Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
mundek
Wys³any: 2017-01-21, 15:02   lakierowanie "nie lakierem"
0
UP DOWN

Posty: 20
Witam

mam pytanie o to czy w ogóle jest mo¿liwe co¶ takiego

otó¿ czy mo¿na po³o¿yæ na blachê odpowiedni podk³ad lakierniczy a nastêpnie nie lakier w danym kolorze tylko jaki¶ barwnik na bazie rozpuszczalnika ale nie stosowany ogólnie do lakierowania samochodów, a potem dalej normalnie ju¿.

je¿eli to absolutnie nie mo¿liwe to mo¿e mam inne pytanie
czy mo¿na samemu uzyskiwaæ kolory mieszaj±c jakie¶ pigmenty z lakierem.

je¶li to s± zbyt g³upie pytania nawet jak dla pocz±tkuj±cego i urazi to kogo¶ to z góry przepraszam
 

Siekiera
Wys³any: 2017-01-21, 15:43   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Mo¿e spróbuj barwnikami ze ¦nie¿ki, bêdzie jakby¶ wod± bazowa³. A na serio to do czego zmierzasz? Chcesz oszczêdziæ czy masz potrzebê stworzenia w³asnego koloru?
 

mundek
Wys³any: 2017-01-21, 18:49   
0
UP DOWN

Posty: 20
zgad³e¶

chodzi o w³asny kolor. transparentny. wiem ¿e jest jeden tylko taki rodzaj ale na tyle drogi ¿e nie staæ mnie ¿eby robiæ próby (a pierwsze bêd± na bank nieudane)m wiêc st±d to pytanie

pomy¶la³em ¿e kupiê na z³omie kilka zdrowych i nienaruszonych elementów
powiedzmy maski czy drzwi i ¶ci¶le zgodnie z wytycznymi które przeczyta³em na tym forum
zrobiê wszystko krok po kroku z wyj±tkiem tego nieszczê¶liwie drogiego lakieru transparentnego
---------
Jeszcze jedno. Wiesz co? Ty i jeszcze kto¶ na tym forum otworzyli¶cie mi oczy na pewn± rzecz
otó¿ jestem na innym forum w innej bran¿y, w której uwa¿am siê za speca, bo robiê w niej 32 lata i czasem jak kto¶ tam zadaje pytanie które mi siê wydaje niewiarygodnie proste a wrêcz g³upie to w³a¶nie ledwo powstrzymujê siê od dowalenia go¶ciowi, który o takie rzeczy pyta
Teraz wiem jak to jest byæ takim pytaj±cym.
ma³e szanse na pomoc
 

Siekiera
Wys³any: 2017-01-21, 20:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Ja siê specem nie czujê, trochê poczyta³em forum i sie wym±drzam ;)
Napisz jaki kolor chodzi ci po g³owie mo¿e co¶ ludzie doradz±, pewnie co¶ z HOK, a mo¿e jak siê dobrze poszuka to wcale nie bêdzie drogi.
 

mundek
Wys³any: 2017-01-21, 21:05   
0
UP DOWN

Posty: 20
dziêki za odpowied¼

wiesz, kolor na pocz±tek nie ma wiêkszego znaczenia, ale je¶li ju¿ to br±z albo jakie¶ odmiany fioletu, czy niebieski

pozdrawiam
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi