Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:41
Autor Wiadomo¶æ
DrCruel
Wys³any: 2006-01-06, 21:41   Jakimi papierami ¶ciernymi handlowaæ?
0
UP DOWN


Posty: 418
Alan
Do³±czy³: 14 Lip 2005
Posty: 2
Wys³any: Czw Lip 14, 2005 10:48 am Temat postu: Jakimi papierami ¶ciernymi handlowaæ?
--------------------------------------------------------------------------------
Temat jest taki. Postanowi³em znale¼æ jakie¶ inne papiery ¶cierne którymi móg³bym pohandlowaæ. Teraz mam SIA i Indasa ale wszyscy w mojej okolicy nimi handluj± a ja chce mieæ te¿ co¶ innego.
Co mogliby¶cie poleciæ? Co siê sprawdza? Oczywi¶cie w rozs±dnej cenie


DrCruel
Site Admin
Do³±czy³: 13 Lip 2005
Posty: 35
Wys³any: Pi± Lip 15, 2005 9:29 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
Dobrym materia³em jest produkt niemieckiej firmy Starcke (znanej g³ównie z papierów Matador) o nazwie Ersta 542 (kolor nasypu: br±zowy. Ma on ziarno z tlenku glinu (korundu) i pokryty jest warstw± stearynianu, który zapobiega szybkiemu zabijaniu. Moim zdaniem jest lepszy od bia³ej Indasy a porównywalny z czerwon±. Ma dobr± ¿ywicê dziêki czemu ziarno nie wysypuje sie tak szybko jak w bia³ej Indasie.
Problemem mo¿e byæ jednak zdobycie go w postaci rolek. APP sprzedaje jedynie kr±¿ki 150mm na welurze wyciête z tego materia³u ale rolki maj± niestety tylko z materia³u Ersta 732 (kolor nasypu: bordowy), który nie jest z³y ale...
Cena tej Ersty 542 powinna byæ pomiêdzy bia³± i czerwon± indas±.

Dobrym materia³em jest te¿ Kovax ale ceny s± na poziomie SIA a w dodatku rolki maj± tylko do granulacji P120

Wielu lakierników u¿ywa te¿ fiñskiej Mirki ale ja nie mam sprawdzonych informacji o tych materia³ach. Je¿eli kto¶ ich u¿ywa to prosimy o opinie


Jarek
Do³±czy³: 16 Lip 2005
Posty: 13
Wys³any: Sob Lip 16, 2005 4:53 pm Temat postu:
-------------------------------------------------------------------------------
u mnnie w mie¶cie jest fabryka tarcz ¶ciernych i jest sklep przy zak³dowy w kyurym jest bardzo tanio ale jako¶æ nie najlepsza ale i tak sie bardziej op³aca Indasie przyk³adowo zu¿ywam 1,5 papieru z tarcz a jeden Indasie gdzie cena jest nie porównywalna


myrczyk
Go¶æ
Wys³any: Sob Lip 23, 2005 9:16 am Temat postu: Mirka
-------------------------------------------------------------------------------
Witam ja pracuje na papierach Mirki ogolnie jestem bardzo zadowolony papiery nie zabijaja sie zbyt czesto maja z tego tytulu dluga zywotnosc cenowo tez nie jest zle przeklamanie gradacji jest tylko na 2500 ja osobiscie polecalbym ta firme.Pozdrawiam i oczekuje szybkiego rozwiniecia sie tego forum
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group