Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
pajton
Wys³any: 2015-10-31, 23:00   Jaki rozcieñczalnik wybraæ?
0
UP DOWN

Posty: 71
Mam pytanie do was. Nie jestem profesjonalist± a w lakierowanie bawie siê jaki¶ czas dopiero. Wiele pisze siê o lakierach bezbarwnych, bazach, podk³adach a dok³adniej to o ich firmach i adekwatnie do tego jakie s± wra¿enia z ich u¿ywania. A ja chcia³em zapytaæ o rozpuszczalniki? Jakich u¿ywacie? Jak siê ma firma rozpuszczalnika do jego jako¶ci? I jak wogóle okre¶liæ albo oceniæ jako¶æ rozpuszczalnika? Chodzi mi dok³adnie o bazowe i ewentualnie akrylowe. Pytanie wzie³o mi sie stad ¿e us³ysza³em od znajomego ¿e on to u¿ywa jakiego¶ tam rozpuszczalnika bo jak u¿ywa³ innego to ciê¿ej mu siê ziarno uk³ada³o?? Mo¿liwe to?
 

KK 
Wys³any: 2015-11-01, 01:56   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Mo¿liwe. Rozcieñczalnik mo¿e byæ jeden do baz i akryli. Tak jest w Dynie. Rozcieñczalniki s± w dynie szybkie, medium(mieszanina), wolne. Rozcieñczalnik powiniene¶ mieæ oryginalny w zale¿no¶ci na czym pracujesz, czyli u¿ywasz bazy firmy Profix i te¿ firmy powiniene¶ mieæ rozcieñczalnik.
Na forum tez ostatnio by³o o rozcieñczalniku stabilizuj±cym, który poprawia u³o¿enie np ziarna w bazach metalicznych.
_________________

 
 

pajton
Wys³any: 2015-11-01, 10:54   
0
UP DOWN

Posty: 71
Czyli nie ma rozcieñczalników uniwersalnych do bazy? Bo np czêsto zdarza siê ¿e ró¿nych u¿ywam z ró¿nych mieszalni baz. Np standox, dupont, dyna, SH. I chcia³em kupiæ sobie wiêcej takiego rozcieñczalnika ¿eby by³ dobry.
 

barteek933
Wys³any: 2015-11-01, 11:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 826
stabilizuj±cy z tego co mi siê zdaje to jest po prosu wolny
 

KK 
Wys³any: 2015-11-01, 16:38   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Stabilizuj±cy to nie jest wolny.
_________________

 
 

ursus1992
Wys³any: 2015-11-01, 16:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 228
w dynie jest cos takiego dodaje sie 10% do bazy ale nie pamietam numeru
 

pajton
Wys³any: 2015-11-01, 17:30   
0
UP DOWN

Posty: 71
A poza tym stabilizujacym juz to wy zawsze uzywacie dedykowanego do danej bazy? Czy moze jednak znalaz³ by siê jaki¶ uniwersalny rozcieñczalnik ktory byl by dobry dla moich potrzeb?
 

barteek933
Wys³any: 2015-11-01, 19:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 826
Stabilizuj±cy to nie jest wolny.

a niby jaki ?
 

ursus1992
Wys³any: 2015-11-01, 20:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 228
pajton napisa³/a:
A poza tym stabilizujacym juz to wy zawsze uzywacie dedykowanego do danej bazy? Czy moze jednak znalaz³ by siê jaki¶ uniwersalny rozcieñczalnik ktory byl by dobry dla moich potrzeb?


obojetnie jakiej firmy wazne zeby byl dedykowany do bazy
 

KK 
Wys³any: 2015-11-01, 20:40   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Rozcieñczalnik nale¿y u¿ywaæ kompatybilny z produktami czyli z tej samej linii lub z jednego koncernu.
Natomiast u¿ywane s± ró¿ne wynalazki... jak komu¶ nie zale¿y na gwarancji na naprawê to mo¿na laæ obojêtnie co.

Stabilizuj±cy czyli np taki: http://www.plus-sc.pl/ofe...bilizujacy-mipa
_________________

 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group