Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Adrian1816 
Wys³any: 2016-01-23, 08:29   Baza odchodzi od podkladu p³atami w czym problem?
0
UP DOWN

Posty: 14
Sk±d: Swiebodzice
Witam Was wszystkich.☺Zawsze tylko czyta³em forum ale i przyszed³ czas na mnie 😕 Problem mam taki ze robie swoje autko i ju¿ 3 raz muszê je lakierowac co kosztuje mnie du¿o pracy i pieniêdzy. A Wiêc tak wgniotki poszpachlowane na to podklad czarny Dyna baza valspar i lakier sikkens exclusive i tu jest ten w³a¶nie du¿y koszt lakier kosztowa³ 2 tys i odchodzi mi z autka😢 czy kto¶ mia³ podobny problem?? Co mo¿e byæ przyczyn± ????
 

GMC
Wys³any: 2016-01-23, 11:35   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 384
Jak odchodzi baza od podk³adu to mo¿e byæ z³y zmywacz np. benzyna ekstrakcyjna :) mo¿e te¿ byæ za drobny papier do obróbki podk³adu albo baza gówniana a na samym koñcu s³aby podk³ad bo i to mo¿e byæ przyczyn±. A lakier sikkensa za tak± kasê to bym nigdy nie kupi³, co on ma jakie¶ w³a¶ciwo¶ci nano-kosmiczne czy jak, ¿e taka cena :shock:
 

misias
Wys³any: 2016-01-23, 11:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 246
Tak jak pisze GMC, jeszcze mo¿e byæ przesuszona baza,za d³ugi czas wyczekiwania miêdzy warstwami.
 

barteek933
Wys³any: 2016-01-23, 12:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 826
a mo¿e zbyt grubo i za szybko
 

kalbi 
Wys³any: 2016-01-23, 12:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
mia³em taki przypadek i win± by³ s³abej jako¶ci podk³ad. Moja rada taka by nie kombinowaæ i zakupiæ podk³ad, bazê i lakier jednego producenta ale przy ca³o¶ciówce nie ¿a³owaæ. Wa¿ne by podk³ad by³ w miarê elastyczny, a nie jak ska³a.
_________________

 
 

Adrian1816 
Wys³any: 2016-01-23, 12:51   
0
UP DOWN

Posty: 14
Sk±d: Swiebodzice
W³a¶nie Panowie podklad bym wykluczy³ raczej bo na podk³adzie z Mipa dzieje siê to samo baza te¿ nie by³a przesuszona podejrzewam rozcienczalnik bazowy ale to siê oka¿e jak zrobiê test
 

Adrian1816 
Wys³any: 2016-01-23, 13:04   
0
UP DOWN

Posty: 14
Sk±d: Swiebodzice
GMC odt³uszczam zawsze zmywaczem silikonu. A lakier mia³ w³a¶ciwo¶ci ¿e mikro ryski pod wp³ywem ciep³a same znikaj±
 

kzychu
Wys³any: 2016-01-23, 15:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 346
Od³azi Ci bezbarwny od bazy czy bezbarwny z baz± od podk³adu?
Rozpuszczalnik do bazy to tylko jak by¶ da³ ca³kiem co¶ innego bo nawet z nitrem idzie baze
po³o¿yæ i jest ok.Mo¿e fotê wrzuæ.I mo¿e napisz dok³adnie jak robi³e¶.
 

Adrian1816 
Wys³any: 2016-01-23, 15:43   
0
UP DOWN

Posty: 14
Sk±d: Swiebodzice
Foty nie mog³em dodaæ nie wiem czemu a odchodzi wszystko od podkladu zero przyczepno¶ci mo¿na ca³e drzwi oskórowac i postawiæ obok ja ju¿ nie wiem 5 lat nic siê nie dzia³o. my¶la³em ¿e rozcienczalnik,bo baz± zawsze t± lakierowa³m i zero problemów
 

³ysy73 
Wys³any: 2016-01-23, 23:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
podk³ad
gradacja obróbki
odmuchanie / usuniêcie py³u
odt³uszczenie
odparowanie zmywacza
wilgotno¶æ podk³adu
baza - nie ka¿da idzie na ka¿dy podk³ad
rozcieñczalnik i jego ilo¶æ
warstwy
......................
i cholera wie czego jeszcze nie wspomniano
 

Adrian1816 
Wys³any: 2016-01-23, 23:32   
0
UP DOWN

Posty: 14
Sk±d: Swiebodzice
Kolego jedynie czego nie wspomniano to gradacji! oczywi¶cie ¿e 500 na sucho i 1000 na mokro
Odmuchanie/usuniêcie py³u. Kto tego nie robi?
Jak by zmywacz nie odparowal to by by³y wielkie tak jakby t³uste plamy
Wilgotno¶æ podkladu? Nie rozumiem zbytnio o co chodzi. Ale na 100% suchy rozcienczalnik 1:1 i warstw 1 przypylona 2 pe³ne i ostatnia przypylona nie jestem laikiem w takich sprawach ale to mnie zaskoczy³o zobaczymy jak zmieniê rozcienczalnik dam znaæ co by³o przyczyn± bi tylko to pozosta³o
 

kalbi 
Wys³any: 2016-01-24, 08:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
lakierujesz baz± valspar, to przejd¼ tak¿e na ich podk³ad i rób wszystko z ori rozp. i cyrków mieæ nie bêdziesz
_________________

 
 

Adrian1816 
Wys³any: 2016-01-24, 09:46   
0
UP DOWN

Posty: 14
Sk±d: Swiebodzice
No bêdzie trzeba zmieniæ ca³kiem na RM. A mo¿e polecacie jakiego¶ sprawdzonego producenta?
 

³ysy73 
Wys³any: 2016-01-24, 09:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Zdziwi³by¶ siê ilu ludzi nie odmuchuje dok³adnie a pobie¿nie po czym ¶ciereczkami czy zwyk³ymi rêcznikami wciska py³ w ryski s±dz±c ¿e ju¿ tylko odt³uszcza.
Chyba nic mnie ju¿ nie zaskoczy.
Pisz±c "wilgotno¶æ podk³adu" mia³em na my¶li matowanie na mokro i niedoschniêty podk³ad. Chocia¿ wtedy raczej wychodzi masa mini b±belków - ale cholera wie bo nie musi to byæ regu³a.

Z w³asnego do¶wiadczenie te¿ wiem ¿e rozcieñczalnik potrafi zrobiæ kolosaln± ró¿nicê, nawet je¶li uwa¿amy ¿e dodajemy dobry bo niby znany czy markowy.

Tak samo jak reakcje baza - podk³ad z czym bywaj± ewidentne problemy - tzn. te które widaæ a grom wie ile jest takich no oko niewidocznych w kilka dni czy tygodni.

Np:
- podk³ad NOVOL a baza GLASURIT "woda"
- nie pamiêtam jaki podk³ad (by³o to ok 20 lat temu i by³ chyba w 5-ciu kolorach i mega szybko sech³, nawet bez utwardzacza) a baza PPG
- podk³ad chyba NOVOL a baza VALSPAR
By³o to kilka ³adnych lat temu ale bywa masa takich przypadków jak te¿ i reakcje BAZA- KLAR
Dwa ostatnie wymienione to moje w³asne a jeden z bardzo wiarygodnego ¼ród³a.
Wiêc ori rozpuchy to podstawa i najlepiej lecieæ jedna lini±, a jak nie to niestety pozostaje metoda na dwa uda:
- albo siê uda
- albo siê nie uda
Nie Ty pierwszy i nie ostatni - ale dobrze ¿e padaj± takie tematy bo lepiej uczyæ siê na wpadkach innych ni¿ w³asnych.
 

KK 
Wys³any: 2016-01-24, 10:32   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Tak najlepiej trzymaæ siê jednego systemu, mieszanie produktów innych firm to w wiêkszo¶ci murowane problemy. Choæ trzymaæ siê jednej grupy produktów danego koncernu.
_________________

 
 

kalbi 
Wys³any: 2016-01-24, 13:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
ja mia³em problemy kiedy¶ baza RM i podk³ad Duxone. Obecnie przeszed³em na PPG od a do z
_________________

 
 

Adrian1816 
Wys³any: 2016-01-24, 20:42   
0
UP DOWN

Posty: 14
Sk±d: Swiebodzice
Mówisz ¿e PPG lepsze od RM? A mo¿e glasurit?
 

Adrian1816 
Wys³any: 2016-01-24, 20:43   
0
UP DOWN

Posty: 14
Sk±d: Swiebodzice
Bo nie wiem co wybraæ tym razem
 

kalbi 
Wys³any: 2016-01-24, 22:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
PPG ma bdb materia³y, RM tak¿e ;)
_________________

 
 

kkazik40
Wys³any: 2016-01-28, 21:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 23
Sk±d: G³ubczyce
A móg³ by¶ powiedzieæ w jakich warunkach odbywa³o siê lakierowanie, chodzi o temperaturê, wilgotno¶æ.
Niektóre produkty s± bardzo wra¿liwe na z³e warunki, szczególnie na wilgotno¶æ.
 

Adrian1816 
Wys³any: 2016-03-26, 09:27   
0
UP DOWN

Posty: 14
Sk±d: Swiebodzice
Witam a wiec znalazl sie winowajca z ori rozcienczalnikiem nie ma takiego problemu
 

GMC
Wys³any: 2016-03-26, 13:58   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 384
No ja dlatego ju¿ jaki¶ czas temu odpu¶ci³em tanie rozpuchy bo na element za³ó¿my ¿e idzie 200ml rozcieñczalnika a na litrze masz 15 z³ ró¿nicy do orygina³u to na elemencie dop³acasz 3 z³ :D Op³aca³o siê? ;P A jeszcze jest najczê¶ciej spora ró¿nica w wygl±dzie bazy.
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2016-03-26, 14:59   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Ró¿nica pomiêdzy tanim rozpuchem a dobrym rozpuchem np.Novol Thin 870 w przeliczeniu na element o jakie¶ 30-50 groszy. Wspó³czuje analfabetom ekonomicznym, którzy tego nie rozumiej±. Przyczyn od³a¿enia s± tysi±ce. Rafa³ Mania- z Novola opisa³ na forum te najczêstsze. Z tego co wiem, to Dyna jest wra¿liwa na rozpuch. Ja sprzedaje rozpuchy tylko dwóch firm. APP i Novol. Klienci nie maj± problemów e z³a¿eniem, wa¿eniem i innymi cudami. Skoro tak jest, to mo¿e warto robiæ od podk³adu po klar na rozpuchu jednego brandu. Najczê¶ciej jest tak, ¿e do podk³adu idzie nitro, a do bazy i klaru jaki¶ lepszy. Uda siê 10 razy a za 11 siê co¶ wysra....
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

KK 
Wys³any: 2016-04-10, 15:52   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Odkopiê temat.
Te¿ mam problem z podk³adem novol 330, a na to baza Dyna. Odchodzi baza z lakierem :)
_________________

 
 

Siekiera
Wys³any: 2016-04-11, 01:17   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Mo¿e ju¿ co¶ przerobili bo u mnie z miesi±c temu sta³y klient narzeka³ ¿e 330 puchnie pod baz± jak s³abo kryje i trzeba daæ kilka warstw. Specjalnie siê tym nie przej±³em tylko poleci³em lepsz± bazê :D
 

KK 
Wys³any: 2016-04-11, 08:50   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Jeszcze dokupiê oryginalny rozcieñczalnik typowo Novoloski tylko do tego podk³adu i sprawdzê. Niestety jestem zdany na mieszalnie w mojej okolicy, a oni mieszaj± wszystko z wszystkim na potêgê. W jednej mieszalni mo¿e z 6 podk³adów do wyboru do koloru, jeden rozcieñczalnik, a baza to ju¿ nawet nie wiadomo czym jest. Co by jednak nie by³o najlepiej u¿ywaæ jednego systemu. Jestem chyba skazany na podk³ady Dyny i ich bazê z ich dedykowanym rozcieñczalnikiem.
_________________

 
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2016-04-11, 17:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Siekiera, robisz jeszcze na wynalazku?
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

Siekiera
Wys³any: 2016-04-11, 23:39   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Nie, ju¿ nic ale maszyna stoi i nikt siê nie upomina, pewnie s³upki w exelu potrzebne :cool:
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2016-04-12, 14:43   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
CSV jak±¶ krucjatê szykuje je¿eli chodzi o ich wersjê wynalazku. Wiadomo, z nimi nic na papierze, ale mo¿esz kolorbox wytargaæ w zamian za zakup pigmentów.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

nitroosek
Wys³any: 2016-04-27, 19:21   
0
UP DOWN

Posty: 57
kalbi napisa³/a:
PPG ma bdb materia³y, RM tak¿e ;)

Z RM to bym siê k³óci³. W tej pó³ce cenowej jest kilka lepszych i ³atwiejszych w u¿yciu.
Wczoraj mia³em baze RMa, i to jak siê tym maluje w porównaniu do np. Standoxa, czy nawet SH to jest tragedia po prostu :/
 

³ysy73 
Wys³any: 2016-04-28, 22:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
nitroosek napisa³/a:
Wczoraj mia³em baze RMa, i to jak siê tym maluje w porównaniu do np. Standoxa, czy nawet SH to jest tragedia po prostu
Dok³adnie. Czyli nic siê nie zmieni³o.
Dla mnie ze wszystkich którymi sobie porabia³em najwiêkszym fajansem cena/wydajno¶æ by³y RM i Glasurit - ale RM by³ chyba najgorszym shitem.
No a nadal absolutnym numerem JEDEN jak ju¿ nie raz mówi³em Spies H...
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group