Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
adabc
Wys³any: 2016-03-08, 00:02   Wynajêcie warsztatu - proszê o opinie.
0
UP DOWN

Posty: 2
Cze¶æ. Mam do Was Panowie (a mo¿e i Panie te¿) takie ma³e zapytanie. Dysponujê w miarê du¿± dzia³k±, na której stoi sobie budynek a w nim dwa spore gara¿e oko³o 100m2. Chcia³bym tam urz±dziæ warsztat z komor± lakiernicz±, podno¶nikiem, kana³ jest. Wyposa¿yæ to w podstawy typu odpowiednia elektryka, pneumatyka, hydraulika itp. Jakie¶ zaplecze socjalne i ogólnie najpotrzebniejsze rzeczy. Moje pytanie jest takie. Czy taki obiekt mia³by w Waszych oczach sens, je¶li chodzi o wynajem. Wielu z Was boryka siê zapewne z problemem braku miejsca, a nie ka¿dy mo¿e sobie pozwoliæ na stawianie w³asnego warsztatu. Co s±dzicie o takiej inwestycji. Chodzi mi o wynajêcie w zasadzie gotowego warsztatu z podstawowym sprzêtem potrzebnym w tej i nie tylko tej bran¿y. Sam nie czujê siê na si³ach, ¿eby rozkrêciæ takie przedsiêwziêcie, poniewa¿ dzia³am w troszkê innym kierunku,a nie ukrywam, ¿e zawsze chcia³em to robiæ. Mo¿e byæ to lakiernia, mechanika (chocia¿ s±siad ma warsztat mechaniczny, ale s³abiutko mu to idzie-technika go przerasta, a polonezów jakby ju¿ nie ma za du¿o;) ), wulkanizacja. A jak bêdzie trzeba to i wszystko w kupie. Oczywi¶cie na dodatkowej powierzchni, bo tej raczej na wszystko nie wystarczy. Obiekt jest w niedalekiej okolicy Warszawy. Wo³omin dok³adnie. Jako, ¿e to mój pierwszy post, proszê o wyrozumia³o¶æ i odpowiedzi co o tym my¶licie.
 

KK 
Wys³any: 2016-03-08, 00:49   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Liczysz oczywi¶cie koszta dostosowania takich pomieszczeñ do wymogów choæby przy mechanice?
Komora lakiernicza to koszt 60-100 ty¶ z³ i pozwolenia z 20 ty¶ pewnie, o ile je dostaniesz.
_________________

 
 

hematol 
Wys³any: 2016-03-08, 01:08   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
adabc, doskonale Ciebie rozumiê,sam chcia³em wyanaj±c co¶ wiekszego a nawet mia³em swego czasu hale 180kw/m i tam rozbiera³em angliki ale do rzeczy,je¶li chcesz urz±dzaæ pod jakim¶ tam k±tem czy to warsztat czy lakiernie i wynajmowaæ to ja maj±c poprostu wynaj±³bym pomieszczenie na dzia³alno¶æ a niech ju¿ wynajmujacy doposa¿y sobie wg swoich pomys³ów i zamiarów,nie wiem jak tam u was ale u mnie ci±gle kto¶ co¶ szuka czego¶ do wynajêcia,przewa¿nie s± to hale po starych PGR-ach kupione swego czasu za bezcen kupione a dzi¶ nie rzadko w op³akanym stanie wynajête za do¶æ duze pieni±dze i zawsze sie znajdzie kto¶ kto zaplaci te 1800z³ brutto za 180m kwadratowych ,wiêc je¿eli doposa¿ysz hale i w utopisz 100tys z³ to ile wezmiesz za wynajem?Napewno wiêcej ni¿ za pusty obiekt,do tego dojdzie amortyzacja sprzêtu,a jak cena bedzie za wysoka to bedzie to staæ,u nas z czego ja zauwazy³em to na 1 miejscu liczy sie cena,potem jako¶æ itp.
P.s. Ja maj±c obiekty do wynajêcia wola³bym to wynajmowaæ komu¶ i "trzepaæ kasiore" ^^ i mieæ wplywy ni¿ babraæ sie w smarach b±dz w chemii. :D ale to tylko moje zdanie...
Pozdrawiam
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2016-03-08, 08:37   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Koszt adaptacji pomieszczenia o takiej kubaturze, dla potrzeb profesjonalnej lakierni. to wydatek rzêdu 400 tysiêcy. Dodatkowo najmuj±cy korzysta z Twojego sprzêtu, a wiêc dba o niego gorzej ni¿ o swój. Trzeci± rzecz± jest czynsz. Taka inwestycja powinna siê zwróciæ po 5 latach, ¿eby by³a op³acalna. Jak ³atwo policzyæ, miesiêczny czynsz bêdzie wynosi³ w granicach 7000 netto. Do tego podatki, konserwacja itd. Nikt normalny nie wynajmie lakierni za 7k miesiêcznie bo dojd± media i siê zrobi 10k. ¯eby zarobiæ na czynsz trzeba przerobiæ przynajmniej 10 ¶rednich robót. Potem trzeba zarobiæ na ludzi, daniny dla pañstwa i dopiero zostaje co¶ dla nas. Czyli trzeba zrobiæ 40 ¶rednich robót ¿eby daæ radê siê utrzymaæ. Nierealne. Lepiej wynaj±æ tak jak jest, i niech sobie ch³opaki sami tworz± warunki. Jakakolwiek kontrola, obci±¿y ich bud¿et a nie Twój. Bo musisz pamiêtaæ, ¿e lakiernia rz±dzi siê swoimi prawami i jest obwarowana encyklopedi± ustaw i rozporz±dzeñ.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

adabc
Wys³any: 2016-03-08, 10:58   
0
UP DOWN

Posty: 2
Domy¶lam, siê, ¿e koszty bêd± spore i jak to w naszym piêknym kraju, bêdzie "pod górkê". Muszê jednak i tak zrobiæ adaptacjê tych pomieszczeñ, chocia¿by w wersji uniwersalnej (niekoniecznie pod lakierniê), bo w stanie tak jak jest, zainteresowanie jest s³abe, a jak ju¿ siê znajdzie jaki¶ zuch to np. zrobi sobie tam "dziuplê" tak jak ostatnio ;) Dziêki za odpowiedzi i sprowadzenie mnie trochê na ziemiê, chocia¿ jeszcze do koñca nie wyl±dowa³em ;) Dodam jeszcze, ¿e wszystkie instalacje robi³bym sam. Tzn moja firma i to by trochê uciê³o koszty. No w³a¶nie... Miejsce jest, mo¿liwo¶ci s±, tylko zabraæ siê za co¶ sensownego to jak pies do je¿a. Mo¿e jednak co¶ tu razem wymy¶limy ;)
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » POZOSTA£E » Off Topic

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga