podkladu az auto z³apie glebe
 

KK 
Wys³any: 2014-06-19, 12:19   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
:D

Nie potrzeba ucinaæ sprê¿yn.
_________________

 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga