Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
komutator 
Wys³any: 2008-08-07, 20:27   Jaki kolor podk³adu pod metalik?
0
UP DOWN

Posty: 13
Sk±d: Zawiercie
Jakiego koloru podk³ad daæ pod czerwony metalik? I czy mo¿e byæ taki czerwony matowy jak minia ??????
_________________
Zanim zdo³asz uciec zakope ciê, nie zd±zysz kojfn±æ a ju¿ gniæ bêdziesz...........jak mi ukradniesz co¶ z gara¿u
 
 

peter
Wys³any: 2008-08-07, 20:42   
0
UP DOWN

Posty: 133
zobacz jaki odcien VS zaleca producent bazy pod ten kolor.
 

komutator 
Wys³any: 2008-08-07, 20:47   
0
UP DOWN

Posty: 13
Sk±d: Zawiercie
narazie to jeszcze nie mam tego koloru bo koles nie kupi³ farby a czym¶ prysn±æ musia³em to pad³o ¿eby mi rysy po papierze na szpachli posiada³y wiêæ pomalowa³em ca³y czerwonym, najwy¿ej pomaluje jeszzce raz narazie czekam na farbe
_________________
Zanim zdo³asz uciec zakope ciê, nie zd±zysz kojfn±æ a ju¿ gniæ bêdziesz...........jak mi ukradniesz co¶ z gara¿u
 
 

peter
Wys³any: 2008-08-07, 20:53   
0
UP DOWN

Posty: 133
bedzie i czerwony ;)
 

komutator 
Wys³any: 2008-08-07, 20:55   
0
UP DOWN

Posty: 13
Sk±d: Zawiercie
to dobrze bo znowu to malowaæ nie chce mi sie za bardzo bo to ca³y samochód razem z wnêkami baga¿nikiem u komora silnika ogólnie kupa malowania i jeszcze wiecej tarcia o demonta¿u juz nie wspomne
_________________
Zanim zdo³asz uciec zakope ciê, nie zd±zysz kojfn±æ a ju¿ gniæ bêdziesz...........jak mi ukradniesz co¶ z gara¿u
 
 

Dementor
Wys³any: 2008-08-07, 21:02   
0
UP DOWN


Posty: 364
Te¿ uwa¿am ¿e czerwony bêdzie OK, zw³aszcza jak klient sam kupuje lakier ;) bo gdybym ja mia³ robiæ razem z materia³em to wybra³bym jaki¶ odcieñ szaro¶ci najlepiej taki jaki podaje program recepturowy w mieszalni. Czerwony na szarym lepiej kryje na czerwonym, wiêc mo¿na przyoszczêdziæ na drogiej bazie ³aduj±c kolor w podk³adzie.
 

mebArth 
Wys³any: 2008-08-07, 21:10   Re: Jaki kolor podk³adu pod metalik?
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
komutator napisa³/a:
Jakiego koloru podk³ad daæ pod czerwony metalik? I czy mo¿e byæ taki czerwony matowy jak minia ??????


Pod jaki lakier? Czerwony ale jaki? Konwencja czy woda. Jaka firma farby bo to ma znaczenie. Jedna ³adnie kryje a druga mniej.
_________________
Bart
 
 

komutator 
Wys³any: 2008-08-07, 21:10   
0
UP DOWN

Posty: 13
Sk±d: Zawiercie
Klijent daje kase na lakier podk³ad i na wszystko ja tylko robie. A poreszt± farby to bêde mia³ ze 3 litry wiêc chyba wystarczy napewno nie wiem tylko ile bezbarwnego kupiæ

[ Dodano: 2008-08-07, 22:11 ]
Lakier zwyk³a baza metalik tu jest link do tej farby

http://allegro.pl/item413...arl_effect.html
_________________
Zanim zdo³asz uciec zakope ciê, nie zd±zysz kojfn±æ a ju¿ gniæ bêdziesz...........jak mi ukradniesz co¶ z gara¿u
 
 

