Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
korn85 
Wys³any: 2016-08-10, 13:23   Pro¶ba o pomoc "co posz³o nie tak"
0
UP DOWN

Posty: 3
Sk±d: Zabrze
Witam Forumowiczów!:)

Mam do Was ogromn± pro¶bê dotycz±c± pomocy, co posz³o nie tak. Po s±siedzku mia³em malowane nowe zderzaki z Punto 2. Kolor metalik ciemna zieleñ Artemide Verde. Po pierwszym malowaniu zderzaki wygl±da³y jak ¶wie¿a, zielona trawa, ¿arówa, ¿e a¿ po oczach wali³o. Zareklamowa³em to i zderzaki zosta³y malowane drugi raz. Efekt przedstawiam na zdjêciach. W tym samym sklepie kupi³em tak± sam± bazê, jak warsztat, do tego klar i postanowi³em pomalowaæ fabrycznie czarne lusterka. Od razu mówiê, i¿ nie mam profesjonalnego sprzêtu tylko ma³y pistolet do zaprawek. Kolor jest delikatnie ja¶niejszy ale ró¿nica jest bardzo subtelna. Efekt na zdjêciach. Co spaprali we warsztacie, co zrobili nie tak? Jak przyjrzeæ siê zderzakowi widaæ ca³± masê cieni, tu ja¶niejsze, tam ciemniejsze, a przy ko³ach to ju¿ w ogóle poezja jest. Proszê Was o pomoc abym wiedzia³, jak rozmawiaæ z s±siadem i lakiernikiem.

Z góry dziêkujê za pomoc!:)

20160809_190757.jpg
Plik ¶ci±gniêto 52 raz(y) 2.42 MB

20160809_190750.jpg
Plik ¶ci±gniêto 38 raz(y) 2.42 MB

20160809_190740.jpg
Plik ¶ci±gniêto 56 raz(y) 2.44 MB

20160809_190713.jpg
Plik ¶ci±gniêto 51 raz(y) 2.4 MB

 

kalbi 
Wys³any: 2016-08-10, 15:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
kolor delikatnie ujmuj±c jest [...]...ny
_________________

 
 

korn85 
Wys³any: 2016-08-10, 15:45   
0
UP DOWN

Posty: 3
Sk±d: Zabrze
Wiem, ¿e kolor jest... no;) Tylko dlaczego im taki wychodzi, a mi wyszed³ niemal identyczny z fabryk±? Dosta³em nawet resztkê bazy, któr± malowali i na puszce by³a kartka z nazw± i symbolem koloru. Co oni robi±, ¿e taka wiocha wychodzi?
 

kalbi 
Wys³any: 2016-08-10, 19:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
przeciez te lusterka tez sa w innym odcieniu tylko ze nie rzuca siê to w oczy bo bezpo¶rednio nie stykaj± siê z elementem
_________________

 
 

korn85 
Wys³any: 2016-08-10, 21:01   
0
UP DOWN

Posty: 3
Sk±d: Zabrze
Lusterka malowa³em samodzielnie i wygl±daj± lepiej ni¿ czarne plastikowe i do tego poobdzierane. Ró¿nica miêdzy nimi, a lakierem jest ale nie taka ¿arówa jak zderzak i pytanie dotyczy, dlaczego spaprali zderzak, ¿e wysz³a taka trawiasta zieleñ? Za du¿o rozpuszczalnika do bazy? Rozpuszczalnik nitro albo co¶ niededykowanego do akrylowej bazy? Zbyt ma³a ilo¶æ warstw bazy? Lusterek proszê siê nie czepiaæ, pierwszy raz takie co¶ robi³em i z tego jestem zadowolony:) Ze zderzaków nie, bo zap³aci³em za to aby zrobi³ to fachowiec, a wygl±daj± gorzej ni¿ moje lusterka.
 

KK 
Wys³any: 2016-08-10, 21:19   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Przecie¿ to jest zupe³nie inny kolor.
_________________

 
 

barteek933
Wys³any: 2016-08-10, 21:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 826
lusterka jak i zderzak polakierowane s± w ogóle innym kolorem. Ani jedno anie drugie nie pasuje w ¿adnym stopniu do samochodu. ¬le dobrany lakier poprostu
 

krzyhu555 
Wys³any: 2016-08-11, 05:19   
0
UP DOWN

Posty: 12
Sk±d: wroc³aw
Ciekawe czy ch³opaki z owego ''warsztatu'' wiedz± co kryje siê pod pojêciem natrysk próbny
 

GMC
Wys³any: 2016-08-11, 10:17   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 384
Mieszalnia nie postara³a siê a ci co lakierowali nie potwierdzili sobie natryskiem tylko wyszli z za³o¿enia ¿e jak to zderzak to i tak siê zawsze ró¿ni bo nie bêd± cieniowaæ wiêc nie ma siê co spuszczaæ. Zastanawia tylko dlaczego za drugim razem te¿ tak lajtowo podeszli do tematu i nie przycisnêli kolorysty w sklepie? Pytanie: w mieszalni maj± kilka mieszalników czy jeden? Mo¿e kolorysta nie potrafi dobarwiaæ i robi tylko to co mu fiszki pokazuj± a jak ma jeden mieszalnik to czasami nie ma z czego wybraæ.
 

kkazik40
Wys³any: 2016-08-11, 21:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 23
Sk±d: G³ubczyce
Po kolorze jaki wyszed³ na lusterku, przypuszczam ¿e jedn± z prawdopodobnych przyczyn mo¿e byæ s³aba si³a krycia bazy wzglêdem zastosowanego podk³adu na zderzaku, lub po prostu zastosowali tylko jedn± warstwê bazy.
Pytanie, czy oni na pewno malowali tak± sam± baz±.
 

KK 
Wys³any: 2016-08-12, 01:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Cz³owieku przecie¿ to kompletnie inny kolor. Podk³ad tu nie ma nic do rzeczy w tej akurat sytuacji. Po prostu mieli jak±¶ star± bazê w podobnym kolorze i tym to polakierowali.
_________________

 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group