Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
maras 
Wys³any: 2015-06-13, 23:43   Dosychanie lakieru bezbarwnego
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 211
Sk±d: Sokolniki k.Poznania
Witam. Od kilku lat mnie tu nie by³o. Z pewnych wzglêdów mia³em kilkuletnia przerwê w lakierowanie(tym praktycznym). Ostatnio jednak malowalem kilka elementow Tourana zaniepokojony mnie zachowanie lakieru bezbarwnego. U¿ywa³em App Hs Spezial 2:1, ale podobne zjawisko mia³em kiedy¶ ze Spectralem 505. Przez malowaniem robi³em próbkê koloru, po³o¿y³em na ni± bezbarwny bez rozpuszczalnika. Tourana robi³em ze wzglêdu na luszczenie bezbarwnego lakieru. Mia³em problemy z szlifowaniem tego starego lakieru(ci±gn±³ siê) wiec zrobi³em test rozpuszczalników. Nitro rozpu¶cilo lakier, tzn.zrobi³ siê miêkki. Wtedy mnie tknelo, ¿eby zrobiæ tak± próbê z moja próbka lakieru,która zrobiona by³o jakie¶ dwa tygodnie wcze¶niej i niestety zachowywalo siê tak samo :/ Pomy¶la³em, ¿e mo¿e nie by³o dok³adnie zmieszane, albo proporcje delikatnie zachcianek. Pomalowem wiec naprawione elementy, ale zrobi³em przy okazji nowa próbkê. W zwi±zku z tym,¿e malowalem tworzywo lakier by³ zmieszany z uelastyczniaczem, wszystko App(lakier, utwardzacz, uelastyczniacz, rozcienczalnik). Lakier by³ suszony w 20st, na drugi dzieñ mo¿na by³o bez problemu szlifowaæ wtr±ciæ, polerowac. Lakier, który zosta³ w kubku tez siê utwardzil na wskro¶ ( ok 1cm). Po kilku dniach sprawdzi³em próbkê i Nitro znowu rozpu¶cilo, tzn lakier siê nie podniós³, ale paznokciem mo¿na go bez problemu zeskrobac. Teraz minê³y ju¿ ok 4 tygodnie i nic siê nie zmienilo. Czy uwa¿acie takie zachowanie za normalne, bo mi siê wydaje, ¿e nie powinno tak byæ. Co mo¿e byæ przyczyn±? Warstwy wg mnie odpowiedniej grubo¶ci, proporcje mieszania ¶ci¶le zachowane(zgodne z TDS). Tak jak napisa³em, kiedy¶ podobnie mia³em ze Spectralem 505. Wtedy by³ to spojler od mojego samochodu, wiec ca³o¶æ usun±³em i polakierowalem od nowa pokrywaj±ce novolem 570. Czy byæ mo¿e te lakiery s± przeznaczone do suszenia w podwy¿szonej temp. I st±d inne w³a¶ciwo¶ci przy suszenia w gara¿u? W karcie 505 jest mowa o ró¿nej twardo¶ci w zale¿no¶ci od metody suszenia. Z góry dziêki za porady, pozdrawiam
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group