Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
WIELEBNY 
Wys³any: 2014-07-07, 20:41   Farby do detali Woda czy Konwencja??
0
UP DOWN

Posty: 8
Sk±d: Olsztyn
Witam wszystkich szanownych kolegow otuz mam ma³y dylemat i problem. Aktualnie maluje H&S Evo na bazach samochodowych Autokolor konwencionalnych ale pewien czast temu niewiem czy pojawil sie problem czy moze moje wymagania az tak wzrosly. Otuz na poczatku malowalem Createxami i by³o ok. ale jak sprubowalem baz samochodowych stwierdzilem ze maluje mi sie lepiej i przesiadlem sie na bazy. Jakis czas temu moj Evo ulegl wypadkowi i na jakis miesiac przestalem malowac, zamowilem zestaw naprawczy poskladalem sprzet, odpalile, zalalem farby i buba niemoge wyciagnac zadnej kreski cienkiej ciagle cos albo plunie albo przerywa albo cos, pomyslelm ze trzeba poprubowac z rozrabianiem i cisnieniem, a wiec prubowalem i nic. Wiec pomyslalem ze moze z baz odparowal rozcienczalnik czy cos wiec niemyslac ogniem do mieszalni i dorobilem po 100ml nowych baz czerni i bieli bo moze pigment stracil wlasciwosci i jak zamocno rozrobie to paj±czki sie robia. Ale wracam z nowymi bazami i niby lepiej ale nadal nie to co wbym chcial a raczej nie to co wczesniej. I zaczelm sie zastanawiac czy nieprzesi±¶æ sie spowrotem na farby dedykowane wodorozcienczalne tylko jakie? Wicked, AA? Byc moze problem w tym ze bazy s± na bazie zywic lub maja za slaby pigment przy rozcienczeniu? planuje kupic nowe aero i niecofaj±c sie mysle o Infinity ale jesli na dyszy 0.2 mam taki problem to puki go nie rozwiaze bez sensu kompletnie jest myslec o 0.15. I tu moje pytanie wkoncu i nareszccie na jakich farbach da sie wiecej wycisn±c detali jesli chodzi o wlasciwosci? co ma mocniejszy pigment i na czym bedzie pracowac sie latwiej i przyjemniej czy myslec dalej o bazach moze z innej frmy czy moze zakupic cos z AA.Wicked czy jeszcze czegos innego?? chodzi o malowanie glownie na autach, motocyklach, kaskach i ogulnie dziubaniu w detalach nie na scianach w wielkich formatach czy na koszulkach. Co byscie poradzili w takiej sytuacji? dodam ze sprzet 100% sprawny wszystko proste bo wymienione na nowe. Zaczelem sie zastanawiac czy przez pomylke niedostalem zestawu 0.15 i z t±d ten problem bo w paczcee brakowalo dyszy i zostala doslana. Z góry dziekuje za jakiekolwiek pomysly i rady ;)
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga