Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
dieludolfs
Wys³any: 2017-03-15, 04:46   STAR MINI SLV EVO-T-106 Gold - dysza 1.0mm vs. 1.2mm
0
UP DOWN


Posty: 33
Witam, potrzebujê jaki¶ "po¶redni"* pistolet do bazy i bezbarwnego z niewielk± miot³±, który sprawdzi siê w gara¿owym lakierowaniu zderzaków, alufelg, rowerów czy elementów motocykla. Zdecydowa³em siê na STAR MINI SLV EVO-T-106 Gold, poniewa¿ mie¶ci siê on w moim bud¿ecie i na w³asne oczy mog³em obejrzeæ jego test w filmie youtube. Zastanawiam siê jaka dysza bêdzie optymalna na moje potrzeby - 1.0mm czy 1.2mm? Teoretycznie dysze 1.2mm mo¿na przerobiæ na 1.0mm poprzez "skrêcenie" ilo¶ci podawanego materia³u? Zale¿y mi na tym, aby pistolet pu¶ci³ srebrn± bazê z grubym ziarnem na alufelgi.


* Obecnie dysponujê pe³nowymiarowym Professionalem LVLP z dysz± 1.4mm, AirGuns± Az3 z dysz± 1.3mm, oraz typowo zaprawkowym Geko F-2 z dysz± 0,5mm, szukam czego¶ co wype³ni lukê miêdzy Professionalem a Geko.
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2017-03-15, 18:18   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Przy takim ma³ym pistoleciku to we¿ sobie dyszê 1.2 bêdziesz wtedy bez problemu
nim sobie lakierowa³ jakie¶ ma³e elementy
Dysza 1.2 w takim pistoleciku to nie to samo co 1.2 w du¿ym ;)
 

dieludolfs
Wys³any: 2017-03-16, 01:47   
0
UP DOWN


Posty: 33
Z pewno¶ci± masz racje, lakier powinien byæ zdecydowanie precyzyjniej aplikowany takim pistoletem. Zastanawiam siê jakie s± wady i zalety obu dysz w tej samej obudowie? Dysza 1.2mm na pewno pozwoli mi lakierowaæ nieco mniej rozcieñczonymi lakierami, a poza tym chyba raczej ma wiêcej zastosowañ ni¿ 1.0, bo pistolet zawsze mo¿na "skrêciæ"?
 

KK 
Wys³any: 2017-03-16, 21:43   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Kup 1.2 tak jak Ci radzi Robert i nie szukaj dziury w ca³ym.
_________________

 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group