Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
zawi3j
Wys³any: 2016-03-30, 20:07   Materialy lakiernicze sklep online
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 141
Cze¶æ poszukuje jakiego¶ sklepu online do zakupów z materia³ami, chcia³bym pracowaæ w jednej technologii, najlepiej jednego producenta.

Do tej pory robilem tym co mi w rece wpad³o najcze¶ciej szpachel Novol UNI, podk³ad epox Novol protect 360 podaj¿e, podk³ad te¿ akrylowy te¿ Novola i lakiery akryl z Max line. Nie jestem z tego zadowolony bo na prawdê trzeba siê bardzo natrudziæ ¿eby to wygl±da³o. G³ownie chodzi o to ¿e szpachel i podk³ad novola maj± straszn± tendencjê do siadania.

Poszukuje systemu w rozs±dniej cenie, który jest mi³y w obróbce i ma najmniejszy uchyb siadania

Druga sprawa jaki lakier bezbarwny najlepiej, g³êboki lustrzany po³ysk mile widziany, tak¿e ¿eby nadawa³ siê do srebra. I fajny do polerowania bo jak to w norce bywa czasem jaki¶ syfek upadnie.

Trzecia sprawa ca³y czas polerowa³em systemem Farecla, wiadomo jak bywa samochód i wszytsko dookola uwalone w pa¶cie, Co lepsze 3M a mo¿e Manzerna fajnie uzyskaæ po³ysk jak po detalingu. Mo¿e kto¶ z forumowiczów u¿ywa³ jednej i drugiej ?

Czwarta sprawa co do szpachli natryskowej, nigdy nie u¿ywa³em ale podobno zmniejsza skok siadania i zakrywa dok³adnie wszytskie rysy po papierach, jak to na prawde z tym jest.

Mys³a³em o T4W czy PROFIX to chyba jeden i ten sam producent tylko w innym opakowaniu, u¿ywa³em go 3 lata temu, i nie wiem czy sie co¶ pogorszy³o a mo¿e polepszy³o, wiadomo tylko dobraæ lepszy lakier bezbarwny bo z tego co pamietam ten t4w 4444 premium hs nie dawa³ zbytnio po³ysku

To chyba na tyle, reszta mo¿e wyjdzie w praniu ;)
 

kalbi 
Wys³any: 2016-03-30, 20:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
mo¿e napisz do jakiej kwoty podk³ad, lakier bezbarwny to bêdzie ³atwiej co¶ doradziæ, gdyby¶ by³ z moich okolic to mam kilka ciekawych materia³ów w niez³ych cenach ale klasa tylko tzw. premium
_________________

 
 

zawi3j
Wys³any: 2016-03-30, 23:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 141
Powiem tak klienci nie lubia p³aciæ nadto wiêc nie moge sobie pozwoliæ na materia³y z najwy¿szej pó³ki, powiedzmy co¶ w okolicach cen novola mo¿e troche wy¿ej. Je¶li bêdê robi³ na materia³ach zbyt drogich to na chleb nie zarobiê, wiêc mówiê poszukujê czego¶ w miare taniego ale takiego co nie bêdzie siadaæ(wiem strasznie to g³upio brzmi, my¶licie pewnie ¿e ch³op ocipia* ¿e chce extra materia³y za pó³ darmo, có¿ szukam pó³¶rodka co¶ kosztem czego¶). Zbyt du¿o lakierników mojej okolicy a niektórzy robi± to prawie za darmo :/

T4W maj± ca³kiem fajne ceny co do epoksydu czy akrylowego ale nie wiem jak to sie ma do rzeczywisto¶ci "nie siada" a takie co¶ idzie znale¼æ w opisie.

Raz pracowa³em na klarze spectrala 565 i by³em strasznie rozczarowany, k³adzie siê miodzio, morka te¿ ok ale co on robi z niektórymi kolorami to sie w g³owie nie mie¶ci
 

GMC
Wys³any: 2016-03-31, 11:25   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 384
Jak masz ju¿ dosæ uni z Novola to spróbuj U-pol fantastic. Samo nak³adanie i obróbka 2 klasy wy¿ej ni¿ ta uni ale zostawia trochê dziurek a co do siadania szpachlówki i rys to na ka¿dej bêd± ci wychodzi³y jak ka¿dej warstwy nie zrobisz odpowiednimi gradacjami. Ja robiê 100-150-220 i rozszlifowujê maszynk± z kr±¿kiem 220-240 dopiero nak³adam kolejn± warstwê szpachlówki i nie mam problemów z rysami chyba ¿e co¶ siê przeoczy ale to i tak nic w porównaniu jak nie rozszlifujesz zw³aszcza obrze¿y.

Z podk³adów do 50-60 z³ to nic ci nie polecê bo w takich cenach nic ciekawego nie wpad³o mi nigdy w rêce. Niby wszystkimi da siê robiæ ale zawsze jest niedosyt w stosunku do tych drogich. Epoksydu ju¿ te¿ ostatnio nie u¿ywam bo te które s± w normalnych cenach czyli z Novola to nie sprawdzaj± siê ani jako grunt pod szpachlowanie ani jako izolator bo mocno mapuj±, teraz jadê tylko na 9700 z Genarala i powiem ¿e to moje takie najciekawsze odkrycie materia³owe z ostatniego roku.

