Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Johny Brawo 
Wys³any: 2016-12-25, 13:51   Efekt odcisnietej fiolii, pierwszy raz
0
UP DOWN

Posty: 18
Witam auta lakieruje ju¿ od kilku lat wiêc pojêcie jest ale od dawna podoba mi siê efekt odcisnietej folii i zawsze chcia³em sprobowac ale jako¶ tak nie by³o czasu albo motywacji a nawet nie wiem co z czym siê je. I tu liczê na wasz± pomoc. Bêdê próbowa³ na starych elementach z aut. I tu mam pytania odno¶nie techniki i materialow. Narazie chcia³bym próbowaæ zwyk³ymi lakierami które mi zostaj± z aut. Na pocz±tek chyba wystarczy.
A wiêc:
-Jakich lakierów u¿ywamy? Woda czy rozpuchol?
-Np je¿eli bêdê chcia³ zrobiæ 3 kolory i odcisn±æ folie to czy robimy jakie¶ przerwy miêdzy warstwami czy jedno na drugie?
- kiedy po³o¿yæ lakier bezbarwny?
 

Chino 
Wys³any: 2016-12-30, 07:24   
0
UP DOWN
LPLCC


Pomóg³: 7 razy
Posty: 464
Sk±d: Warszawa
HEj.
No to po kolei. Do odciskania s± lakiery typu Marblizer. One specjalnie zastygaj± itd przez co efekt jest g³êbszy i ostrszejszy:
http://sklep.custom-shop.pl/125-marblizer

Zabawa jest bardzo fajna. Dajesz bazê, na to gruba¶nie na pe³ne wylanie jedna warstwa Marbliera. Dajesz mu 10s niech sie u³o¿y. Odciskasz, trzymasz z 15s i zdejmujesz to co przycisn±³e¶. To mo¿na kryæ bebarwnym, czêsto te zalewamy bezbarwnym, wycinamy, kryjemy lakierem HOK Kandy i jeszcze raz bezbarwnym. Efekt super.
Wodnych nie u¿ywamy bo woda to sie nadaje do picia conajwy¿ej.
- Nie do konca rozumiem o co chodzi CI z 3ema kolorami. Chcesz odcisn±æ folie na 3ech ró¿nych lakierach?
- My lakier bezbarwny te¿ z HOK k³adziemy po ok 20min od odciskania.
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkie³kowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
 
 

Johny Brawo 
Wys³any: 2016-12-30, 17:52   
0
UP DOWN

Posty: 18
Chodzi³o mi o to ¿e chcia³em pomalowaæ trzema ró¿nymi kolorami (bazami) i dopiero odcisn±æ folie. Czyli tyllko konwencja? A mo¿esz przybli¿yæ dlaczego nie woda? Jaka to ró¿nica i jak wp³ywa na efekt
 

Chino 
Wys³any: 2017-01-07, 09:37   
0
UP DOWN
LPLCC


Pomóg³: 7 razy
Posty: 464
Sk±d: Warszawa
A jak tak chcesz sie bawiæ bazami to ¶mia³o. Ja niemniej zrobil bym inaczej, tak jak pisa³em. np 3 bazy na to np neutralny marblizer albo rebrny i odciskamy. Albo jedna baa marblizer i 3 ró¿ne cukierki. Bawiæ sie mo¿na do woli.
Ja nie chce o wodnych sie wypowiadaæ bo zupe³nie ich nie akceptuje. Jak nie lakierujesz w komorze, odpowiednio opakowany to s± piekielnie niezdrowe. Do tego nigdy nie dadza takiej samej g³êbi itd itp
Technikiem nie jestem ¿eby opowiadaæ o jaki¶ niuansikach ale z do¶wiadczenia - swoje sie ju¿ naogl±da³em.
_________________
CHROME N PAINT CUSTOM SHOP

LAKIERY HOUSE OF KOLOR
BUDOWA I PRZEBUDOWA POJAZDÓW
www.custom-shop.pl
Sodowanie, Szkie³kowanie, Piaskowanie
www.soda-blaster.pl
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania