Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
mariuszcwa 
Wys³any: 2016-10-08, 15:15   Op³acalno¶æ zmiany saty 4000 rp 1.2w na satê 5000rp , iwatê?
0
UP DOWN


Posty: 101
Sk±d: W±brze¼no
Witam. Jako , ¿e nie mam zwyczaju trzymaæ wszystkiego do koñca ¿ycia (auta, komputery zmieniam co pó³ roku ) , a moj± satê mam ju¿ prawie 2 i pó³ roku , czasy siê zmieni³y, wysz³y nowe modele pistoletów , wiêc mo¿e warto zainteresowaæ siê zmian± ? Moja sata , jest praktycznie w stanie takim samym jak kupi³em j± od Mariusz80. Jest tylko lekko zapylona w zakamarkach, reszta jak nówka . Wiêc pewnie za do¶æ dobre pieni±dze bym j± odsprzeda³. I teraz pytanko, jaki pistolet op³aca siê w dzisiejszych czasach kupiæ ? Satê 5000rp mogê mieæ za 1600z³ z 2giej rêki , 3 razy u¿yta, a iwata w400 wbx kosztujê 1750z³ nowa . Czy jest sens dok³adaæ oko³o 600z³ do jednego z wy¿ej wymienionych pistoletów ? Poza satami nie mia³em innego porz±dnego pistoletu w rêku. Moje warunki to gara¿ , z "wyci±gami" tylko w cieplejsze dni. Auta naprawiam g³ównie swoje, w tym roku tak sobie zawali³em podwórko ¿e od wiosny prawdopodobnie do zimy bêdê zapiernicza³. Jako , ¿e nie robiê "masówki" nie zale¿y mi a¿ tak bardzo na szybko¶ci . Mia³ kto¶ do¶wiadczenie z tymi gunami, mo¿e do¶æ dobrze doradziæ? O powietrze siê nie bojê, w przeci±gu 2 miesiêcy bêdê mia³ przy³±cze 3f i planujê z³o¿yæ kompresor z wydajno¶ci± rzeczywist± oko³o 600l. ¯e saty s± awaryjne (odpukaæ) na mojej 4000rp siê nie przekona³em , bo poza lekko przepuszczaj±cym z³±czem obrotowym , nic w niej nie wymienia³em. W minijecie posz³a mi uszczelka pod dysz± i w ju¿ nieaktualnym 3000rp te¿ ta uszczelka mi posz³a. Z góry dziêkujê za ka¿d± pomoc. Teraz troszkê grosza wpad³o, wiêc nadszed³ czas na doposa¿enie warsztatu :) . Ps Pistol uniwersalny baza i klar.
 

Czere¶niak
Wys³any: 2016-10-08, 19:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 200
mariuszcwa napisa³/a:
Pistol uniwersalny baza i klar.

U mnie maister to Panie ma tylko same pistolety Sico i wszystko se nimi maluje
bardzo jest z nich zadowolniony :spoko:
 

mariuszcwa 
Wys³any: 2016-10-09, 08:14   
0
UP DOWN


Posty: 101
Sk±d: W±brze¼no
To podziwiam majstra :) . Ja te¿ by³em z pistoletów takiego typu "do¶æ" zadowolony, ale do materia³ów pomocniczych , podk³ady i szpachla natryskowa, a¿ ostatnio , podczas podk³adowania , zosta³o mi w palach pokrêt³o od regulacji szeroko¶ci strumienia. Dobrze , ¿e zaopatrzy³em siê w 2 identyczne pistolety z innymi dyszami, to szybka zmiana korpusu i dokoñczy³em podk³ad. Nie zmienia to faktu, ¿e mimo dyszy 2.0 do podk³adu , warstwy maj± do³ki (suche do³ki jakby pistolet plu³, a struktura podk³adu baran) . Rêczne szlifowanie 4 drzwi po takim pistolecie to nawet 8 godzin... My¶la³em , ¿e to wina podk³adów, testowa³em 5 ró¿nych i tylko duxon nie pozostawia takich suchych do³ków. Testowa³em ró¿ne % ro¼cienczenia , i dopiero jak podk³ad jest rzadki jak baza to go jako¶ wylewa. Regulowa³em te¿ pistol (ci¶nienie, iglice i szeroko¶æ strumienia, ró¿ne pozycje i niezbyt zdawa³o to rezultat) Widzia³em na oczy podk³ad wylany sata 100 b , i to zupe³nie inna para kaloszy.
 