Z lakierów mogê ¶mia³o poleciæ tez Generala 6000, najczê¶ciej robiê na szybkim utwardzaczu ale na standardzie wydaje mi siê ¿e trochê lepiej na koñcu wygl±da. Ogólnie nie ma co mu zarzuciæ i cenê pewnie te¿ zaakceptujesz skoro robi³e¶ na 565 z Novola bo jest tañszy.
 

zawi3j
Wys³any: 2016-03-31, 14:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 141
Powierzchnia zawsze przygotowana jest na tip top czasem zaczynam szermierke na heblu od 80, przy zgrubnym ³apaniu kszta³tu, pod podk³ad przechodze wszytskie gradacje 80 120 150 180 240 i 320 a pó¿niej oscylacyjn± rozg³adzam(zawsze "sprejuje" jakim¶ matem), pó¼niej 2-3 warsztwy podk³adu i zazwyczaj na drugi dzieñ papier wodny 800. Mo¿e przez t± wodê tak siada w koncu podk³ad jak i szpachla okazuje zdolno¶ci higroskopijne ? sam ju¿ nie wiem kiedy¶ próbowa³em p500 na oscylacyjn± podklad rwaæ ale i tak pó¼niej dla pewno¶ci jecha³em 800 a pó¼niej 1200

Wracaj±c do tematu jaki¶ sklep online który warto poleciæ ? Wiadomo online mo¿na zawsze zaoszczêdziæ troche przy wiêkszych zakupach ;)
 

GMC
Wys³any: 2016-03-31, 15:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 384
zawi3j napisa³/a:
pod podk³ad przechodze wszytskie gradacje 80 120 150 180 240 i 320 a pó¿niej oscylacyjn± rozg³adzam(zawsze "sprejuje" jakim¶ matem), pó¼niej 2-3 warsztwy podk³adu i zazwyczaj na drugi dzieñ papier wodny 800. Mo¿e przez t± wodê tak siada w koncu podk³ad jak i szpachla okazuje zdolno¶ci higroskopijne ?


Jak takimi gradacjami lecisz to powinno byæ dobrze, tylko czy ostatni± warstwê szpachlówki czy ka¿d± bo jak robisz tylko ostatni± a wcze¶niejsze byle jak to tam mo¿e byæ zonk.

Ja podk³ad najpierw lecê na sucho ma³ym hebelkiem z papierem na rzep P240 (3M lub Norton) ¿eby wy³apaæ ewentualne do³eczki i potem kr±¿ek P320-360 - dok³adnie. A na koniec dopiero wod± ale nie zwyk³ym papierem na mokro i na klocku tylko papierem na g±bce Norton P800 Rotolo i to bez klocka tylko normalnie rêk± przelecê i jest gitara. Tak siê nauczy³em tymi g±bkami Rotolo robiæ ¿e muszê je mieæ ca³y czas pod rêk±.

Sklepu internetowego ci nie polecê bo kupujê w stacjonarnym. Mam dobre ceny i ch³opaki zawsze siê przyk³adaj± do kolorku ;)
 

Bombel
Wys³any: 2016-03-31, 15:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 99
Zagl±dnij tam www.kolorysta.pl Ja tam czasami zamawiam, raczej wszystko maj± na bie¿±co, raz tylko mia³em tak ¿e czego¶ nie by³o i trzeba by³o poprawiaæ zamówienie.
 

sawmaster 
Wys³any: 2016-03-31, 17:27   
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
kolorysta i marketlakierniczy to moje najlepsze sklepy
 

zawi3j
Wys³any: 2016-03-31, 17:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 141
Szpachluje drugi raz na 240 nigdy na grubsze rysy bo po co naklsdac tyle kitu. Teraz mam zamiar probowac z cyna zobacze co z tego wyjdzie. W tym fachu czlowiek uczy sie cale zycie. Moze ma ktos jakies rady.

A co do past 3m czy manzerna chodzi mi o wysoki polysk. Ceny sa raczej podobne. Manzerna ponoc bardziej wilgotna. Ja jedynie o g3 i g10 moge sie wypowiedziec. Ale denerwuje mnie brudzenie aut i wszystkiego dookola stad ta zmiana :)

Dzieki panowie sprawdze linki. A ktos cos probowwal z elakiery? 3 lata nie zamawialem od nich i nie wiem jak to sie ma z jakoscia. Moze sam reprrezentant sie udzieli bo kiedys mial tu konto
 

Warsztat24
Wys³any: 2016-05-06, 09:41   
0
UP DOWN

Posty: 17
Sprawd¼ www.warsztat24.pl. Poni¿ej jako namiastka film o nas i o tym jak realizujemy zamówienia. W razie pytañ dzwoñ, pisz pomo¿emy ;)

https://www.youtube.com/watch?v=A9u0OPwBoj0
_________________
Warsztat24.pl
Szybciej znajdziesz - Taniej zamówisz
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime