Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
lakierok 
Wys³any: 2014-01-26, 20:27   System Mieszalniczy ProfiRS z INTER CARS
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
Inter Cars wprowadzi³ system mieszalniczy , czy kto¶ co¶ wie na ten temat ?

podaje link '

http://motofocus.pl/lakie...w-inter-cars-sa
_________________
Mieszalnia Lakierów

Frostt.pl
 

lux-moto 
Wys³any: 2014-02-03, 22:31   
0
UP DOWN

Posty: 15
Witam na forum
te¿ jestem zainteresowany tym mieszalnikiem z inter carsu wie kto¶ co¶ o nim ? :)
 

yogi881
Wys³any: 2014-02-09, 10:22   MIeszalnik
+1
UP DOWN

Posty: 7
Dla mnie oznczenie mixów czyli FS999 oraz sam mieszalnik to nic innego jak CSVowski 4M...
Chyba ¿e cars dogada³ siê z fabryk± która robi to dla CSV i Novola..I produkuj± te¿ im:)

pzdr
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2014-02-09, 12:00   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Novol robi pigmenty we w³asnej fabryce we W³oc³awku. Spectral to nie ten sam system co 4M. Icki maj± jak±¶ liniê dla lakiernictwa i lakiernicy jako¶ na kolana nie padaj±, bo to tanie produkty, a cena nie bierze siê z powietrza. Chyba maj± nawet ju¿ szpachle antykorozyjn±, której jeszcze nikt nie wynalaz³ ^^ Skoro branduj± swój mieszalnik, to pewnie kupili jaki¶ tani system. Obstawiam, ¿e to system z dolnej pó³ki jako¶ciowej, poniewa¿ dobry system to te¿ wy¿sza cena, a dzi¶ na rynku jest ju¿ ciasno, wiêc tylko cena ma znaczenie.
Faktycznie IC vs Spectral przynajmniej na pierwszy rzut oka wydaj± siê podobne. Rózni± siê liczb± pigmentów i oba s± ¿ywiczne. W jednym jest 68 a w drugim 69 pigmentów.
 

maykel
Wys³any: 2014-02-09, 14:09   
0
UP DOWN

Posty: 35
trze¼wy inaczej napisa³/a:
Novol robi pigmenty we w³asnej fabryce we W³oc³awku. Spectral to nie ten sam system co 4M. Icki maj± jak±¶ liniê dla lakiernictwa i lakiernicy jako¶ na kolana nie padaj±, bo to tanie produkty, a cena nie bierze siê z powietrza. Chyba maj± nawet ju¿ szpachle antykorozyjn±, której jeszcze nikt nie wynalaz³ ^^ Skoro branduj± swój mieszalnik, to pewnie kupili jaki¶ tani system. Obstawiam, ¿e to system z dolnej pó³ki jako¶ciowej, poniewa¿ dobry system to te¿ wy¿sza cena, a dzi¶ na rynku jest ju¿ ciasno, wiêc tylko cena ma znaczenie.
Faktycznie IC vs Spectral przynajmniej na pierwszy rzut oka wydaj± siê podobne. Rózni± siê liczb± pigmentów i oba s± ¿ywiczne. W jednym jest 68 a w drugim 69 pigmentów.


Przecie¿ jak kiedy¶ bra³em towar w csv to tam te¿ mówili ¿e maj± szpachle antykorozyjn± :D :sciana:
 

yogi881
Wys³any: 2014-02-09, 18:07   4M
0
UP DOWN

Posty: 7
¬le mnie zrozumiales nie reklamuje mieszalnika CSV tylko spojrzalem na foto i jest tam mix FS999 ktory rowniez wystepuje w 4M.Jesli mowisz ze novol ma swoja fabryke we Wloclawku to znaczy ze wiesz lepiej;)Ceny miksow 4M jak dla mnie sa za drogie, jk na tani mieszalnik..

I jesli ma taka sama pasowalnosc jak QRS to zycze powodzenia.Moze i dobrze kryje ale Mobihel jest o polowe tanszy i mozna go podpiac pod SH np..





Csv ma w ofercie szpachle red protector, stosuje sie ja na ,,go³±'' blache..Czy jest antykorozyjna?? Tak piszê na puszsce , stosowal ja jeden z moim zaprzyjaznionych serwisow.To wszystko co wiem.
 

lux-moto 
Wys³any: 2014-02-09, 21:44   
0
UP DOWN

Posty: 15
rozmawia³em z technikiem z inter carsu na temat tego mieszalnika podpyta³em co nieco i okaza³o sie ¿e jest do dziecko BASFA znacie to ? Wesz³o to od nowego roku i wdra¿aj± system nie znam siê na szczegó³ach jest kto¶ na forum ko by mi doradzi³ jaki wybraæ mieszalnik :help:
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2014-02-09, 23:51   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Wyprodukowanie systemu kosztuje tyle, ¿e taniej jest kupiæ od kogo¶ jego stary system. BASF jest ogromnym koncernem. je¿eli wypuszczaj± jaki¶ nowy system, to pod swoim brandem a nie jakiej¶ hurtowni motoryzacyjnej maj±cej 20% udzia³u na rynku w kat. cze¶ci, w kraju gdzie wiêkszo¶æ lakierników o 2z³, potrafi zmieniæ dostawce i technologie. Bzdura i tyle. Za rok bêdzie wiadomo czy to Ivat, Stary Profix, Dyna czy Haya. Ewentualnie pradawny Standox czy DP.
 

Siekiera
Wys³any: 2014-02-10, 09:28   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
IC ma 4M z CSV ale to nie jest produkt BASF. CSV ma na pieñku z BASFem i dlatego kupili sobie inny system pod markê 4M - w³oski, jak zobaczyli ¿e bez dodatkowej pracy z tego systemu nic nie bêdzie to pewnie wymy¶lili jak siê pozbyæ stocków a ¿e ju¿ wczesniej sprzedawali do IC szpachlówki które sami robi± to wcisnêli im mieszlnik do linii Profi RS.
Przy potencjale IC na pewno uda siê im wstawiæ kilkana¶cie maszyn do serwisów które kupi± np. sprzêtu warsztatowego za 50 ty¶ i dostan± przy okazji mieszalnik :D
Bez wsparcia technicznego umr± te mieszalniki po roku, tak jak jest z Sherwinem którego IC te¿ dystrybuuje.
 

yogi881
Wys³any: 2014-02-10, 19:57   4M
0
UP DOWN

Posty: 7
Jednak moje przypuszczenia siê potwierdzi³y;) Odrazu wiedzialem ze to 4M;] Dobrze ze IC nie wszedl w wode-QRS..

Niestety kiedys R-M to byl oh ah dla Car systemu, teraz jak gadasz z technikiem ,, to za drogie, tamto za drogie''...4M lepszy tañszy ..jasne mixy po 200zl i w gore za litr:) TANIOCHA
 

lux-moto 
Wys³any: 2014-02-13, 05:41   
0
UP DOWN

Posty: 15
czyli Panowie nie ma sobie co g³owy zawracaæ tym PROFIRS z IC ? ostatnio wypróbowa³em kilka ich produktów na razie 50/50 . Jak my¶licie jaki system jest lepszy ¿ywiczny czy pigmentowy ?
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2014-02-16, 09:00   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
lux-moto napisa³/a:
czyli Panowie nie ma sobie co g³owy zawracaæ tym PROFIRS z IC ?

4M tragiczny nie jest. Kolorystyka nie powala ale te¿ nie ma tragedii. Receptury dopracowane przyzwoicie, ale za te pieni±dze kupujesz MM. System jest za drogi w porównaniu do jako¶ci któr± prezentuje. Mo¿e IC zejdzie z cen± do normalnego poziomu.
 

yogi881
Wys³any: 2014-02-17, 22:13   r-m
0
UP DOWN

Posty: 7
nie ma co pier... 4M to nie R-M i tyle koniec END!!! za tyle co oni kroj± za mixy mozna kupiæ w wawie r-ma i tyle...

A druga kwestia zawsze w mie¶cie jest tzw ,,mieszacz'' czego by nie mia³ na mieszalni czy to bêdzie NOVOL czy 4M czy inny hu.. to je¶li facet robi to 20lat jest twarz± danego miasta ka¿dy go zna to dla lakiernika jeden ciul jakim systemem lakieruje byle tylko kolor wszedl i wchodzil zeby nie cieniowac( pisze o garazowiczach)

R-M to zajebisty system i nikt mi nie powiem , zawsze powtarzam ze w R_Mie jest wyjscie z koloru nawet jesli ktos nie umie przerabiac(laik)
 

lux-moto 
Wys³any: 2014-02-19, 00:12   
0
UP DOWN

Posty: 15
trze¿wy inaczej
co to jest 4m bo nie wiem mm to max mayer co do wyboru mieszalnika to mam na oku lechlera i kolorystê który na nim pracowa³ na pewno plus jest ponoæ bardzo prosty i w miarê pasowny do chcê otworzyæ mieszalniê i nie wiem co wzi±¶æ . co proponujesz bo z tego co czytam to mia³e¶ ju¿ kilka mieszalników ???????????????????????

[ Dodano: 2014-02-19, 00:15 ]
teraz zaskoczy³em 4M to 4-max inter carsu ?
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2014-02-19, 14:09   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
My pracujemy na DeBeer, Max Meyer, R-M i Spectral. Je¿eli zamierzasz otworzyæ mieszalnie, powiniene¶ moim zdaniem uwzglêdniæ kilka czynników. Pierwszy to ile masz mieszalni w swoim mie¶cie i jakie maj± mieszalniki. Je¿eli konkurencja jest mocna i ma DP, R-M czy Autocolor, mo¿e byæ ciê¿ko konkurowaæ z nimi, Lechlerem. Niemniej jednak, uwa¿am , ¿e jako pocz±tkuj±ca mieszalnia powiniene¶ mieæ system w którym przede wszystkim s± dobrze dopracowane receptury. Mo¿e siê okazaæ, ¿e zanim nauczysz siê korygowaæ, mo¿esz ju¿ odstraszyæ wszystkich klientów. DeBeer i Max Meyer to dobry team. Je¿eli 2 systemy to zbyt du¿y wydatek, proponuje samego MM. Ma kilka wad z perspektywy kolorysty, ale fiszka któr± wybierzesz zawsze ma taki kolor jak mieszanina. DeBeer te¿ jest dobrze dopracowany, ale zdarza siê, ¿e nie ma danego koloru.
 

lux-moto 
Wys³any: 2014-02-23, 18:11   
0
UP DOWN

Posty: 15
nie mam du¿ego wyboru mam kolorystê który pracowa³ na lechlerze i dosta³em dobry rabat na start zamierzam mieæ tez przemys³ówkê i do mebli bo na samej samochodówce to marnie sam wiesz przychodzi klient po setê lub dwie co to za zysk ? tym bardziej na pocz±tku gdzie bêdzie ciê¿ko zdobyæ klientów a przemys³ówka to s± wiêksze ilo¶ci sprzedawanych lakierów a wiem ¿e u konkurencji tego nie ma jak my¶lisz ? konkurencja ma debera glasurita i novola ale jak to mówi± CCC cena czyni cuda
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2014-02-23, 18:31   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Przemys³ówkê proponujê z Novola. Mo¿e nie jest najtañsza, ale jako¶ciowo górna pó³ka. Ja Industrialem konkuruje z Nexa i DP.
Z DeBeerem i Glasuritem raczej nie pokonkurujesz. Na DeBeera mo¿esz wzi±æ MM ale cena wy¿sza. na Glasurita nie ma bata.
CCC nie czyni cudów w przypadku lakierów. Konkurencja walczy ze mn± cenami i sprzedaj± per³y po 50z³ taniej ni¿ ja z najtañszego systemu. I co z tego, skoro do niczego nie pasuj±.
Je¿eli lakiernik ma malowaæ np. zderzak w Toyocie Avensis, to w zale¿no¶ci od systemu kupi u Ciebie 150-200ml lakieru. Je¿eli masz dobry system, lakieruje zderzak i zak³ada na auto. Je¿eli masz kiepski system, lakiernik staje przed obliczem cieniowania b³otników i maski za które nikt mu nie zap³aci.
A zatem, czy kupi 200ml lakieru za 30z³ który do niczego nie pasuje, czy 200ml lakieru za 55z³, dziêki któremu nie musi cieniowaæ przodu auta?

avensis.jpg
Plik ¶ci±gniêto 22939 raz(y) 6.59 KB

 

lux-moto 
Wys³any: 2014-02-23, 20:37   
0
UP DOWN

Posty: 15
masz racjê je¶li chodzi o ten zderzak, pasowno¶æ to podstawa dlatego nie mam wyboru i mój kororysta to tez nie geniusz ale pracowa³ na tym systemie ja osobi¶cie by³em zadowolony z baz lechlera jak my¶lisz co to za pó³ka mia³e¶ te¿ APP z tego co czyta³em
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2014-02-23, 20:52   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Zanim zdecydujesz siê na otwarcie mieszalni, dobrze to przemy¶l. Oceñ jak mocn± masz konkurencje i jakie ma s³abe strony. Przetrwasz na rynku tylko wtedy, kiedy s³abe strony konkurencji, bêd± Twoimi mocnymi stronami.
Ciê¿ko bêdzie Ci utrzymaæ sklep spo¿ywczy, w s±siedztwie Biedronki.
Ja mam dooko³a siebie Lechlera, DeBeera, Spectrala, MaxMayera, Autocolor, Profix, Standox.
Lechler jest ok. Konkurujemy z nim DeBerem i max Mayerem. Parê razy polegli¶my na jakim¶ kolorze, a kole¶ na Lechlerze da³ rade. Czasem on polegnie, a my dajemy rade. Ró¿nie bywa.
Standoxa i Autocolor zwalczamy R-M'em.
Mam te¿ dwie dobre kolorystki - o tym te¿ nale¿y wspomnieæ, bo ich praca jest bezcenna.
APP to Debeer. Najlepszy system klasy ¶redniej.
 

lux-moto 
Wys³any: 2014-02-23, 21:11   
0
UP DOWN

Posty: 15
w³a¶nie o takiej odpowiedzi oczekiwa³em :) , wiem ¿e to nie bêdzie ³atwe ale nie bêde mia³ du¿ych kosztów na pocz±tek wiêc mo¿e przetrwam . Czyli Lechler jest ok ? Mam te¿ ofertê z MM od przedstawiciela daje mniejszy rabat na pocz±tek a lechler go bile o g³owê prawie 15% . na co zwróciæ uwagê na pocz±tek ? jak bêdê wybiera³ system oprócz oczywi¶cie ceny . my¶le te¿ ¿e jak bêdzie jako tako to wezmê drugi system

[ Dodano: 2014-02-23, 21:16 ]
a co my¶lisz o tych lakierach do meblach jest to teraz w modzie lakierowane fr±ty itp. jakim mie¶cie masz mieszalniê pytaj± klienci o takie lakiery
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2014-02-23, 21:25   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
O meblach wiem niewiele, wiêc wolê siê nie wypowiadaæ. Cena zakupu mieszalnika to tylko zachêta. Czêsto bywa zdradziecka.
Ja na twoim miejscu wszed³bym w MM+Helios i do tego dodatki Spectrala w uzupe³nieniu z Professionalem i Ultr±. Masz szerokie spectrum do konkurowania, i jako¶ci± i cen±.
 

lux-moto 
Wys³any: 2014-02-23, 21:34   
0
UP DOWN

Posty: 15
to znaczy ¿e tam pasuj± do siebie jakie¶ pigmenty czy inne sk³adniki mo¿na je zamieniaæ ?sory ale nie w temacie
 

lakierok 
Wys³any: 2014-02-23, 21:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
Postaraj siê braæ co nie ma u ciebie w okolicy , kto¶ przyjedzie co¶ kupiæ , wypróbowaæ co¶ innego , dlatego mam mipe i autocolor , dodatki Mipy s± bardzo dobrej jako¶ci , akryle i przemys³ówka nie oczkuje , wpadki za bazy zwracaj± , no i niema targetów .

