Szukaj FAQ Album



Otwarty przez: Tech 2008-07-17, 11:03
Autor Wiadomo¶æ
macioo74
Wys³any: 2008-07-11, 22:44   Co¶ jest nie tak?? Czy chiñczyki tak maj±??
0
UP DOWN

Posty: 54
Cze¶æ. Mam tani chiñski aerograf z allegro. Du¿o nie maluje ( malowa³em jakie¶ 4-5 razy ) i za ka¿dym razem mam problem. Z ty³u mam takie pokrêt³o, ustawiam nim ¿e grubo¶æ jest np 1mm, namaluje kilka kresek i albo maluje coraz cieñsze albo w ogóle nie maluje. Muszê psikn±æ du¿ym strumieniem i dopiero potem mogê znowu malowaæ cienkie. Jakby siê zapycha³, i trzeba by³o przepchaæ dyszê. Mo¿e co¶ nie tak robiê?? W sprê¿arce ma ustawione ci¶nienie 2 bary. Farba my¶lê ¿e jest dobra, bo jak rozcieñczam j± bardziej to s± zacieki i widaæ ¿e jest za rzadka. W chiñczykach tak jest?? Nie chcê kupowaæ jakiego¶ profesjonalnego, bo nie wiem czy to co¶ da i chcia³bym jeszcze siê poduczyæ po narazie maluje same bazgro³y albo modele do sklejania, ale to tylko jednym kolorem. Proszê o pomoc.
Pozdrawiam
 

acidhouse
Wys³any: 2008-07-11, 23:59   
0
UP DOWN
Kustom Kulture


Pomóg³: 10 razy
Posty: 267
Problem mo¿e siê nazywaæ rozkalibrowana iglica albo na co bardziej stawiam - farba o zbyt grubym pigmencie lub nie do koñca wymieszana. Je¶li podasz wiêksze szczegó³y ewentualnie fotki to mo¿e znajdzie siê tego wiêcej. No i to pokrêt³o o którym mówisz, to prawdopodobnie blokada skoku iglicy, któr± regulujesz mo¿liwo¶æ odchylenia ig³y do ty³u.
_________________
Training all life
 
 

macioo74
Wys³any: 2008-07-12, 17:04   
0
UP DOWN

Posty: 54
Chodzi o to, ¿e jak maluje cienk± liniê, to pomaluje tak np 30 cm i cos sie zapycha. Nie chce malowaæ cienkiej i powoli zwiêkszam t± iglicê i nagle wylatuje du¿y strumieñ i wszystko za¶winia. Sorry trudno to opisaæ. Spróbuje zrobiæ co¶ z t± farb±.
acidhouse napisa³/a:
farba o zbyt grubym pigmencie lub nie do koñca wymieszana
mam j± bardziej rozrobiæ z wod± ?? To ma byæ zwyk³a woda czy destylowana??
 

matheurzsz 
Wys³any: 2008-07-12, 17:50   
0
UP DOWN


Posty: 48
Sk±d: Konstantynów ³ódzki
Tak spróbuj j± bardziej rozcieñczyæ, je¶li to wodna farba u¿ywaj tylko destylowanej wody. Mia³em podobny problem przy malowaniu metalikiem, po kilkunastu sekundach zatyka³a siê dysza i wtedy malowanie by³o mo¿liwe tylko na ca³kowicie otwartej iglicy.
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group