£ukasz1 
Wys³any: 2008-08-07, 21:19   
0
UP DOWN


Posty: 22
na oko bez numeru to pewnie vs 4
 
 

komutator 
Wys³any: 2008-08-07, 21:21   
0
UP DOWN

Posty: 13
Sk±d: Zawiercie
na oko to ch³op w szpitalu umar³ a tak na serio to wed³ug ciebie jaki podk³ad pod to przywaliæ
_________________
Zanim zdo³asz uciec zakope ciê, nie zd±zysz kojfn±æ a ju¿ gniæ bêdziesz...........jak mi ukradniesz co¶ z gara¿u
 
 

£ukasz1 
Wys³any: 2008-08-07, 21:22   
0
UP DOWN


Posty: 22
numer to ci powiem
 
 

komutator 
Wys³any: 2008-08-07, 21:28   
0
UP DOWN

Posty: 13
Sk±d: Zawiercie
a skad ja moge wiedzieæ jak tego jeszcze na oczy nie widzia³em na puszce bêdzie pisac>?????
_________________
Zanim zdo³asz uciec zakope ciê, nie zd±zysz kojfn±æ a ju¿ gniæ bêdziesz...........jak mi ukradniesz co¶ z gara¿u
 
 

£ukasz1 
Wys³any: 2008-08-07, 21:36   
0
UP DOWN


Posty: 22
powinno
 
 

peter
Wys³any: 2008-08-07, 21:42   
0
UP DOWN

Posty: 133
komutator napisa³/a:
a skad ja moge wiedzieæ jak tego jeszcze na oczy nie widzia³em na puszce bêdzie pisac>?????


zauwaz ze ten lakier jest prawie 2 lata po terminie(moga byc jaja),sprzedajacy napisal w aukcji ze jest bardzo wydajny ;) ,to jest perla jescze jak on to pisze o efekcie kameleonu,wiec z wydajnoscia to bym uwazal.
takie lakiery to ja tez do kontenera wywalam (dwa lata po terminie) i mysle ze te z aukcji to z kontenera sa ^^ .
Przyjezdza duzo chlopakow z polski pogrzebac sobie w kontenerze u mnie w pracy i takie cos zabieraja (nie sa to te lakiery napewno ,bo ja z hondy wywalam) wiec sam rozumiesz jakie moze byc ich pochodzenie a co za tym idzie jakie moga byc klopoty przy lakierowaniu nimi ;)
 

komutator 
Wys³any: 2008-08-07, 21:52   
0
UP DOWN

Posty: 13
Sk±d: Zawiercie
aha narazie powiedzia³em mu zeby kupi³ tylko litr jego strata chodzi o to zeby zobaczy³ jaki bedzie z tego kolor hehe ale bedzie czad jak to otworze a tam bry³a <lol2>
To jak ty wywalasz takie lakiery do kosza to we¼ by¶ mi wys³a³ parena¶cie takich lakierków poczt± ja zap³ace za transport co ty na to????

[ Dodano: 2008-08-07, 22:53 ]
pomaluje sobie ¶ciany
_________________
Zanim zdo³asz uciec zakope ciê, nie zd±zysz kojfn±æ a ju¿ gniæ bêdziesz...........jak mi ukradniesz co¶ z gara¿u
 
 

glover
Wys³any: 2008-08-07, 21:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
Co do terminu wa¿no¶ci to bym siê nie martwi³, to nie woda ¿e mog± siê jakie¶ glony zalêgn±æ.
Kolor to chyba LQ7/1 a kolor podk³adu to mocno ciemny szary - grafitowy.
 

komutator 
Wys³any: 2008-08-07, 22:04   
0
UP DOWN

Posty: 13
Sk±d: Zawiercie
no ale ten czerwony to np nie mo¿e byc??? Co sie stanie jezeli dam taki kolor a nie ten szary????

[ Dodano: 2008-08-07, 23:12 ]
o albo inaczej macie moze jakie¶ fotki czaerwonych metalików i ich numery pokaza³ bym koledze a nie zeby kupowa³ jakies badziewia z allegro pojedzie sie i dobierze cena nie gra roli
_________________
Zanim zdo³asz uciec zakope ciê, nie zd±zysz kojfn±æ a ju¿ gniæ bêdziesz...........jak mi ukradniesz co¶ z gara¿u
 
 

glover
Wys³any: 2008-08-07, 22:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
komutator napisa³/a:
Co sie stanie jezeli dam taki kolor a nie ten szary????

nic siê nie stanie, jak robisz ca³o¶ciówkê to tym bardziej nie ma znaczenia, po prostu na szarym lepiej kryje i idzie mniej bazy. Co innego jak masz naprawê miejscow±, to wtedy ten szary mocno u³atwia zakrycie plamy podk³adu.
 

komutator 
Wys³any: 2008-08-07, 22:42   
0
UP DOWN

Posty: 13
Sk±d: Zawiercie
no to dobrze a swoj± droga to bêdzie co¶ z tych fotek i numerów lakierów????
_________________
Zanim zdo³asz uciec zakope ciê, nie zd±zysz kojfn±æ a ju¿ gniæ bêdziesz...........jak mi ukradniesz co¶ z gara¿u
 
 

glover
Wys³any: 2008-08-07, 22:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
a nie lepiej pój¶æ do jakiej¶ mieszalni i poprosiæ wzornik z czerwonymi metalikami? zdjêcia s³abo wychodz±
 

komutator 
Wys³any: 2008-08-08, 08:40   
0
UP DOWN

Posty: 13
Sk±d: Zawiercie
na tych wzornikach s± lipne kolory juz je ogl±da³em. Takie najbardziej popularne nic ciekawego. A zdjêcia to mi chodzi tylko porównaæ i mniej wiêcej zobaczyæ jak to wygl±da.
_________________
Zanim zdo³asz uciec zakope ciê, nie zd±zysz kojfn±æ a ju¿ gniæ bêdziesz...........jak mi ukradniesz co¶ z gara¿u
 
 

peter
Wys³any: 2008-08-08, 19:08   
0
UP DOWN

Posty: 133
komutator napisa³/a:
To jak ty wywalasz takie lakiery do kosza to we¼ by¶ mi wys³a³ parena¶cie takich lakierków poczt± ja zap³ace za transport co ty na to????


pomaluje sobie ¶ciany


wyslac tego nie moge do polski bo to chemia.
 

komutator 
Wys³any: 2008-08-08, 21:05   
0
UP DOWN

Posty: 13
Sk±d: Zawiercie
to n ie da sie lakieru wys³aæ poczta???
_________________
Zanim zdo³asz uciec zakope ciê, nie zd±zysz kojfn±æ a ju¿ gniæ bêdziesz...........jak mi ukradniesz co¶ z gara¿u
 
 

baqo 
Wys³any: 2008-08-08, 22:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
peter napisa³/a:
wyslac tego nie moge do polski bo to chemia.
przepraszam!!! a gdzie ty w ogóle pracujesz ???nie pamiêtam.
 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-08-09, 13:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
peter napisa³/a:
komutator napisa³/a:
To jak ty wywalasz takie lakiery do kosza to we¼ by¶ mi wys³a³ parena¶cie takich lakierków poczt± ja zap³ace za transport co ty na to????


pomaluje sobie ¶ciany


wyslac tego nie moge do polski bo to chemia.


Co sie nie da?
Jak sie da przewie¼c 20 litrów nitra autem do szwecji to i wys³ac sie da.
_________________
Bart
 
 

peter
Wys³any: 2008-08-10, 14:35   
0
UP DOWN

Posty: 133
mebArth napisa³/a:
Co sie nie da?
Jak sie da przewie¼c 20 litrów nitra autem do szwecji to i wys³ac sie da.


przewiezc autem a wyslac poczta to dwie rozne rzeczy.
Przewiezc to ci moge bombe w bagazniku jak sie uda ale poczta to nie przejdzie ;P
 

ZENEK
Wys³any: 2008-08-14, 14:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 86
panowie to ¿aden lakier z efektem kameleona tylko numer VW LB3Y - zwyk³a czerwona s³abo kryj±ca per³a podklad powinien byæ jasno szary , ale je¶li pomalowa³e¶ na czerwono to tylko mo¿e byæ zonk przy pokryciu ,mog± wyst±pic plamy widoczne w s³oñcu
 

gola 
Wys³any: 2008-08-14, 18:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
przeciez autor nie pisal ze to kameleon ;)
 

baqo 
Wys³any: 2008-08-14, 21:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
ZENEK napisa³/a:
panowie to ¿aden lakier z efektem kameleona
zenkowi chodzi chyba o to, ¿e niepotrzebny jest tu podk³ad w kolorze, tylko wystarczy szaro¶æ widmowa,w tym przypadku ja¶niejszy szary :tak:
 