mam klientów co chc± tani a s± tacy co chc± dro¿ej z Autocoloru bo jest stosunek mieszania 1;1 - umi± liczyæ :spoko:
_________________
Mieszalnia Lakierów

Frostt.pl
 

lux-moto 
Wys³any: 2014-02-23, 22:00   
0
UP DOWN

Posty: 15
co to s± targety ?
 

lakierok 
Wys³any: 2014-02-23, 22:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
lux-moto napisa³/a:
co to s± targety ?


umowa na obrót miesiêczny .
_________________
Mieszalnia Lakierów

Frostt.pl
 

lux-moto 
Wys³any: 2014-02-23, 22:54   
0
UP DOWN

Posty: 15
nie nie ¿adnych obrotów chyba nie ma tego przy ka¿dej umowie zw³aszcza za gotówke
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2014-08-09, 17:47   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
I co z tym ProfiRS? nawet na stronie IC nic nie pisz± o nim.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

Siekiera
Wys³any: 2014-08-09, 22:18   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Jakby¶ zarabia³ dziesi±tki tysiêcy PLN na podno¶nikach, strefach, odsysaczach itp to chcia³oby ci siê bawiæ w sprzeda¿ puszek z lakierem po 150 z³ za szt???? :D

Szpachlówka i podk³ad sama siê sprzedaje to oferuj± a z mieszalnikiem to jest trochê wiêcej zabawy i pewnie nikomu siê nie spieszy ¿eby mieæ problemy i telefony ¿e co¶ nie bangla ^^
 

lux-moto 
Wys³any: 2014-08-10, 14:41   
0
UP DOWN

Posty: 15
ja wzio³em nexe auto color bo z ic nie ma wsparcia technicznego jest z 8 mieszalników w polsce wstawionych jak dzwoni³em do go¶cia od tego tematu z ic wyprubowa³em kilka produktów z ich lini takie sobie
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2014-08-24, 19:25   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Widzia³em pigmenty z Profi RS. Odnoszê dziwne wra¿enie, ¿e bardzo dobrze znam ten system:) Co wiêcej, muszê wycofaæ siê z niektórych moich wcze¶niejszych twierdzeñ w tym temacie.
 

lakierok 
Wys³any: 2014-08-25, 12:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
lux-moto napisa³/a:
ja wzio³em nexe auto color bo z ic nie ma wsparcia technicznego jest z 8 mieszalników w polsce wstawionych jak dzwoni³em do go¶cia od tego tematu z ic wyprubowa³em kilka produktów z ich lini takie sobie


To jednak nexa autocolor - bêdziesz zadowolony .
 

GMC
Wys³any: 2014-08-26, 20:35   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 384
trze¼wy inaczej napisa³/a:
Widzia³em pigmenty z Profi RS. Odnoszê dziwne wra¿enie, ¿e bardzo dobrze znam ten system:) Co wiêcej, muszê wycofaæ siê z niektórych moich wcze¶niejszych twierdzeñ w tym temacie.

Z tego co pamiêtam to masz debeera ,RM , max mayera i spectrala.
Wiêc który? Na pewno nie RM.
 

ABCD
Wys³any: 2015-04-19, 21:06   
0
UP DOWN

Posty: 25
Co macie na my¶li pisz±c "dodatki" np. Spectral'a czy Profix'a?
 

glover
Wys³any: 2015-04-19, 21:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
Podk³ady, klary itp ;)
 

greenno 
Wys³any: 2015-12-16, 18:04   
0
UP DOWN

Posty: 4
Sk±d: Czernikowo
Równie¿ bardzo chêtnie bym pozna³ opinie na temat mieszalnika ProfiRS. Cenowo porówna³em z Profix Blue Line, Profix Karbon - od tych jest dro¿szy, tañszy jest od Dupont. Chodzi mi o cenê zakupu hurtow±, porówna³em receptury (koszty wytworzenia receptur na podstawie cen pigmentów hurtowych).

