Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
dieludolfs
Wys³any: 2016-09-04, 15:30   Precyzyjny pistolet do lakierowania zaprawek lub odprysków.
0
UP DOWN


Posty: 33
Witam, poszukujê pistoletu z bardzo precyzyjnym strumieniem, którym bêdê móg³ zalakierowaæ jakie¶ niewielkie zaprawki lub odpryski. Zale¿y mi na tym, ¿eby pistolet mia³ bardzo malutk± i cienk± miot³ê, która bêdzie trafia³a g³ównie na lakierowany element i nie bêdê musia³ przy tym maskowaæ ca³ego samochodu, aby polakierowaæ jakie¶ zadrapanie d³ugo¶ci 1cm.

Do gustu przypad³ mi pistolet GEKO F-2 z dysz± 0,5mm, jest naprawdê kompaktowych rozmiarów i byæ mo¿e powinien spe³niæ moje oczekiwania, jednak za t± cenê (nieca³e 30z³) obawiam siê, ¿e bêdzie naprawdê badziewnej jako¶ci.
U¿ywam te¿ natomiast pistoletu z chiñskiego "zestawu lakierniczego" do nak³adania podk³adu epoksydowego i jak na razie s³u¿y mi ju¿ jaki¶ czas, a jego cena jest zapewne bardzo podobna.

Mam wiêc pytanie do forumowiczów, czy warto sobie zawracaæ g³owê tym gunem, co prawda to tylko 30z³ wiêc w razie W zbyt wiele nie stracê, jednak mo¿e ten pistolet kompletnie siê do niczego nie nadaje i warto zakupiæ od razu co¶ podobnego ale innej firmy? Bud¿et jaki chcia³bym na to przeznaczyæ to max. 100z³, wiêcej raczej nie powinna kosztowaæ alternatywa dla ma³ego pêdzelka jakiej poszukujê.
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2016-09-04, 15:53   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
dieludolfs napisa³/a:
Do gustu przypad³ mi pistolet GEKO F-2 z dysz± 0,5mm, jest naprawdê kompaktowych rozmiarów i byæ mo¿e powinien spe³niæ moje oczekiwania, jednak za t± cenê (nieca³e 30z³) obawiam siê, ¿e bêdzie naprawdê badziewnej jako¶ci.

Ten pistolecik jest wizualnie wzorowany na modelu Iwata
30z³ ty³ka nie urywa ... jak siê rozpadnie albo zawiedzie Twoje oczekiwania to poszukasz
wtedy innego
 

dieludolfs
Wys³any: 2016-09-04, 22:47   
0
UP DOWN


Posty: 33
Mam jeszcze pytanie, o ile procent wiêcej powinienem rozcieñczaæ lakier do dyszy 0,5mm, ni¿ w przypadku standardowych 1,3-1,4mm?
 

KK 
Wys³any: 2016-09-05, 20:34   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Musisz sprawdziæ. Nie ma ¿elaznej regu³y.
_________________

 
 

dieludolfs
Wys³any: 2016-09-08, 23:58   
0
UP DOWN


Posty: 33
Dzisiaj zrobi³em ma³y test nowo zakupionego pistoletu, jak na razie spe³ni³ on moje oczekiwania w 100%, fajna ma³a miot³a oraz mo¿na nim pracowaæ na niskim ci¶nieniu, jednak mam zastrze¿enia co do spustu od powietrza, który podczas ca³ego testu siê dwa razy lekko przyci±³ i powietrze z pistoletu delikatnie siê wydostawa³o (nie by³ szczelnie zamkniêty).

Tak prezentuje siê nieu¿ywany jeszcze pistolet po wyci±gniêciu z pude³ka:




A oto klamka, na której testowa³em powy¿szy pistolet. Lakier bazowy rozcieñczy³em standardowo 1:1, no mo¿e delikatnie nieco ponad 1:1, natomiast lakier bezbarwny (T4W 444 HS) oko³o 70%, dziêki czemu mimo niskiego ci¶nienia rozla³ siê na lustro, jednak musia³em go nak³adaæ w wielu cienkich warstwach.







Ogólnie jak za t± cenê pistolet spe³ni³ moje oczekiwania a¿ nadto, my¶lê, ¿e do robienia ma³ych zaprawek bêdzie on w moim gara¿u niezast±piony :)
 

KK 
Wys³any: 2016-09-09, 11:16   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
To jest chyba podróbka iwaty lph 50
_________________

 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group