KK 
Wys³any: 2016-10-09, 12:20   
+1
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Jak robisz swoje auta to nie ma sensu dop³acaæ. Kup lepiej Satê 100 do podk³adu i zaoszczêdzisz na czasie.
_________________

 
 

Giezet 
Wys³any: 2016-10-16, 22:51   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 123
Sk±d: Krosno
Albo tañsza i równie¿ dobra opcja do podk³adu to Flg z dysza 1.8
Chocia¿ w internetach mo¿na ju¿ dokupiæ dyszê 2.0 do tego guna,to mo¿e i ca³y klp w takim zestawieniu ju¿ dostaniesz?
 

mariuszcwa 
Wys³any: 2016-10-23, 09:10   
0
UP DOWN


Posty: 101
Sk±d: W±brze¼no
Kupi³em sate 4000rp z digitalem , bardzo tanio w ¶wietnym stanie . Do³o¿e do swojej oko³o 150 z³. Do podk³adu tez my¶lê nad sata 100 1.4 rp ale to dopiero w przysz³ym roku. Deros z papierem 400, dobrze tnie podklad, teraz kwestia godzinki i mam 4 elementy gotowe pod lakier. Dziêkujê u¿ytkownikowi Mariusz80 za rozwi±zanie tego tematu telefonicznie i wszystkim którzy brali w nim udzia³.
 

KK 
Wys³any: 2016-10-23, 11:31   
+1
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Do podk³adu to kup sobie 100 rp, ale z dysz± minimum 1.6. Osobi¶cie teraz wzi±³bym 1.8/2.0
_________________

 
 

mariuszcwa 
Wys³any: 2016-10-23, 15:57   
0
UP DOWN


Posty: 101
Sk±d: W±brze¼no
Dysza 1.6 da rade k³a¶æ podklad mokro na mokro ? Bêdê pracowa³ na spectralu.
 

KK 
Wys³any: 2016-10-23, 17:33   
+1
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Ka¿da dysza da radê po³o¿yæ podk³ad mokro na mokro. 2.0 te¿. Przecie¿ pistolet mo¿esz skrêciæ. Co zrobisz jak przyjdzie Ci rozkrêciæ gun do gêstszego materia³u, a materia³u nie bêdzie mo¿na rozcieñczaæ?
_________________

 
 

mariuszcwa 
Wys³any: 2016-11-24, 19:13   
0
UP DOWN


Posty: 101
Sk±d: W±brze¼no
Min±³ miesi±c i siê uda³o. Zakupi³em za psie pieni±dze sate 100b f rp dysza 1.4 . Dotar³a do mnie zabrudzona , z bulgotkami w kubku, sturmieñ oko³o 10-13 cm , wygiêty mocno . Pierwsze 2 zdjêcia (pistolet i natrysk próbny) w stanie jakim do mnie dotar³a. Po 2h zabawy w nitro , pistolet o¿y³. Bulgotanie zlikwidowa³em , nie wiem czy za spraw± podszlifowania pier¶cienia p2500 na równym szklanym stole , czy te¿ z racji wyczyszczenia pistoletu. G³owica jest mocno zrujnowana , ale o dziwo dysza i iglica ca³kiem fajny stan. Gwinty s± ca³e , jedynie jest wgniecenie przy mocowaniu kubka, kubek ciasno wchodzi. Z takim stanem siê liczy³em kupuj±c j± , zaskoczy³o mnie to, ¿e po moich 2 godzinach pistoletem mo¿na k³a¶æ podk³ad. Strumieñ ma oko³o 20-25cm , ale niestety przy dole lekko jest nierówny . Kupuj±c ten pistolet , liczy³em siê z wymian± zestawu naprawczego, by³em zdecydowany na zestaw 1.8 , ale teraz maj±c zestaw 1.4 który sobie poradzi w podk³adach m/m i rzadkich epoksydach , jaka dysza bêdzie najodpowiedniejsza ? Poza podk³adami akrylowymi stosujê epoksyd nfcc , szpachlê natryskow± (do niej mogê mieæ chiñczyka , le¿y z dysz± 2.5) 1.8 , czy jednak 2.0 ? I jeszcze jedno znacie jaki¶ dobry preparat do czyszczenia pistoletu ? Nie chce dyszy czy¶ciæ ostro wyciorkami , ¿eby nie narobiæ szkód , bo niestety mimo starañ ciê¿ko jest doczy¶ciæ resztê zaschniêtych podk³adów.















 

mariuszcwa 
Wys³any: 2016-12-02, 11:43   
0
UP DOWN


Posty: 101
Sk±d: W±brze¼no
Zosta³o tylko pytanie o preparat do czyszczenia pistoletów, ten z app bêdzie dobry ? Uda³o mi siê dokupiæ w okazyjnej cenie zestaw naprawczy 2.0 nowy , wiêc pistolet z 2 zestawami wyszed³ mnie nieca³e 500z³, chyba ca³kiem udany zakup :) . Kolejny raz dziêkujê za pomoc, iwate wbx, "mo¿e" dokupiê w nastêpnym roku, jak na razie do u¿ytku prywatnego trochê przesadzam z inwestycjami. Najwa¿niejsze , ¿e mam dobry pistolet do materia³ów pomocniczych, lakierowania du¿ych elementów i do zaprawek. Bêdzie brakowa³o pistoletu do jakiego¶ zastosowania, to siê pomy¶li o wymianie zestawu naprawczego, b±d¼ dokupieniu jakiego¶ narzêdzia.



 

Robertlodz09 
Wys³any: 2016-12-02, 21:40   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
mariuszcwa napisa³/a:
Dotar³a do mnie zabrudzona , z bulgotkami w kubku,

Do wymiany pier¶cieñ uszczelniaj±cy jak bulgocze w kubku
mariuszcwa napisa³/a:
nie wiem czy za spraw± podszlifowania pier¶cienia p2500 na równym szklanym stole ,

Zgad³e¶ :spoko: na jaki¶ czas wystarczy ale wymiany nie ominiesz
koszt 30z³
mariuszcwa napisa³/a:
Nie chce dyszy czy¶ciæ ostro wyciorkami , ¿eby nie narobiæ szkód ,

I tak ju¿ kto¶ to zrobi³ wcze¶niej ...
mo¿esz zastosowaæ do czyszczenia zaostrzone koñcówki z drzewa takie ma³e "drzazgi" ;) i pomoczyæ w nitro t± g³owicê przed tzw. "operacja"
i tak na zmianê ... moczysz - skrobiesz .. a¿ do skutku
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2016-12-02, 21:57   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
mariuszcwa napisa³/a:
pistolet z 2 zestawami wyszed³ mnie nieca³e 500z³, chyba ca³kiem udany zakup

:spoko:
 

Czere¶niak
Wys³any: 2016-12-03, 12:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 200
mariuszcwa napisa³/a:
wiêc pistolet z 2 zestawami wyszed³ mnie nieca³e 500z³, chyba ca³kiem udany zakup

Panie przecie 5 nowych Sico by¶ se pan kupi³
jeden dysza 1.4 drugi dysza 1.6-1.7 trzeci 1.8 czwarty 2.0 a piaty 2.5 :cool:
 

mariuszcwa 
Wys³any: 2016-12-31, 17:49   
0
UP DOWN


Posty: 101
Sk±d: W±brze¼no
Czere¶niak napisa³/a:

Panie przecie 5 nowych Sico by¶ se pan kupi³
jeden dysza 1.4 drugi dysza 1.6-1.7 trzeci 1.8 czwarty 2.0 a piaty 2.5 :cool:


