Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
LuckyLuke1st 
Wys³any: 2015-12-02, 12:18   Kompresor by LuckyLuke1st
0
UP DOWN
Dla przyjació³ Luke


Posty: 115
Sk±d: Bydgoszcz
Witam po raz pierwszy na forum ;)

Chcia³bym przestawiæ Wam parê zdjêæ mojego kompresora do aerografu w³asnej konstrukcji.
- Jest on zasilany z 2 agregatów lodówkowych.
- Jest do¶æ cichy aczkolwiek po za³adowaniu pewnej granicy ci¶nienia zaczyna buczeæ, chyba jest to zwi±zane z wiêkszym oporem i tym, ¿e zaworek zwrotny ciê¿ej przepuszcza.
Mo¿e ma kto¶ pomys³ jak to zmieniæ.
- Maluje nim w domu. Ha³as nie jest irytuj±cy. Jednak unikam od³±czenia ci¶nienia przez presostat gdy¿ wyrzut powietrza jest do¶æ g³o¶ny. Mo¿e stosowali¶cie jakie¶ sposoby wyciszenia presostatu?

foto relacja

Jak oceniacie wykonanie?
 

siwy_1981 
Wys³any: 2015-12-02, 17:30   
0
UP DOWN
siwy1981

Pomóg³: 7 razy
Posty: 63
Masz du¿± objêto¶æ powietrza magazynowan± przed zaworem zwrotnym (miêdzi innymi ten filtr) dlatego tak d³ugo zrzuca powietrze. Spróbuj omin±æ ten filtr i skróciæ maksymalnie przewody od sprê¿arek do zaworu zwrotnego. Widzê ¿e masz to wszystko na quickach, to przeróbka bêdzie ekspresowa.
 

LuckyLuke1st 
Wys³any: 2015-12-03, 10:56   
0
UP DOWN
Dla przyjació³ Luke


Posty: 115
Sk±d: Bydgoszcz
A to nie jest tak, ¿e tam siê gromadzi powietrze tylko to zaznaczone na czerwono i ono jest wypluwane przez presostat (st±d du¿y ha³as opuszczanego powietrza przy wy³±czeniu).
I ten zawór nie cofa ju¿ do przewodów zaznaczonych na ¿ó³to?

Hmm od³±czê ten filtr, chocia¿ on teoretycznie odwadnia powietrze. I sprawdzê, chocia¿ mi siê wydaje, ¿e to tylko z tego miedzianego ulatuje powietrze przy wy³±czeniu przez presostat.

kompres.png
Kompresor
Plik ¶ci±gniêto 35 raz(y) 385.2 KB

_________________
...Well as you know. I'm faster than my own...
 

siwy_1981 
Wys³any: 2015-12-03, 17:32   
0
UP DOWN
siwy1981

Pomóg³: 7 razy
Posty: 63
W³a¶nie chodzi o to ¿e ulatuje wszystko co jest pomiêdzy sprê¿arkami a zaworem zwrotnym. Ujsciem tego powietrza jest ta miedziana rurka, która biegnie do presostatu.
 

LuckyLuke1st 
Wys³any: 2015-12-03, 23:33   
0
UP DOWN
Dla przyjació³ Luke


Posty: 115
Sk±d: Bydgoszcz
Hmm a ten filtr wtedy na wyj¶ciu bêdzie mo¿na pod³±czyæ?
Ogólnie zak³adam, ¿e jest to odwadniacz, gdzie¶ z wagonów kolejowych znajomy mi go za³atwi³, ale ciê¿ko mi stwierdziæ jako pocz±tkuj±cemu czy zdaje on rolê.
_________________
...Well as you know. I'm faster than my own...
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group