Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Robertlodz09 2016-04-18, 20:21
Autor Wiadomo¶æ
rahowsky
Wys³any: 2016-04-18, 19:14   Pierwszy aerograf - pomocy!
0
UP DOWN

Posty: 7
Witam,

Nie bede przeciagal wiec z gory napisze o co mi chodzi. Jestem laikiem jesli chodzi o malowanie aerografem, nigdy w zyciu tego w rece nie mialem ale chce zaczac dzialac w tym kierunku stad moja pro¶ba o pomoc. Moglibyscie doradzic jaki kupic aerograf na poczatek? Naczytalem sie ze najlepiej dwufunkcyjny, ze zbiorniczkiem u gory, stalowy. Problem w tym ze jest troche tego na rynku a nie chce kupic jakiegos parcha chinskiego i tu prosilbym Was o pomoc w doradzeniu, wypisaniu np. modelu czy firmy.

Jesli ktos bedzie chcial sie wypocic i napisac posta "poszukaj takich tematow bo bylo ich tysiace" to lepiej zeby odpuscil bo nie na tym polega pomoc :)

Z gory bardzo dziekuje za kazda pomoc :) pozdrawiam
 

LuckyLuke1st 
Wys³any: 2016-04-18, 22:03   
0
UP DOWN
Dla przyjació³ Luke


Posty: 115
Sk±d: Bydgoszcz
Ja parê miesiêcy temu kupi³em H&S Ultra z dysz± 2mm- jest ok jak na pocz±tek.
Czy¶ci siê ³atwo, mo¿na znale¼æ czê¶ci- dysze, iglice, uszczelki itd.
Jest to chyba jeden z najtañszych aczkolwiek niechiñskich sprzêtów.

Tak¿e polecam pó³kê H&S chocia¿ innych np. Iwata nie mia³em okazji testowaæ.
_________________
...Well as you know. I'm faster than my own...
 

rahowsky
Wys³any: 2016-04-19, 14:35   
0
UP DOWN

Posty: 7
Ok, powiedzmy ze aerograf juz mam z dysza 0,2mm. Co jeszcze musze kupic by zaczac sie tym bawic? Wiadomo ze kompresor ale jaki? I jakie inne niezbedne rzeczy? Na czym najlepiej polecacie nauke/cwiczenie? bristol? Blacha? Plastik? Dodam ze w po dobrym zaznajomieniu sie z tematem chcialbym w przyszlosci malowac klapki od wlewu paliwa, kaski i inne co raz wieksze elementy takze od poczatku chcialbym sie uczyc juz pod tym katem (chodzi mi o rodzaje powierzchbi do malowania. Owszem pewnie zdarzy sie cos innego do malowania np koszulka ale moje pytanie brzmi czy tylko to bedzie kwestia doboru innego lakieru czy sam fakt malowania innej powierzchni jest na tyle ró¿ny od pozostalych ze np uczac sie malowac pod katem malowania np na karoseriach, ciê¿ej bedzie ogarnac malowanie na scianie? Przepraszam za tak Mêcz±ce pytania ale zalezy mi na jak najlepszym zapoznaniu sie z kazda uwaga. Oraz ostatnie pytanie, czy ten aerograf bedzie dobry do malowania w przyszlosci kaskow itp czy bedzie wymagana zmiana czegos w nim (na pewno dysze) lub jego calego?
 

LuckyLuke1st 
Wys³any: 2016-04-19, 21:45   
0
UP DOWN
Dla przyjació³ Luke


Posty: 115
Sk±d: Bydgoszcz
Ja specjalnie zrobi³em kompresor z 2 agregatów lodówkowych.
Ale widzisz.. do aerografu super miodzio, cichutki itd, ale pistoletów lakierniczych nie uci±gnie.
A jak chcesz malowaæ kaski, itp to jednak trzeba mieæ do tego pistolety lakiernicze- podk³ady, bazy, klar. Do tego potrzebny jest wiêkszy kompresor.
Ja zrobi³em b³±d, ale zamówi³em ju¿ ciut wiêkszy. Airpress 50litrowy 2 t³okowy. Mam nadzieje, ¿e zasili mi pistolety chocia¿by typu minijet.

Ja zacz±³em i nadal æwiczê na podobraziach- p³ótnie. Czasami na kartce A4. To wszystko nadaje siê na pocz±tek. Mam nadziejê, ¿e nied³ugo wystartuje z czym¶ powa¿niejszym typu kask, bak. Muszê jednak skompletowaæ sprzêt. Bo tu ju¿ aerografia zahacza o lakiernictwo. Je¶li siê mylê, proszê o poprawienie mnie ;)
_________________
...Well as you know. I'm faster than my own...
 

rahowsky
Wys³any: 2016-04-20, 07:00   
0
UP DOWN

Posty: 7
Aha :) tez myslalem aby na poczatek z agregatow lodowkowych zrobic :) bardzo Ci dziêkujê za pomoc :)
 

LuckyLuke1st 
Wys³any: 2016-04-20, 07:14   
0
UP DOWN
Dla przyjació³ Luke


Posty: 115
Sk±d: Bydgoszcz
rahowsky napisa³/a:
Aha :) tez myslalem aby na poczatek z agregatow lodowkowych zrobic :) bardzo Ci dziêkujê za pomoc :)


Z tym, ¿e w³a¶nie moj± podpowiedzi± jest zrezygnowanie z takiego lodówko-wca, i kupienie porz±dnego do wszystkiego. Tyle, ¿e bêdzie on du¿o g³o¶niejszy.

Ja w zasadzie mam teraz lodówkowca a wydajniejszy jedzie kurierem. Lakierowanie bêdzie w gara¿u a aerograf bêdzie w domu.
_________________
...Well as you know. I'm faster than my own...
 

rahowsky
Wys³any: 2016-04-21, 08:35   
0
UP DOWN

Posty: 7
jakiej pojemnosci kompresor kupiles?

wczoraj kupilem aero H&S Ultra juz sie doczekac nie moge ale jeszcze kupno kompresora mi zostalo :) :D
 

LuckyLuke1st 
Wys³any: 2016-04-21, 09:44   
0
UP DOWN
Dla przyjació³ Luke


Posty: 115
Sk±d: Bydgoszcz
Airpress 50 litrowy 2 t³okowy.
Wyrwa³em praktycznie nowy- z foliami na zegarach. Rok czasu sta³ nie u¿ywany. Mam tylko nadzieje, ¿e nie zniszcza³ przez to.
Da³em 650. Nowy z tego co wiem ponad 800z³. Wiêc chyba spoko.
Wydajno¶æ efektywna [l/min]:290.00 - teoretycznie. Wiêc chyba wystarczaj±ca do malowania mniejszych elementów.

Gdyby kto¶ mia³ opinie na temat tego kompresora to pro¶ba o napisanie ;)
_________________
...Well as you know. I'm faster than my own...
 

rahowsky
Wys³any: 2016-04-22, 19:19   
0
UP DOWN

Posty: 7
A jakie lakiery polecasz na poczatek? Vallejo czy jakos tak?
 

LuckyLuke1st 
Wys³any: 2016-04-24, 21:20   
0
UP DOWN
Dla przyjació³ Luke


Posty: 115
Sk±d: Bydgoszcz
Ciê¿ko mi podpowiedzieæ co¶ na temat lakierów, te¿ bêdê dopiero rozpoznawa³ marki, jak zamówiê pistolet lakierniczy.
Puki co dzia³am fabrami do aerografu- createx, ale dosta³em je gratis do aerografu, i maluje nimi na p³ótnie wiêc ma³o co jestem w stanie podpowiedzieæ.
_________________
...Well as you know. I'm faster than my own...
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania