Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
abc
Wys³any: 2017-06-15, 16:46   lakierowanie auta
0
UP DOWN

Posty: 13
Witam. Czy kto¶ poradzi co to s± za grudki które powsta³y po na³o¿eniu bezbarwnego. od jakiego¶ czasu wychodz± mi takie jakby górki. wczesniej nic takiego sie nie dzia³o a maluje ci±gle w takich samych warunkach . czy to jest woda czy olej a mo¿e jaki¶ brud ? a mo¿e to wina sprê¿arki ?

lakier badf.jpg
dodam jeszcze ¿e nie wystêpuje to na ca³ym lakierze a tylko miejscami .
Plik ¶ci±gniêto 68 raz(y) 188.28 KB

 

abc
Wys³any: 2017-06-16, 11:57   
0
UP DOWN

Posty: 13
:help:
 

misias
Wys³any: 2017-06-16, 14:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 246
abc, Prawdopodobnie dosta³e¶ zwietrza³y lakier bezbarwny,lub u¿y³e¶ zwietrza³ego lakieru.

Sprawa nie jest taka oczywista,mog³o byæ co¶ w kubku gdzie rozrabia³e¶ lakier,mog³e¶ za wcze¶nie rozrobiæ bezbarwny i odstawi³e¶ go w ciep³e miejsce,po czasie który spêdzi³e¶ na nak³adaniu bazy bezbarwny ju¿ zacz±³ proces wi±zania,lakier straci³ sw± lepko¶æ robocz±.

Du¿o tez zale¿y od samego utwardzacza je¿eli robisz na szybkim ,to go zmieñ na standard lub wolny,rozcieñczalnik równie¿ standard bub wolny ¿aden szybki w tych temperaturach.
 

GMC
Wys³any: 2017-06-16, 14:19   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 384
Ja obstawiam ¿e woda jest sprawc±
 

abc
Wys³any: 2017-06-16, 15:33   
0
UP DOWN

Posty: 13
misias napisa³/a:
abc, Prawdopodobnie dosta³e¶ zwietrza³y lakier bezbarwny,lub u¿y³e¶ zwietrza³ego lakieru.

Sprawa nie jest taka oczywista,mog³o byæ co¶ w kubku gdzie rozrabia³e¶ lakier,mog³e¶ za wcze¶nie rozrobiæ bezbarwny i odstawi³e¶ go w ciep³e miejsce,po czasie który spêdzi³e¶ na nak³adaniu bazy bezbarwny ju¿ zacz±³ proces wi±zania,lakier straci³ sw± lepko¶æ robocz±.

Du¿o tez zale¿y od samego utwardzacza je¿eli robisz na szybkim ,to go zmieñ na standard lub wolny,rozcieñczalnik równie¿ standard bub wolny ¿aden szybki w tych temperaturach.


do puszki z lakierem wla³em utwardzacz który dosta³em w mieszalni i sta³ nie wiêcej ni¿ 15 min. a je¶li chodzi o rozpuch to novol thin 850. :)
 

abc
Wys³any: 2017-06-16, 15:39   
0
UP DOWN

Posty: 13
GMC napisa³/a:
Ja obstawiam ¿e woda jest sprawc±


te¿ podejrzewa³em ale wcze¶niej nic sie nie dzia³o a filtry te same . dmucha³em nawet na chusteczki przez kilka minut i nie zauwa¿y³em ¿eby jaka¶ wilgoæ siê pojawi³a choæ we filterku przed gunem troszke wody siad³o. zrobi³em nawet tak± spirale z pexa do wiadra z wod± bo sprê¿arke mam dosyæ mocn± 500l/min a zbiornik tylko 50 l .
dziwne jest to ¿e maluje ju¿ od jakiego¶ czasu a ten problem od niedawna dopiero wystêpuje.
 

misias
Wys³any: 2017-06-16, 16:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 246
abc, A ¿e¶ za mocno nie przyla³ tym klarem,szpachla ci nie nie spuch³a od wilgoci.
 

abc
Wys³any: 2017-06-16, 20:53   
0
UP DOWN

Posty: 13
misias napisa³/a:
abc, A ¿e¶ za mocno nie przyla³ tym klarem,szpachla ci nie nie spuch³a od wilgoci.


auto nie by³o szpachlowane a malowa³em bo kolor wyblak³ ale z tym przylaniem to mo¿e i prawda bo wyla³em mo¿e wiêcej tylko ¿e kiedys jak wylewa³em to sie zaciek zrobi³ a w tym wypadku nie by³o zacieków.
 

abc
Wys³any: 2017-06-16, 21:43   
0
UP DOWN

Posty: 13
GMC napisa³/a:
Ja obstawiam ¿e woda jest sprawc±


ale to wygl±da jakby by³ lakier bo po spolerowaniu papierem 2000 powierzchnia jest idealna
nie jestem pewien ale jesli to by by³a woda to po zeszlifowaniu by³by krater :?:
 

hematol 
Wys³any: 2017-06-16, 23:23   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
abc, wez to przebij,oderwij lakier i sie dowiesz co tam siedzi,i tak jest do ponownego lakierowania a bêdziesz mieæ wiedze co by³o przyczyn± takiego zjawiska.
 

abc
Wys³any: 2017-06-17, 08:02   
0
UP DOWN

Posty: 13
zastanawia mnie dlaczego robia sie takie jakby kreski na tym "wulkanie" . zdjecie oczywi¶cie jest powiêkszone i w rzeczywisto¶ci widaæ tylko ma³e grudki. przebic siê tego nie da bo jak twarda góra.

lak_kre.jpg
Plik ¶ci±gniêto 33 raz(y) 110.96 KB

 

misias
Wys³any: 2017-06-17, 11:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 246
abc, Cieniej panie,r±czka ¼le posz³a za d³ugo w jednym miejscu i z bulgota³o,za grubo bazy przyla³e¶, pó¼niej klaru te¿ i to w tym samym miejscu i siê sta³o,nie zwi±za³o siê jak trzeba i mamy tego efekt. :D

Zedrzyj to, pó¼niej epoksyd 2k,po paru minutach, na to akryl 2k,niech porz±dnie wyschnie,obrób psiknij i wy¶lij foty po korekcie. :cool:
 

abc
Wys³any: 2017-06-17, 22:21   
0
UP DOWN

Posty: 13
dzieki za wszystkie sugestie w tygodniu spróbuje jeszcze raz tylko skrêce dysze materia³u bo mo¿e faktycznie przela³em :spoko:
 

sawmaster 
Wys³any: 2017-06-18, 09:41   
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
zamiast skrêcaæ to szybciej pistoletem machaj, krócej bêdziesz malowa³
 

misias
Wys³any: 2017-06-18, 20:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 246
sawmaster, O np. tak https://www.youtube.com/watch?v=O3RSAMkqgYI
 

abc
Wys³any: 2017-06-20, 11:54   
0
UP DOWN

Posty: 13
sawmaster napisa³/a:
zamiast skrêcaæ to szybciej pistoletem machaj, krócej bêdziesz malowa³


tylko ¿e wcze¶niej malowa³em i nic siê nie dzia³o a rêka ju¿ z automatu idzie . jedynie guna kupi³em nowego i byæ mo¿e ¼le wyregulowa³em. jutro malujê jaki¶ b³otnik i spróbuje pokrêciæ jeszcze to sie przekonam. obecnie coraz bli¿ej jestem stwierdzenia ¿e za grubo wyla³em i zagazowa³o jako¶. ale pewno¶ci nie mam :roll:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga