Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
GMC
Wys³any: 2015-06-02, 22:57   Rêkawiczki w p³ynie (biologiczne)
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 384
Wku.wi³em siê dzisiaj na mycie r±k bo musia³em szpachlówê nak³adaæ palcami i st±d moje pytanie. Jakie macie do¶wiadczenia z takimi rêkawiczkami w p³ynie, czy to siê sprawdza, jakie firmy polecacie itd Czy jednak daæ sobie spokój?
 

KK 
Wys³any: 2015-06-03, 00:51   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Travabon Stoko mam. Polecam, nie dra¿ni skóry. Jak siê nam rêce spoc± to siê rozpuszcza. Nie dotyka³ bym rêkoma miejsc lakierowanych...tak dla bezpieczeñstwa(czuæ, ¿e na rêce co¶ jest).
Przez miesi±c u¿ywa³em tego w warsztacie zamiast rêkawiczek, smarowaæ trzeba z dwa razy dziennie.
_________________

 
 

No-limit
Wys³any: 2015-06-03, 09:24   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
Ja u¿ywam SECOL.
 

GMC
Wys³any: 2015-06-03, 09:33   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 384
A jak to jest, za³ó¿my ¿e tak jak wczoraj babra³em siê palcami szpachlówk± i mia³bym wcze¶niej nasmarowane rêce tym kremem to jak mi siê koñczy porcja szpachlówki bo zaczyna wi±zaæ (na rêkach te¿) to co dalej siê robi? Myje siê rêce? Czym? Czy po prostu ta szpachlówka by mi siê nie przyczepi³a do r±k? A je¿eli myje siê to czy trzeba ponownie nasmarowaæ?
Ja to sobie wyobra¿a³em ¿e takie co¶ to siê ¶ci±ga z r±k jak takie gumowe maski z twarzy na filmach gangsterskich :D
 

juny 
Wys³any: 2015-06-03, 15:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 20 razy
Posty: 2384
Sk±d: Ostrów WLKP
Ja dzisiaj ¶rodki w caddy robi³em to te¿ mam paluchy uje.bane jak bym miesza³ palcami :D
_________________

 

Miki
Wys³any: 2015-06-03, 19:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
A nitrylówki ca³e 25z³ za 100szt. Oj bieda, bieda siê zakrad³a.
_________________
Mart-Dent
 

mariusz80 
Wys³any: 2015-06-03, 20:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 11 razy
Posty: 924
Sk±d: WZ
ja kupuje nitrylowe i inne od nich http://allegro.pl/czarne-...5170114791.html bezpo¶rednio w sklepie wychodzi oko³o 16z³ (kieszeni nie urwie taka cena) folie lakiernicz± te¿ maj± w dobrej cenie
_________________

 
 

juny 
Wys³any: 2015-06-03, 23:08   
0
UP DOWN


Pomóg³: 20 razy
Posty: 2384
Sk±d: Ostrów WLKP
U siebie mam , na praktykach niestety nie :P
_________________

 

GMC
Wys³any: 2015-06-04, 10:58   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 384
Nitrylowe mog± byæ przy szpachlowaniu szpachelk±, podk³adowaniu, lakierowaniu ale do zaci±gania szpachlówki palcami nie bêd± - próbowa³em :nie:
 

Miki
Wys³any: 2015-06-04, 11:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
GMC, a co niby idzie nie tak, bo ja ¿adnych problemów nie zauwa¿y³em.
_________________
Mart-Dent
 

jama 
Wys³any: 2015-06-04, 14:16   
0
UP DOWN

Posty: 33
GMC napisa³/a:
ale do zaci±gania szpachlówki palcami nie bêd± - próbowa³em


mo¿e kwestia rozmiaru? Ja zawsze wybieram mocno obcis³e rêkawiczki nitrylowe. Takie które teoretycznie s± o rozmiar za ma³e. Czasem pêkaj± przy zak³adaniu i po d³u¿szym czasie s± niezbyt wygodne, ale daj± "lepsze wyczucie".
 

GMC
Wys³any: 2015-06-04, 20:10   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 384
jama napisa³/a:
mo¿e kwestia rozmiaru?

No mo¿e w³a¶nie dlatego mi to nie pasowa³o bo mia³em chyba za du¿e. Wydawa³y siê fajne, jakby grubsza guma ale je¼dzi³y mi i ¶ci±ga³y w miarê przysychania szpachlówki.
 

GMC
Wys³any: 2015-06-04, 20:18   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 384
Dupa, zerkn±³em w³a¶nie na pude³ko - to s± lateksowe :/
 

Dzender90
Wys³any: 2015-07-03, 08:01   
0
UP DOWN

Posty: 1
U¿ywam tego typu p³ynu w pracy.
Bardzo polecam.
rêce po przesmarowaniu musz± wyschn±æ a nastêpnie przez kilka godzin mo¿na sie brudziæ do woli w smarach i innego typu brudach.
Nastêpnie je¶li rêce s± bardzo brudne nale¿y wytrzeæ w szmatke a potem t± rêkawiczke w p³ynie w raz z p[ozosta³ym brudem myjemy zmywamy wod±.
Rêce s± takie jakie by³y podczas nak³adania.
Zdarza siê ¿e rêkawiczka w p³ynie bêdzie siê ³uszczyæ i odchodziæ od rêki nale¿y wtedy poprawiæ na nowo nak³adanie p³ynu na rêce.
Sorek masz u mnie du¿ego plusa za znalezienie tego w polsce i podzielenie siê uwagami na forum.
Polecam zakup
_________________
serwis blacharsko lakierniczy poznañ - sprawd¼ i skorzystaj z naszych us³ug
 

KK 
Wys³any: 2015-07-03, 23:37   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Cytat:
nastêpnie przez kilka godzin mo¿na sie brudziæ do woli w smarach i innego typu brudach.

Tak? Kilka godzin... p³yn ch³odniczy odpada, produkty oparte na bazie wody te¿. Dodatkowo ta bariera wytrzymuje mo¿e z 4h. Jak przychodzimy do domu na jaki¶ posi³ek to myjemy rêce i nak³adamy od nowa. Takie na³o¿enie z 3 razy dziennie wystarcza, ¿eby rêce wieczorem by³y w miarê. Jedno na³o¿enie rano i ca³y dzieñ pracy... ciê¿ko to widzê. Stosowa³em krem Stoko czy jako¶ tak przez 3 miesi±ce dzieñ w dzieñ. G³ównie mechanika i siê sprawdza³. Przy lakierowaniu ju¿ nie jest tak ró¿owo.
_________________

 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group