Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
damianos9817
Wys³any: 2016-12-14, 23:07   jak uzyskaæ efekt kryszta³u, technikê foliow± ? POMOCY
0
UP DOWN

Posty: 4
Witam, chcia³bym w wolnym czasie pomalowaæ plastiki w motocyklu. Malowaæ umiem lecz nie mam pojêcia jak uzyskaæ ten efekt (pêkniêæ). Proszê o pomoc. dodajê filmik który wyt³umaczy o co mi dok³adnie chodzi. Interesje mnie czerwony b³otnik. ;)
https://www.youtube.com/watch?v=SFhdyyrMaBQ
 

krzyhu555 
Wys³any: 2016-12-15, 06:03   
0
UP DOWN

Posty: 12
Sk±d: wroc³aw
Napisz do kolegi Chino, on Ci wszystko wyt³umaczy :spoko:
 

damianos9817
Wys³any: 2016-12-15, 07:58   
0
UP DOWN

Posty: 4
Dziêki wielkie. ;)
 

CadetC
Wys³any: 2016-12-15, 18:04   
0
UP DOWN

Posty: 7
damianos9817 napisa³/a:
nie mam pojêcia jak uzyskaæ ten efekt (pêkniêæ)
Cytat:

Aby uzyskaæ taki efekt musisz wspomóc sie "crystalizerem" - kilku producentów ma to w swojej ofercie.
W skrócie proces wygl±da nastêpuj±co:(jedna z mo¿liwych opcji)
-malowanie elementu srebrn± baz±

-pokrycie elementu "crystalizerem" i odczekanie do jwgo wyschniêcia - w zale¿no¶ci od temperatury otoczenia i grubo¶ci na³o¿onego preparatu mo¿na uzyskaæ kryszta³y ró¿nej wielko¶ci
-pokrycie elementu cieniutk± warstw± czarnej bazy i po jej przeschniêciu delikatne przetrcie ca³o¶ci w³óknina z du¿± ilo¶ci± wody - miejsca gdzie utworzy³y siê kryszta³y na powierzchni zostan± wytarte.

-pokrycie ca³ego elementu lakierem transparentym typu "candy"


Tak wygl±daj± elementy mego motocykla malowane w ten sposób







 

Chino 
Wys³any: 2016-12-15, 19:47   
0
UP DOWN
LPLCC


Pomóg³: 7 razy
Posty: 464
Sk±d: Warszawa
No to wlasnie o lakierach Crystal effect, crystal fx itd pisalem koledze na PW. Choc sam na nich nie pracuje a na marblizerach.
A Marblizerami pod Kandy mozemy osiagnac cos takiego:



_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkie³kowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
 
 

kzychu
Wys³any: 2016-12-15, 20:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 346
Koledzy a ten crystalizer nanosi siê jak klar? Ma byæ jedna warstwa wylana? czy wiêcej?
 

CadetC
Wys³any: 2016-12-15, 21:08   
0
UP DOWN

Posty: 7
kzychu napisa³/a:
nanosi siê jak klar?

Naniesienie polega na pokryciu elementu "crystalizerem" który jest bardzo "wodnisty" - mozna to robiæ zwyk³ym spryskiwaczem atomizerem lub tez mo¿na wylaæ na element i rozprowadziæ równomiernie ¶ciereczk± - tak jak pisa³em wcze¶niej w zale¿no¶ci od sposobu aplikacji i temperatury schniêcia uzyskuje siê ró¿ne kryszta³y -
 

damianos9817
Wys³any: 2016-12-16, 07:15   
0
UP DOWN

Posty: 4
dziekuje bardzo za odpowiedzi, ale mam ostatnie pytanie. Jaki jest koszt takiej zabawy? moge kupic normalne farby i na nie uzyc crystalizyatora ? potdrawiam
 

CadetC
Wys³any: 2016-12-16, 10:55   
0
UP DOWN

Posty: 7
damianos9817 napisa³/a:
dziekuje bardzo za odpowiedzi, ale mam ostatnie pytanie. Jaki jest koszt takiej zabawy? moge kupic normalne farby i na nie uzyc crystalizyatora ? potdrawiam

Koszty to naprawdê ciê¿ko powiedzieæ, zale¿y ci chcesz lakierowaæ. Nie wiem co masz na my¶li pod pojêciem " nirmalne farby”, je¶li chidzi Ci o produtkty do zastosowañ w tzw ”refiniszu" to mo¿na, ale wg. mnie bez typowych transparentnych lakierów "candy" efekt bêdzie du¿o gorszy.
 

Chino 
Wys³any: 2016-12-16, 18:56   
0
UP DOWN
LPLCC


Pomóg³: 7 razy
Posty: 464
Sk±d: Warszawa
Jak masz robiæ lipe to lepiej nie robiæ wcale. To samo z Marblizerem - mona zwyk³y lakier uformowaæ ale to nie to samo formowanie i nie jest wyra¼nie i jest po prostu brzydko ;)
Jak co¶ robimy Panowie to robimy to dobrze, w³a¶ciwymi produktami i zgodnie ze sztuk±.
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkie³kowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
 
 

CadetC
Wys³any: 2016-12-17, 09:15   
0
UP DOWN

Posty: 7
Chino napisa³/a:
Jak co¶ robimy Panowie to robimy to dobrze, w³a¶ciwymi produktami i zgodnie ze sztuk±.


damianos9817 napisa³/a:
Jaki jest koszt takiej zabawy?


Zgadzam siê z Chino ¿e powinno u¿ywaæ siê dedykowanych produktów aby uzyskaæ jak najlepszy efekt.
Ale tez uwa¿am, ¿e jak kto¶ zamierza "pobawiæ siê" to mo¿na pokombinowaæ z "zamiennikami" efekt koñcowy nie bêdzie ten sam ale mo¿na poæwiczyæ.
I jeszcze jedno - oryginalne pytanie by³o chyba na temat efektu kryszta³y, a nie marmuru ? ;P
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group