Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:42
Autor Wiadomo¶æ
sid
Wys³any: 2007-05-31, 23:44   Zaciek
0
UP DOWN

Posty: 2
Witam mam pytanie odno¶nie bata na lakierze czy mo¿na ten zaciek jakos wyprowadzic papierkiem i pózniej wypolerowac past± lekko ¶ciern± czy trzeba zeszlifowac te miejsca gdzie s± zacieki i prysn±æ jeszcze raz lakierem? .Pozdrawiam.
 

online 
Wys³any: 2007-06-01, 18:39   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Ta pierwsza opcja-wypolerowaæ :]
 
 

Amiggo 
Wys³any: 2007-06-02, 21:37   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 356
Wsztstko zale¿y od rozmiarów zacieku. Niewielki mo¿na potraktowaæ papierkiem na wodzie i rozpolerowaæ , ale wiêksze sprawy to proponowa³ bym zaci±gn±æ szpachl± miêkk± lub wykoñczenio± i wtedy delikatnie na klocku papierek na wodê a na koniec polerka. Tylko ostro¿nie z tym szlifowaniem bo ³atwo przedobrzyæ !!!!!
 

kaczmi 
Wys³any: 2007-06-03, 22:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 102
Sk±d: Mazowieckie
je¶li znajduje siê ta firanka na p³askiej powierzchni to proponujê papier 2000 na klocek, dobrze namoczy wcze¶niej papier w gor±cej wodzi,trzeæ dok³adnie(aby nie przetrzeæ) co do wody powinna bæ zmiêkczona aby paier mia³ lepszy po¶lizg i nie rysowa³(proponujê myde³ko,trzyj a¿ zniknie delikatnie i cierpliwie,lub zakup w jakim¶ profesjonalnym sklepie stempel polerski s³y¿y do usówania tego typu usterek,zacieki,syfki itp....w przypadku jak przetrzesz to delikatnie przyprusz baz± z rozcieñczalnikiem do cieniowania i k³ad¼ klar....to ostateczno¶æ.Pozdrawaiam
 
 

maras 
Wys³any: 2007-11-01, 16:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 211
Sk±d: Sokolniki k.Poznania
Wczoraj malowa³em wieczorem pó³ samochodu i na jednym b³otniku pop³ynê³o :evil: musia³em mieæ otwarte drzwi od gara¿u, bo bym siê udusi³ , ten b³otnik by³ w³a¶nie w przeci±gu i trochê wolno schn±³, dodatkowo utwardzacz standardowy(lakier APP HS). Najwygodniej szlifowa³o mi siê zacieki(jak czasem co¶ powsta³o) p1200 na sucho(same górki), a potem P2000 na mokro po ca³o¶ci i polerka. Tutaj piszecie,¿e musi byæ du¿o wody, co¶ siê stanie, jak bêdê robi³, tak jak opisa³em?? Po drugie na jeden b³otnik przy brak³o mi setki na drugi raz, przez co czas miêdzywarstwowy wyd³u¿y³ siê do ok 15min, ale wysz³o idealnie. Mam pytanie, czy wyd³u¿enie tego czasu co¶ negatywnego mo¿e spowodowaæ??
 

seba
Wys³any: 2007-11-04, 17:02   
0
UP DOWN

Posty: 53
witam choæ forum przegl±dam ju ¿ od dawna,to zalogowa³em sieê pierwszy raz .Du¿o sie dowiedzia³em i choæ lakieruje juz ok 2lat,wiele jeszcze nie wiem,poniewaz jestem samoukiem,mam wiêc pytanie:jak zorganizowaæ suszenie bazy wodnej w kabinie lakierniczej przy malowaniu "calaka".moze ktos juz cos takiego zrobi³.kabina 6/4/2.5 sufit z filtra,wentylatory:nadmuch z góry i wyci±g do³em.to samoróbka,ale dzia³a ok. za podpowiedzi dzieki z góry.pozdrawiam
 

bio 
Wys³any: 2007-11-08, 18:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 32
Witam.moglibyscie wyt³umaczyc co to jest stempel polerski.Pierwszy raz sie spotykam z tym czyms.
 

rbfm 
Wys³any: 2007-11-08, 19:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
bio napisa³/a:
co to jest stempel


pewnie chodzi o klocek ?
 