Rozcieñczalniki bazowy i akrylowy, zestaw naprawczy (¿ywica z mat±) oraz lakiery MS dobrze siê sprzedaj±, jednak zarobiæ na tym nie mo¿na niestety, ceny zakupu s± dosyæ wysokie. Na ma³ym rynku zbytu mo¿na sprzedawaæ ale siê nie zarobi, nikt na wsi nie kupi czego¶ dro¿ej, ciê¿ko namówiæ na dro¿szy produkt, tak rynek.

U nas w firmie testowali¶my Lakier MS z szybkim utwardzaczem (test w sensie pomalowanie jakiego¶ elementu uszkodzonego który nam zosta³ po naprawie i zostawienie na dworze na parê tygodni lub miesiêcy). Lakiernik mówi³ ¿e ten lakier szybko schnie w sensie ¿e tak jak jest napisane jak na puszcze, dobrze siê rozlewa, jest odpowiednio twardy jak wyschnie, dobrze siê poleruje, patrzy³em na elemencie mam datê MAJ, wiêc ju¿ parê miesiêcy le¿y i kolor jest jaki powinien byæ, nic siê nie sta³o. Oczywi¶cie jak za te pieni±dze które kosztuje.

Na szpachlówki mój lakiernik narzeka³, jedynie do tworzyw sztucznych mówi³ ¿e nie odstaje. Akurat u nas u¿ywamy szpachlówki RAGE COAT (taka ró¿owa puszka - mo¿na sprawdziæ na stronie hurtowni 2W).

Wszystkie masy itp jak pyta³em gara¿owców s± tej samej jako¶ci co tanie produkty. W inter carsie maj± te¿ markê tani± 4max, pewnie masy to jest to samo.

Je¿eli chodzi o podk³ady Profirs testowali¶my szary, bia³y i czarny. problemów nie ma, ale jako¶ lakiernik woli np. z Trotona podk³ad master a cenowo to samo wychodzi.

W inter carsie jak kto¶ napisa³ wcze¶niej maj± niby markê sherwin williams (nie wiem czy dobrze napisa³em). Tutaj akurat mia³em okazjê daæ do testowania 2 lakiernikom (jeden oko³o 15lat pracy w zawodzie, spore kwalifikacje a drugi m³ody) to obaj byli pod du¿ym wra¿eniem. Próbowali¶my zarówno podk³ady jak i lakier bezbarwny normalny i matowy. Bardzo wydajne, przyjemna praca. Jednak od mniej wiêcej roku nie maj± prawie nic na stanie... Fakt ¿e cena w porównaniu ze ¶redni± pó³k± to 100-200% dro¿ej, ale jak klient p³aci normalne pieni±dze to praca na takich materia³ach to przyjemno¶æ.
 
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2015-12-16, 23:13   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Mieszalnik Profi RS to kolejne po Spectralu i 4M, wcielenie w³oskiego Palinala. Kolorystyka z przypadku. Prawdopodobnie kolorystykê tworzy³ jaki¶ pijak, bo na pasowalno¶æ do nielakierowanego samochodu nie masz co liczyæ. Tutaj Profix, APP i ka¿dy inny system bêdzie lepszy. System natomiast jest dobry do lakierowanych zlewkami kasztanów, bo ma do¶æ spory kolorbox. Pasowalno¶æ receptury do fiszki jest nieporównywalnie lepsza ni¿ w Spectralu a cena ni¿sza ok. 30 z³ na pigmencie. Kilka pigmentów jest dro¿szych. Je¿eli chodzi o dodatki, to nie pakuj siê w Profi RS, bo nigdzie ich nie sprzedasz. Do ka¿dego Twojego klienta przyje¿d¿a IC i daje im takie same ceny. Dodatki najlepsze s± ze Spectrala i zainteresuj siê nimi. To obecnie najlepsze dodatki na Polskim rynku. Dobre wsparcie techniczne i szkolenia dla Ciebie i klientów. Upewnij siê te¿, czy na twoim terenie nie je¼dzi dystrybutor z Czêstochowy albo Kra¶nika je¿eli tak to szukaj innego brandu, bo bêdziesz móg³ kupiæ Spectrala taniej od swojego lakiernika, ni¿ u swojego dystrybutora. Generalnie dodatki z Profi RS s± w podobnej cenie co Spectral albo Professional, a sporo gorsze.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

