Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Aerografista
Wys³any: 2016-06-25, 23:08   Wybór kompresora konkretnej firmy - kaski motocyklowe
0
UP DOWN

Posty: 1
Witam Kolegów,

Po dog³êbnym przeszukaniu zasobów forum (nie tylko tego) w interesuj±cym mnie temacie jestem pod wra¿eniem ilo¶ci wiedzy, do¶wiadczenia oraz kompleksowo¶ci porad - tu u Was natomiast chyba zagl±da najwiêcej ludzi.
Prawie znalaz³em to czego szuka³em w kilku spokrewnionych tematach, ale... no w³±snie, ale robi du¿± ró¿nicê.

Od lat malujê aerografami, mam tego sporo, lubiê to i odk±d pamiêtam co¶ tam sobie psika³em. Od roku zajmujê siê aerografi± na powa¿nie i tworzê grafiki na kaskach motocyklowych. Oczywistym jest, ¿e wiêkszo¶c czasu pracujê z aerografami wszelkiej ma¶ci ale od momentu sprzedania klientowi pierwszego kasku u¿ywam równie¿ kompresora i pistoletów lakierniczych. Duzo czyta³em, ogl±da³em na youtubie i tak jak kiedy¶ aerografu uczy³em siê obslugiwaæ pistolet i kompresor w podstawowym zakresie.

Mam zwyk³y chiñski kompresor z butl± 50 litrów i takie¿ w³asnie dwa s³abe pistolety (chyba metabo ale z regulacj± ilo¶ci powietrza i materia³u). Sêk w tym, ¿e przy dba³o¶ci o jako¶æ i klasê mojej roboty przesta³o mi to wystarczaæ...

Chcia³bym prosiæ o radê jaki kompresor wybraæ, ¿eby przez kolejne zak³adam dwa lata nie musieæ go wymieniaæ i ¿eby pracowa³o mi siê z nim komfortowo. Znalaz³em mnóstwo tematów i po ich kilkukrotnym przeczytaniu wiem ju¿, ¿e kompresor kupuje siê wed³ug okre¶lonych parametrów. I tu tak naprawdê zaczyna siê moje pytanie :)

Jakiej firmy powinien byæ takowy kompresor? Zak³adam bowiem, ¿e tak jak w przypadku pistoletów tak i w kompresorach masa jest chiñszczyzny i badziewia, którego nie warto kupowaæ nawet je¶li producent teoretycznie podaje wysokie parametry, jest du¿a butla i dwa cylindry.

Nie staæ mnie na kompresor ¶rubowy (zak³adam, ¿e nie jest mi potrzebny) a na tych du¿ych t³okowych zupe³nie siê nie znam.

Kompresor ma s³u¿yæ do:
- podk³adowania, bazy i lakieru bezbarwnego.
- u¿ywam pistoletów HVLP o dyszach 1,5 i 0,8 (do bezbarwnego)
- malujê u¶redniaj±c dwa kaski / zbiorniki paliwa dziennie (baza + klar) - czas pracy te¿ chyba ma znaczenie dla wyboru prawda?
- pracujê 6 dni w tygodniu
- zaczê³y dra¿niæ mnie problemy z gównianym pistoletem i kompresorem.

Budzet na kompresor to max 4000 PLN, nie mam przy³±cza si³y wiêc pozostaje 230.
Co kupiæ, ¿ebym móg³ w koñcu cieszyæ siê tymi niewielkimi umiejêtno¶ciami, które ju¿ naby³em? I móc siê dalej uczyæ?

Poprosi³bym o podpowied¼ bo ilo¶æ dziwnie brzmi±cych marek mnie przera¿a a tandety tylko wiêkszej ni¿ to co mam ju¿ nie chcê.

Dodam tylko, ¿e za chwilê powinien pojawiæ siê w moim jad³ospisie pistolet IWATA W400.

By³bym wdziêczny Kolegom za podpowiedzi i tolerancjê dla wci±¿ bazowej wiedzy lakierniczej :D

Serdecznie dziêkuje i sorry za d³ugi opis.
 

lakierok 
Wys³any: 2016-06-26, 22:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
Kompresor 200 litrów a firma to Metabo lub Kupczyk , ja osobi¶cie mam metabo 150 litrów i daje rade a lakieruje samochody a nie kaski . :spoko:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group