Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
mont
Wys³any: 2016-08-12, 08:29   Jak jest z tym cieniowaniem akrylu
0
UP DOWN

Posty: 1
Dzieñ dobry,

W zesz³ym tygodniu uderzy³em w sarnê i mam pare elementów do lakierowania: b³otnik, pol zderzaka, pol dokladki (jeden element, bo dokladka jest dwuczesciowa), cwiartka blaszanego fartucha pod zderzakiem (jeden maly element, juz wypiaskowany). Lakier to czerwony akryl, nie mam i nie chce bezbarwnego, taki lakier by³ oryginalnie i taki ma zostaæ. Je¶li to ma znaczenie samochód to toyota mr2 87 rok lakierowana jako¶ 3 lata temu lakierem dobieranym po oryginalnym kodzie. Ró¿nicê odcieniu bêdê widzia³ na pewno, bo jestem na to mocno wyczulony, tym bardziej, ze jestem grafikiem komputerowym i sam czêsto dobieram odcienie elementów samochodowych, tylko, ¿e w Photoshopie. :D
Ka¿dy lakiernik mi odradza cieniowanie akrylu mowi±, ze albo sie nie da, albo ze trudno, albo ze bedzie widac jak nie od razu to po latach, albo ze tylko z bezbarwnym.
To jak jest z tym cieniowaniem? naprawdê sie nie da? Pozostaje mi tylko lakierowanie calego samochodu?

W innym samochodzie bym to ola³, ale akurat mr2 to jest moje oczko w glowie.
Czy kto¶ chcia³by siê podj±æ tej naprawy lub poleci³ kogo¶?

Pozdrawiam serdecznie,
Mateusz
 

GMC
Wys³any: 2016-08-12, 19:18   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 384
Cieniowaæ akryl mo¿na i da siê to zrobiæ tak ¿eby znaku nie by³o ale to raczej robi siê na ma³ych zaprawkach. Jak ty masz kilka elementów do polakierowania to trzeba siê skupiæ na dobrym dobraniu koloru w mieszalni i tyle. Jak bêdziesz mia³ dobrze dobrane to lakiernik tego nie spartoli bo to nie jest lakier z efektem ¿e jednym kolorem mo¿na polakierowaæ na 10 sposobów i odcieni. Polakieruj± ci ca³e elementy na tzw. krechê ale tak jak mówiê dobrze dobrany kolor z natryskiem próbnym. Wiêcej wiary :spoko:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group