 

ZENEK
Wys³any: 2008-08-15, 21:20   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 86
Autor postu nie , ale sprzedawca zasugerowa³ efekt kameleona i w ten sposób nabija ludzi w butelkê, bo w przypadku kameleona i innych dziwnych lakierów wymagane s± odpowiednie kolory podkladów - nie tylko szaro¶ci widmowych.
 

komutator 
Wys³any: 2008-08-18, 22:28   
0
UP DOWN

Posty: 13
Sk±d: Zawiercie
No to mam wkoñcu pomalowac ca³e auto na szaro czy nie ??????????? Bo ju¿ nie wiem co mam zrobiæ. To powie mi kto¶ na sto procent czy ten kolor podk³adu bêdzie dobry pod czerwony metalik czy mam malowaæ na siwo
_________________
Zanim zdo³asz uciec zakope ciê, nie zd±zysz kojfn±æ a ju¿ gniæ bêdziesz...........jak mi ukradniesz co¶ z gara¿u
 
 

baqo 
Wys³any: 2008-08-19, 10:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
co my tu ci mo¿emy doradziæ!!! we¿ sobie dwie blachy ,jedna w kolorze twojego czerwonego podk³adu,druga w odcieniu szaro¶ci,nanie¶ bazê w takiej samej ilo¶ci warstw,ci¶nienie,itd. przykryj lakierem bezbarwnym i porównaj sobie osobi¶cie co wychodzi :shock:
komutator napisa³/a:
No to mam wkoñcu pomalowac ca³e auto na szaro czy nie ???????????
sam sobie zdecydujesz! a nie wymagaj od forum aby podejmowa³ za ciebie decyzje. to s± tylko porady :idea: jak ja bym to zrobi³!!! przede wszystkim nie malowa³bym tego jakim¶ czerwonym g..., tylko odrazu zastosowa³ szaro¶æ widmow±. ,jak bym mia³ ju¿ takie czerwone g..., to lakierowa³bym wpierw w bazie odcieñ czaro¶ci,po wyschniêciu w³a¶ciwy lakier,czyli t± per³ê.
 
 

ixell
Wys³any: 2008-08-21, 21:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 283
Sk±d: Kalisz
cenzura...ie o szro¶ciach widmowych. S± test karty. Robisz próbê krycia koloru. Je¿eli kolor kryje na 2 razy, to nanosisz 2 warstwy lakieru, je¿eli na 3 razy to nanosisz 3 warstwy. I nie wa¿ne czy podk³ad masz szary, czerwony czy sraczkowaty. Szaro¶ci widmowe to oszukañstwo systemów drogich, np duponta. Je¿eli kolor s³abo kryje, ka¿± robiæ podk³ad w odcieniu i np wychodzi krycie na 2 razy. A zrobisz próbê na test karcie i okazuje siê, ¿e ju¿ nie jest tak s³odko. Kryje np 4 lub 5 razy i okazuje siê, ¿e ten system nie jest taki och i ach. I dlatego odda³em duponta i go ju¿ nigdy nie wezmê.
Daj zwyk³y szary podk³ad i nanie¶ odpowiedni± warstwê lakieru, wg próby krycia i bêdziesz mia³ 100% pewno¶ci co do odcieniu koloru i wymaganej grubo¶ci lakieru.
_________________
ZOBACZ
http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=7388319
http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=3442968
www.autolakier.pl
 

baqo 
Wys³any: 2008-08-22, 08:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
ixell napisa³/a:
I dlatego odda³em duponta i go ju¿ nigdy nie wezmê.
zapomnia³e¶ dodaæ ¿e najlepszy PROFIX :D :D
ixell napisa³/a:
Szaro¶ci widmowe to oszukañstwo systemów drogich, np duponta.
ale pito... :shock: w profixie jeszcze nie wiedz± co to jest :D :D
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group