Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Robertlodz09 2014-09-28, 19:15
Autor Wiadomo¶æ
damian 
Wys³any: 2014-09-28, 18:29   Co po piaskowaniu, co po czyszczeniu rdzy szczotk± drucian±?
0
UP DOWN

Posty: 113
Sk±d: Lublin
Witam, muszê zadaæ ciê¿kie pytanie, mam nadziejê, ¿e nie bêdzie to pocz±tek sprzeczki typu "podk³ad epoksydowy czy reaktywny"... Co k³adziemy na podwozie wypiaskowane, fertan i na to po kilku dniach po zmyciu podk³ad epoksydowy, czy mo¿e podk³ad reaktywny i co pó¼niej i po jakim czasie ¿eby by³o najlepiej? To samo pytanie, co k³a¶æ na pod³ogê wyczyszczon± jedynie szczotk± drucian± na szlifierkê? Dwa pytania, bo jednocze¶nie robiê forda pumê którego nie op³aci siê rozbieraæ do zera i dawaæ do piaskowania, tylko trzeba czy¶ciæ szczotk± drucian±, oraz fiata 126p którego muszê zrobiæ najdok³adniej jak siê da...
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2014-09-28, 19:50   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Po piaskowaniu podwozia, daj reaktywny. Reaktywny i epoxyd maj± niemal identyczne w³a¶ciwo¶ci antykorozyjne. Ró¿nica zaczyna siê w momencie uszkodzenia mechanicznego ci±g³o¶ci warstwy antykorozyjnej, o co na podwoziu raczej nie trudno. Przy reaktywnym. korozja pojawi siê tylko w miejscu uszkodzenia. Przy epoxydzie bêdzie z czasem sz³a szerzej pod warstw± epoxydu.
Na rdze wyczyszczona szczotk±, daj fertan i dopiero zabezpieczaj antykorozyjnie.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

pawelnrg
Wys³any: 2014-11-03, 00:57   
0
UP DOWN

Posty: 2
ja zrobi³em podwozie 2 lata temu tym http://www.rust-oleum.eu/....asp?pageid=555 a potem tym http://www.rust-oleum.eu/9100_epoxy a na to jakie¶ smo³owe które po 50 000 kilometrów zmy³o siê ju¿ z nadkoli. Na rêcznie czyszczone felgi u¿y³em 2 pierwszych i sprayu do felg na zewnêtrzn± stronê. jestem zadowolony z efektu.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania