Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Magnes
Wys³any: 2008-07-13, 13:17   Od poczatku
0
UP DOWN

Posty: 1
Z uwagi na to ze nie znalazlem tu zadnego FAQ ani nic podobnego mam pytanko.
Nigdy nie mialem do czynienia z lakierowaniem a chcialbym sie tego nauczyc. Od czego zaczac?? Na pewno nie od razu lakierowanie tylko malowanie spreyami tak?? Co by bylo dobre na 1wsza lekcje??
 

rbfm 
Wys³any: 2008-07-13, 13:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Magnes napisa³/a:
Od czego zaczac??


od tego forum. to jedno wielkie faq.
 

kalbi 
Wys³any: 2008-07-13, 13:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
spreyami to tu nikt nie maluje kolego, nie to forum.... Jak chcesz sie nauczyc lakierowac to pistoletem. Ogolnie lakierowanie to powiedzmy piku¶ w porownaniu z przygotowaniem... Duzo by pisac.

WSZYSTKO JEST NA FORUM tylko trzeba troche checi i poszukac
_________________

 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-07-13, 14:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Kolego...ja 16 lat maluje i nadal sie ucze i nadal miewam ZONKi. Teoria ci da 30% tego co mozesz wiedziec po praktyce. Nie da sie wyt³umaczyc literkami jak prowadzic pistolet...jak cisnienie ustawic, jak sie rotowac w sytuacjach podbramkowych gdy cos sie pieprzy w trakcie. To nie takie proste. Mozesz poczytac i zaopatrzyc sie w byle co za 300z³ pistolet , kompresor 100L , wêze, odstojniki wody i oleju, i mozna cos dalej pomyslec. Samo malowane to nie tylko po³ozenie farby...tez jest przygotówka co np trwa 4 dni a malowanie 30 minut. A narzedzia do przygotówki? tez $.
Takze pomysl czy masz si³e, zapa³ i pieni±zki zeby w tym sie BABRAC (dos³ownie)

pzdr
_________________
Bart
 
 

adams90-90 
Wys³any: 2008-07-13, 14:11   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 400
Sk±d: Krasiniec
Praktyka to cos swietnego mozna tyle sie nauczyc ze hej. Poczytaj troche forum zlap teori i wkrec sie do jakiegos warsztatu. Tam sie nauczysz przygotowania i podpatrzysz jak lakiernik prowazdzi pistolet jak to robi i wogole!!
 
 

Bisuside14 
Wys³any: 2008-07-13, 21:17   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
Potwierdzam. Ja rok siedzia³em na forum, a dopiero 2 tygodnie temu zabra³em siê 1 raz za malowanie. Lakierowa³em pó³ auta, wspawa³em 2 reperaturki, Pozby³em siê tony rdzy w aucie. Wszystko zaje³o mi 1,5 tygodnia, a lakierowanie tak jak pisz±- 30min.
Oprócz do dupy po³o¿onego bezbarwnego i paru niedoróbek wysz³o fajnie. Ten jeden raz da³ mi wiele..... Teraz wiem na co zwracaæ szczególn± ostro¿no¶æ, z czym to siê je, ile w to pracy trzeba w³o¿yæ, wiem co znaczy dobrze kryj±ca baza, wiem co znaczy do dupy klar. I wiem co znaczy pistolet za 70 z³.
Mam 15 lat, a kase uzbieran± wyda³em kompresor, migomat, pistolet i wiele innych rzeczy. Te rzeczy s± niezbêdne ¿eby zacz±æ siê bawiæ. Wiem ¿e do grubszych napraw jakie ja jako¶ wykona³em przy aucie przyda³by siê jeszcze hebel pneumatyczny, który przyspieszy³by o wiele pracê. Przyda³o by siê czyste miejsce do pracy/lakierowanie.... Mnie ju¿ tak termin goni³ ¿e nie mia³em czasu posprz±taæ w gara¿u i malowa³em na wpó³ poza gara¿em przez co wlecia³o mi wiele syfów......
Praktyka......Piêkna rzecz. :wink:
 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-07-14, 18:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Bisu po dziwiam twoje podejscie do rzeczy...mi by sie 2gi raz nie chcia³o jakbym wiedzia³ czym to smierdzi dos³ownie;)
Czekaj az przyjdzie bordowa baza kiedys...albo zó³ta konwencja;) wtedy zobaczysz co znaczy francowate malowanie :D
_________________
Bart
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group