greenno 
Wys³any: 2015-12-17, 08:51   
0
UP DOWN

Posty: 4
Sk±d: Czernikowo
Ok dziêki za opiniê i informacjê na temat mieszalnika. Jestem z okolic Torunia. Z IC jest tak jak napisa³e¶, je¿d¿± i sprzedaj± na paragony do ka¿dego kto zamówi i niby to jest nielegalne ale by³o jest i bêdzie i nikogo z urzêdów to nie obchodzi.

Zalet± jest jedynie kwestia zamówieñ... cztery trasy dziennie robi± w mój teren... koñczy siê co¶ zamawiasz 2-3szt i nie trzeba od razu zamawiaæ kartonami, ale to jest jedyny plus. Cena wy¿sza, jako¶æ ni¿sza.

Zobaczê jak z dostêpno¶ci± Spectrala w mojej okolicy. PH je¿d¿± czêsto u nas. G³ównie z 3M, APP, te¿ z 2W (firma z £odzi), CSV (mia³em od nich te¿ przez mniej ni¿ rok mieszalnik RM i 4M ale ponios³em pora¿kê na moim rynku i skoñczy³o siê na rozwi±zaniu umowy i kosztach z tym zwi±zanych, 4M by³ beznadziejny i do tego dro¿szy od Profixa a RM fajny, sami u¿ywali¶my bo lepiej i ³atwiej wchodzi³ kolorystce ni¿ Dupont ale cena odstraszy³a wszystkich i potem od nowa by³o zdobywanie klientów).
 
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2015-12-17, 20:44   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Profi RS to identyczny mieszalnik co 4M. Dodatkowo wiêkszo¶æ produktów IC to te¿ 4M albo Goldcar
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

greenno 
Wys³any: 2015-12-18, 08:21   
0
UP DOWN

Posty: 4
Sk±d: Czernikowo
To tym bardziej jak to 4M to dla mnie pora¿ka. Ju¿ raz mia³em i drogo mnie to kosztowa³o ¿eby oddaæ. Na ma³ym rynku za drogie dla lakierników z gara¿ami ¿eby sprzedaæ, a dla normalnych za niska jako¶æ.

Dziêkuje za informacjê.
 
 

Bombel
Wys³any: 2015-12-19, 10:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 99
greenno napisa³/a:
To tym bardziej jak to 4M to dla mnie pora¿ka. Ju¿ raz mia³em i drogo mnie to kosztowa³o ¿eby oddaæ.

Dziêkuje za informacjê.


Bo umowy z firm± ze Szczecina trzeba dawaæ do przeczytania prawnikom i prosiæ o interpretacjê ;) Nie ty pierwszy wtopi³e¶ na interesach z nimi. Moja by³a firma pop³ynê³a z nimi na grub± kasê. Na szczê¶cie roz³o¿y³o siê to na raty czyli umowa zosta³a przed³u¿ona o kolejne lata i nie czuli tego tak ale po podliczeniu biznesu to szef pi³ ze trzy dni i to nie ze szczê¶cia tylko rozpaczy ^^
 

Siekiera
Wys³any: 2015-12-19, 13:15   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Bombel napisa³/a:
szef pi³ ze trzy dni i to nie ze szczê¶cia tylko rozpaczy ^^


Pewnie ze szczê¶cia te¿ bo przecie¿ zakoñczy³ wspó³pracê :D
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2015-12-19, 19:16   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Csv to do¶æ dziwna firma. Zatrudnili rok temu dyrektora z Bolla który utworzy³ zespó³ kilku handlowców. Ich zadanie by³o promowanie brandu którego nikt inny na danym rejonie nie mia³ prawa sprzedawaæ. Za³o¿enia ca³kiem s³uszne ale guzik z tego bo po roku ich zwolnili. Wtedy w³a¶nie za³atwi³em za darmoche kolorbox do 4m.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group