Akurat taki zestaw , by³by idealny do "malowania" p³otów , s³upków ogrodzeniowych , czy te¿ kaloryferów :rotfl: Ka¿da dysza by mia³a swoje zastosowanie , zale¿nie od materia³u :P.
Wracaj±c do tematu saty 100b rp , jestem bardzo zadowolony, parê elementów podk³adowa³em , ró¿n± gêsto¶ci± podk³adu i efekt jest ¶wietny. Nawet tañszy podk³ad , który zostawia³ suche do³ki po na³o¿eniu auarit± , bez problemu siê wylewa, nie zostawiaj±c tych suchych do³ków. Szlifowanie zderzaka 20 minut bez u¿ywania szlifierki, tylko 800 na mokro. Dla mnie bomba , nie wspomnê o zakamarkach , gdzie po auaricie najlepiej cz³owiek by to wszystko na sucho doci±gn±³ , ¿eby wyrównaæ tê powierzchniê i nie musia³ siedzieæ z godzinê albo 2 ¿eby to doci±gnac na mokro. Wracaj±c do tematu zakupów, dokupi³em do mojej saty 4000rp dysze 1.3 (wcze¶niej u¿ywa³em ca³y czas 1.2w) , dzi¶ jestem po pierwszym u¿yciu i na rozkrêconym materiale na max jest to szatan, cenzura niesamowicie , a bior±c pod uwagê aurê , jaka panujê na dworze , ledwo siê wyrobi³y moje drewniane rêce , ¿eby szkód na zderzaku nie narobiæ :) . Wiêc Panowie pamiêtajcie , je¶li zak³adacie temat jaki pistolet wybraæ, i koledzy z do¶wiadczeniem podpowiadaj±, ¿eby braæ pistolet z wy¿szej pó³ki bo siê zwróci i bêdzie pomaga³ przy pracy , to wypada³oby tego s³uchaæ, a nie my¶leæ " co oni gadaj± , chyba chc± , ¿ebym w ogóle nie zaczyna³ w tej bran¿y". A prawda jest taka , ¿e te sugestie s± bardzo pomocne. Jedyna osoba która cierpi na tym wszystkim , maj±c marny sprzêt to sam lakiernik. Traci godziny na polerki, szlifowanie podk³adów , lakierowanie. Same straty w czasie i tym samym w pieni±dzach , nieraz z³o¶liwo¶æ rzeczy martwych , zdzia³a tak , ¿e bêdzie poprawka a to jedna a to druga i s± straty kolejne. Wszystkie sugestie o profesionalnym sprzêcie s± trafne , zdecydowanie takie narzêdzia pomagaj± , przyspieszaj± naprawê i te¿ daj± lepszy efekt koñcowy :) . ¯yczê wszystkim zdrowego , bezpiecznego i przyjemnego nowego roku :) !!!
 

KK 
Wys³any: 2016-12-31, 19:22   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
20 min na mokro zderzak, chcia³bym mieæ takie wyniki czasowe przy obróbce.
_________________

 
 

sawmaster 
Wys³any: 2017-01-01, 08:18   
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
KK napisa³/a:
20 min na mokro zderzak, chcia³bym mieæ takie wyniki czasowe przy obróbce.
20 minut to jest czas wyssany z palca
 

MAX MAYER 
Wys³any: 2017-01-01, 11:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 63
Sk±d: Lubelskie
sawmaster napisa³/a:
KK napisa³/a:
20 min na mokro zderzak, chcia³bym mieæ takie wyniki czasowe przy obróbce.
20 minut to jest czas wyssany z palca
na mokro nie próbowa³em w tym czasie zrobiæ ale na sucho jak najbardziej siê da w 20 minut odpowiedni sprzêt i technika oraz prosty zderzak tj bez wiêkszej ilo¶ci zakamarków
 

KK 
Wys³any: 2017-01-01, 12:31   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Nie bêdê polemizowa³, je¶li przez 20 min zniknie ca³y puder kontrolny na elemencie to jestem pe³en podziwu. Mo¿e po prostu ja jestem za stary i rêce ju¿ tak nie lataj±, i umys³ nie ten, ¿eby ogarn±æ t± robotê.
_________________

 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group