bio 
Wys³any: 2007-11-08, 20:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 32
A nie da rady pisac po ludzku? Tylko szyframi. :wink:
 

maras 
Wys³any: 2007-11-09, 01:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 211
Sk±d: Sokolniki k.Poznania
Raczej nie chodzi o zwyk³y klocek. Jest co¶ takiego, co ¶cina syfki czy zacieki, np APP produkuje, nazywaj± to no¿em do ¶cinania zaciekówhttp://gambrinus.poznan.p...products_id=724 ,ale niestety, tani nie jest :neutral:
 

rbfm 
Wys³any: 2007-11-09, 14:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
faktycznie, kiedys sie interesowalem tym gadzetem. niestety nie dziala to tak fajnie jak mogloby sie wydawac. nic nie zastapi papieru i klocka.
 

vwaraf
Wys³any: 2007-11-28, 00:02   
0
UP DOWN

Posty: 7
stêpel polerski my¶le ¿e chodzi o niewielki klocek w
kszta³cie wa³ka 3M produkowa³o co¶ takiego

a wracaj±c do no¿a do zacieków chyba glasurit posiada
co¶ takiego tzn. kostka z twardego metalu o ostrych
krawêdziach o rozmiarach oko³o 30mmx20mmx5mm
przyk³adasz j± na p³asko do powierzchni i ci±gniesz
fachowo ale te¿ wymaga pewnej wprawy
 

kaczmi 
Wys³any: 2007-12-31, 17:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 102
Sk±d: Mazowieckie
stempel polerski wygl±da podobnie do prawdziwego stempla, ma dwa rzepy po obu stronech po jednym rzepem jest gumka do¶æ miêkka a drugi jest na twardo, czyli na twardo wstêpne szlifowanie z gróbsza a na miêkko koñcowe do tego dokupuje siê takie listki po 30 gr sztuka stempel jest aluminiowy

[ Dodano: 2007-12-31, 17:12 ]
foty na gg moge daæ 9772834
 
 

adek1987
Wys³any: 2008-09-24, 00:35   
0
UP DOWN

Posty: 10
Witam, jestem nowy na tym forum i niestety mam problemik z zaciekiem. Zaczelem malowac dopiero jakies 3 miesiace temu pistoletem hvlp masterlinka chinskim z dysza 1,4mm. dzis kladlem klar standoxa ten na 1,5 warstwy i na baku motocyklowym zrobil mi sie paskudny zaciek i to grubo sciekajacy a to dlatego ze pojawil sie tam maly paproch wiec go lekko szmatka zdjelem i chcialem odrazu poprawic slad po szmatce ale za grubo prysnelem no i niestety lipa. Wczesniej na to czarna baze polozylem i bardzo ladnie bez zaciekow wszystko wyszlo. Czy mam teraz czekac te 3 dni az klar wyschnie i na mokro od 800 zaczac trzec i pozniej znowu po odtluszczeniu przypruszyc klarem lekko czy jak?
Bardzo was prosze o pomoc :D
Z gory dzieki.
 

kamilbusko
Wys³any: 2008-09-24, 10:26   
0
UP DOWN

Posty: 349
zale¿y jakiej wielko¶ci masz ten zaciek
 

adek1987
Wys³any: 2008-09-24, 14:43   
0
UP DOWN

Posty: 10
chodzi o to ze tak scieka sobie na jakies 5 cm na szerokosci 10 cm no i jest cholernie gruby bo sie takie jakby gluty porobily. Niewiem czy zaczac trzec od 600 a skonczyc na 2000 i polerka?
 

kalbi 
Wys³any: 2008-09-24, 16:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
troche spory ten zaciek! ja bym to polakierowa³ raz jeszcze bo wydaje mi siê, ¿e i tak siê przetrzesz (to by³o na 1,5x wiêc pod zaciekiem nie jest za du¿o bezbarwnego)

po co paproch bra³e¶ ¶ciereczk±? jak ju¿ to na ta¶me siê to robi stron± klej±c± ale bardzo delikatnie i ostro¿nie...
_________________

 
 

adek1987
Wys³any: 2008-09-24, 16:40   
0
UP DOWN

Posty: 10
czyli mam przetrzec sie z powrotem? tylko od jakiego papieru najlepiej zaczynac? i czy bede musial trzec z calego baku zeby potem jakos rowno wyszlo czy wystarczy jak zetre tam gdzie zaciek powstal? A i jeszcze jedno pytanko, czy moge sobie nalozyc jeszcze warstewke lakieru tam gdzie skorka pomaranczy mi wyszla no i pozniej na grubszym to spolerowac?
 

kamilbusko
Wys³any: 2008-09-24, 19:23   
0
UP DOWN

Posty: 349
lepiej tak nie rób. je¶li chcesz ¿eby bylo ok to polakierój to jeszcze raz . wcze¶nie oczywi¶cie odpowiednio to przygotój
 

adek1987
Wys³any: 2008-09-24, 19:52   
0
UP DOWN

Posty: 10
no wlasnie ale jak dobrze zetrzec te zacieki tak zeby zostala minimalna warstwa lakieru i zeby pozniej nalozyc normalna warstwe?
 

baqo 
Wys³any: 2008-09-24, 19:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
adek1987 napisa³/a:
ale jak dobrze zetrzec te zacieki
P 400 na mokro. mo¿esz je sobie zaci±gn±æ szpachlem i docieraæ bez obawy o przetarcie.
 
 

kamilbusko
Wys³any: 2008-09-24, 20:00   
0
UP DOWN

Posty: 349
najlepiej przejedz to na szlifierce mimo¶rodowej pneumatycznej na sucho papierem 500 i lakieruj jeszcze raz
 

dawid
Wys³any: 2008-09-24, 20:14   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
Jesli chodzi o zacieki to polecam ta kosteczke (na fotce) jest to niewielki czworokat boki 2cmm na 1,5 grobosc 0,5 z bardzo ostrymi kantami osobiscie urzywam tego do wtracen ale zacieki scina bez zadnego ale karzda wielkosc potem lekko na klocuszku 2000 i jest idealnie:)) koszt takiej kostki to okolo 300 zl ale taki trik jak ten jest wart karzdych pieniedzy jest w stanie usunac zaciek 4 cm w 7 min

polecam ludzia z ciezka reka:))

Image2.jpg
Plik ¶ci±gniêto 1335 raz(y) 44.82 KB

_________________
hmmm
 

glover
Wys³any: 2008-09-24, 21:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
A to jest na rzemyku ¿eby nóg nie dosta³o? ;)
Jak to przyk³adasz do lakieru? Na sztorc?
 

dawid
Wys³any: 2008-09-24, 21:47   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
-spada na podloge i jest bezurzyteczne

-plasczyzna do lakieru w kierunku zacieku lub w zdluz przesuwajac w przod i w tyl scinajac warstwe po warstwie do uzyskania jednego poziomu z reszta plaszczyzny
_________________
hmmm
 

adek1987
Wys³any: 2008-09-24, 21:51   
0
UP DOWN

Posty: 10
z tym docieraniem do bazy to tylko w tym miejscu gdzie zacieki i pozniej klar i ladnie wyjdzie czy trzeba calosc od nowa trzec?
 

glover
Wys³any: 2008-09-24, 21:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
aaa... czyli to nó¿ do zacieków, bo my¶la³em ¿e pisz±c o ostrych krawêdziach mia³e¶ na my¶li faktycznie krawêdzie a to chodzi o takie ostre z±bki na tej najwiêkszej p³aszczy¼nie.

[ Dodano: 2008-09-24, 21:58 ]
adek1987 napisa³/a:
z tym docieraniem do bazy to tylko w tym miejscu gdzie zacieki i pozniej klar i ladnie wyjdzie czy trzeba calosc od nowa trzec?


Jak siê przetrzesz do bazy to pozamiatane, trzeba powtórnie baz±. Jak ci siê uda nie przetrzeæ a zaciek zniknie to zmatuj ca³y element i wtedy przeleæ klarem
 

dawid
Wys³any: 2008-09-24, 22:12   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
nie nie zabki plaszczyuzna jest gladka scina sie zaciek krawedzia
_________________
hmmm
 

zed
Wys³any: 2008-09-24, 22:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
http://pl.youtube.com/watch?v=BiuEZoJGR9w

http://pl.youtube.com/wat...feature=related
ja usowam taka zyletka baty idze super(kolo mi je przywozi z firmy gzie naprawiaja pekniecia szyb)ale mysle ze kawalkiem ostrza z nozy do tapet da rade tylko trza probe zrobic
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

adek1987
Wys³any: 2008-09-25, 00:34   
0
UP DOWN

Posty: 10
jeszcze zapytam czy jezeli chce po paru dniach polozyc kolejna warstwe klaru na klar wyschniety to koniecznie musze zmatowic caly element czy moze sa jakies sposoby zeby tego nierobic?
 

gola 
Wys³any: 2008-09-25, 09:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
po paru dniach to juz musisz matowic.Do 24 godzin mozesz polozyc lakier bezbarwny na niezmatowiony element (jezeli nie byl wygrzewany).Wiazanie lakierow nastepuje wtedy jeszcze na zasadzie reakcji chemicznej ze stara powloka.
Po tym terminie niestety konieczne jest zmatowienie starej powloki.
 

kamilbusko
Wys³any: 2008-09-25, 09:48   
0
UP DOWN

Posty: 349
zgadzam siê z koleg±
 

przemo1972 
Wys³any: 2008-10-06, 16:18   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Chlopaki, kupcie se raszple blacharska za pare zeta, potnijcie na kawalki ok 5 cm. i tym cudem tnijcie baty, ja uzywam tego ustrojstwa ponad 10 lat, i nie chce ogladac zadnych c
odow zaq 300 zl, przeciez to kosmiczna cena :shock: :shock: :shock:
PS
do tego klaru moze przelales przyspieszacza ;)
 

gatar85
Wys³any: 2008-10-23, 21:16   
0
UP DOWN

Posty: 24
Jak widzicie ze wam idzie zaciek to najlepiej jest go dolac, az splynie calkiem..Czasem splywa cala noc jak masz zimno w garazu.
pozatym jak juz masz suchy to tak czy siak musisz go ci±æ p2000 na wode i polera z nablyszczaniem...no chyba ze lejesz clar na jeden raz to nie masz juz z czego wycinac ^^
 

jacklack 
Wys³any: 2008-10-24, 14:39   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
[quote="gatar85"]Jak widzicie ze wam idzie zaciek to najlepiej jest go dolac, az splynie calkiem..Czasem splywa cala noc jak masz zimno w garazu.
pozatym jak juz masz suchy to tak czy siak musisz go ci±æ p2000 na wode i polera z nablyszczaniem...no chyba ze lejesz clar na jeden raz to nie masz juz z czego wycinac ^^ [/quot

A nie lepiej na sucho..po co siê chlastaæ w wodzie :) przy usuwaniu na wodê nie mamy takiej kontroli jak przy usuwaniu na sucho.J biorê na ma³y klocek korkowy P 400 i ¶cinam zaciek poprawiam to 1500 na maszynie ... trizact (3000) i polerka fastkad na sucho i nie ma ¶ladu :spoko:
 
 

gatar85
Wys³any: 2008-10-28, 20:15   
0
UP DOWN

Posty: 24
no tak ale lepiej niech sie pomeczy i bedzie mial pewnosc ze sie nie przedarl do bazy...papier wodny na kostce troche lepiej sie kontroluje niz polera na sucho...jak zaczynalem i posadzilem bata to dawali papier 2500 abym zapamietal zeby czegos takiego wiecej nie zrobic ^^ kazdy ma tam swoja technike ja robie na mokro polere
 

mebArth 
Wys³any: 2008-10-29, 09:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Jak ja posadze pytke to dre 1500 ile wlezie...najwyzej sie przedre i wpy³ka. Nie wszytskie pytki sie da sciagnac. A nawet jak zejd± to po 2 dniach bedzie slad bo grubo bezbarwnego zacznie dosychac.
To tak jak ze smieciami - malowa³em oststnio BRAVA bia³y baza, wpad³ ZIELONY smiec...mysla³em ze wydre go...i bedzie...tre trê...i kuku:) podk³adzik wyszed³ :) Wpy³a nieunikniona ale na szczescie mia³em czas.
_________________
Bart
 
 

wisp 
Wys³any: 2012-09-30, 19:56   
0
UP DOWN
novicjusz :-)

Posty: 1
Sk±d: ³ód¼
[quote="przemo1972"]Chlopaki, kupcie se raszple blacharska za pare zeta, potnijcie na kawalki ok 5 cm. i tym cudem tnijcie baty,

Mam w³a¶nie taki sprzêt zrobiony z pilnika do metalu (zwyk³y zdzierak o ¶rednich zêbach siê nadaje) trzeba tylko krawêdzie troszkê zaokr±gliæ co by nie wyrywaæ do roso³u...Na klocku to ciê¿ko zebraæ tak± konkretn± firankê:-/ Takim zmodyfikowanym pilnikiem idzie du¿o szybciej ...pozdro
_________________
Cz³owiek uczy siê ca³e ¿ycie ...a i tak g³upi umrze...:-P
 
 

rafles
Wys³any: 2013-10-02, 14:25   
0
UP DOWN

Posty: 4
Do³±czê siê do tematu. Ostatnio malowa³em kilka elementów i porobi³y siê zacieki na b³otnikach a la firanka (zacieki klaru), trochê za du¿o rozcieñczalnika da³em na tak± pogodê ;)

