Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Siekiera
Wys³any: 2014-09-15, 23:22   3M og³asza upad³o¶æ!!!
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
He, he da³em taki tytu³ specjalnie ¿eby intrygowa³ ale w sumie to co¶ w tym jest.

Odpowiadaj±c w innym temacie da³em przyk³ad 3M i ich polityki handlowej co sk³oni³o mnie do takiej wieczornej refleksji.
Moim zdaniem to jest kolejna firma która popad³a w samo nakrêcaj±c± siê spiralê zag³ady rynkowej swoich produktów. Rozbujali sprzeda¿ bo maj± dobre co tu nie mówiæ produkty a za tym posz³a machina biurokratów bez pojêcia rynkowego. Niestety przesycony rynek towarami 3M zniszczy³ mar¿e generowane na tych produktach ale nikt tego w porê w 3M nie zauwa¿y³. Si³± rozpêdu i rozdawanych na lewo i prawo bonusów na zakupy paletowe ci±gnêli jeszcze trochê. I nagle zaczê³o spadaæ :x:
Pierwsza reakcja... robimy porz±dek z bonusami, rabatami... nie pomog³o
Druga reakcja... zatrudniamy Pomocników dla Przedstawicieli Handlowych :shock:

Nie wiem jakie oni maj± stanowiska ale ¶miesznie to wygl±da ¿eby Przedstawiciel Handlowy mia³ swojego pomocnika, asystenta. Za³o¿ê siê ¿e efekt bêdzie taki, ¿e ci asystenci puszczeni w teren narobi± jeszcze wiêkszego syfu ni¿ by³ bo przecie¿ na pewno dostali pensje motywowane wynikami sprzeda¿y a gdzie naj³atwiej sprzedaæ towar?
Tam gdzie siê ju¿ sprzedaje... tyle ¿e taniej ^^

Noo w sklepach ju¿ siê nie da. No to gdzie... kilkadziesi±t tysiêcy polskich warsztatów czeka na pe³nych wigoru Pomocników Przedstawicieli Handlowych 3M :spoko:

APP mo¿e byæ dumne, gigant ¶wiatowy - 3M idzie w ich ¶lady ^^
 

GMC
Wys³any: 2014-09-15, 23:52   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 384
Do mnie do warsztatu ju¿ zawita³ jaki¶ gostek z 3M, wiêc masz chyba racjê.
Siekiera jak tak wszystkich powyganiasz to czym bêdziesz handlowa³ :shock:
 

lukas
Wys³any: 2014-09-16, 00:10   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 339
No faktycznie mnie zaintrygowa³. Dobre :spoko:
 

Siekiera
Wys³any: 2014-09-16, 07:47   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
GMC napisa³/a:
Siekiera jak tak wszystkich powyganiasz to czym bêdziesz handlowa³ :shock:

Polecê Ferdkiem: Spokojna Twoja rozczochrana :D
S± firmy co tylko czekaj± na potkniêcia innych. A znajd¼ mi np. mieszalniê która by³aby zadowolona ze wspó³pracy z APP. Ile bêdzie takich w kraju? I w³a¶nie to wykorzystuj± inne firmy których jeszcze 3-4 lata temu nie by³o na polskim rynku lub mia³y ¶ladowy udzia³. Taki 3M to jest ¶wiatowa marka i w wiêkszo¶ci krajów to co ju¿ mogli osi±gn±æ to osi±gneli. W Polsce teraz mog± ju¿ tylko traciæ bo aut ¶ci±ga siê coraz mniej, du¿ych serwisów przybywa bardzo powoli, konkurencja ma coraz bardziej podobn± ofertê i tañsz±, z zak³adów produkcyjnych bêd± wynosiæ te¿ coraz mniej, wiêc... i tylko w w wybranych asortymentach mog± liczyæ jeszcze chwilowo na wzrosty np. past polerskich ale tylko dziêki temu ¿e g³ówny udzia³owiec w rynku czyli Farecla mocno podnosi ceny no i coraz wiêksza liczba polerowaczy ma dosyæ babrania siê w wodzie.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group