Je¶li dobrze kombinujê to aby zlikwidowaæ te zacieki to przeczekam z 2 tygodnie a¿ lakier przeschnie (przy 8-10 stopniach jak teraz jest to pewnie i d³u¿ej, ale i tak mam sporo czasu, samochód w³asny), jak klar bêdzie ju¿ twardy to drubsze zacieki zdjadê delikatnie no¿ykiem do ciêcia tapet wszerz (zacieki s± na w miarê prostych elementach, lub wypuk³ych ale nie wklês³ych), a nastêpnie na papierem ¶ciernym na twardym klocku od 800,1000,1200,1500,2000,2500, pasta polerska itp... Czy mo¿e jednak miêkkim klockiem (ten z podkadk± gumow±) i na³o¿yæ szpachlê finiszow±? Kolor lakieru to czarna per³a tak¿e chcia³bym aby po polerce nie by³o jaki¶ wiêkszych za³amañ ¶wiat³a.. chocia¿ na idealnie równo bêdzie ciê¿ko wyprowadziæ?

Pozdr.
 

diablo74 
Wys³any: 2013-10-02, 14:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 600
nie wiem jak du¿e te zacieki ale trza mieæ raczej du¿o wprawy ¿eby usun±æ bez¶ladowo jak mi pop³ynie po¿±dnie to jeszcze raz lakierujê bo ju¿ nie mam z³udzeñ ¿e to bêdzie dobrze wygl±daæ ale próbuj na czym¶ sie trzeba nauczyæ :spoko:
 

haluiczeq 
Wys³any: 2014-11-02, 19:40   
0
UP DOWN

Posty: 5
Sk±d: £ódzkie - £ód¼
diablo74 napisa³/a:
nie wiem jak du¿e te zacieki ale trza mieæ raczej du¿o wprawy ¿eby usun±æ bez¶ladowo jak mi pop³ynie po¿±dnie to jeszcze raz lakierujê bo ju¿ nie mam z³udzeñ ¿e to bêdzie dobrze wygl±daæ ale próbuj na czym¶ sie trzeba nauczyæ :spoko:


Nie ma siê co oszukiwaæ... szybciej i ³atwiej jest polakierowaæ element ponownie ni¿ zdejmowaæ zacieki...

Jak widzisz ,ze schodzi zaciek to spu¶æ go na rozpuchu do cieniowania .
Nak³adaj cieñsze warstwy i rób wiêksze odstêpy czasu miêdzy nimi a nie bedziesz robi³ zacieków.
..
LAkierowa³em w pi±tek zderzak w temperaturze max 10stopni C i zero zacieków. Polecam KLAR AUTOLUX 2:1 SR bez rozcienczania.
_________________
Cz³owiek ca³e ¿ycie siê uczy, a g³upi umiera...
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2014-11-02, 21:00   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
jednym z podstawowych powodów powstawania zacieków, jest to, ¿e lakier jest mieszany krócej ni¿ cukier w herbacie. drugi, to pistolet, a trzeci to brak koordynacji lakiernika i machanie na o¶lep pistoletem.
Sam lakier nie wiele ma wspólnego z zaciekami, bo ka¿dy ma inn± charakterystykê. Wystarczy siê dostosowaæ i nie ma zacieków.
Je¿eli ju¿ pop³ynie zaciek, to te¿ nie ma tragedii. je¿eli to dobry lakier np. Spectral 565, to go zetniesz bardzo precyzyjnie. jak lakier jest miêkki, to bêdzie problem i trzeba rze¼biæ papierem, a to zostawia ¶lady.
A to ¿e polakierowa³e¶ klarem przy 10 stopniach i nic nie pop³ynê³o, to te¿ ¿aden sukces. Lakier jest ciecz± tiksotropow± i jego lepko¶æ zmienia siê przy och³odzeniu.
A ten Autolux to ten nowy autolux?
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

Siekiera
Wys³any: 2014-11-03, 18:40   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
trze¼wy inaczej napisa³/a:
A ten Autolux to ten nowy autolux?


Penie tak, haluiczeq, pisze ¿e jest z £odzi a to tam ma byæ kwatera g³ówna Autoluxa.
 

haluiczeq 
Wys³any: 2014-11-03, 20:29   
0
UP DOWN

Posty: 5
Sk±d: £ódzkie - £ód¼
Siekiera napisa³/a:
trze¼wy inaczej napisa³/a:
A ten Autolux to ten nowy autolux?


Penie tak, haluiczeq, pisze ¿e jest z £odzi a to tam ma byæ kwatera g³ówna Autoluxa.


Nie wiem jakiej to produkcji jest... nie interesowa³o mnie to do tej pory.
Wiem jedno...ten autolux jest duzo lepszy od klaru Dyna hs.
_________________
Cz³owiek ca³e ¿ycie siê uczy, a g³upi umiera...
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime