Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
smoku
Wys³any: 2017-09-10, 14:24   Lakierowanie starego motocykla i szparunki
0
UP DOWN

Posty: 2
Witam wszystkich,odrazu zaznaczam,¿e nie jestem lakiernikiem :-)
Mam do polakierowania kilka motocykli typu WSK WFM itp. i chcia³bym zrobiæ to sam :-)
Z pistoletem lakierniczym mia³em ju¿ kilka razy do czynienia ale g³ownie z autorenolakiem i akrylem i wychodzi³o mi to nawet dobrze :-)
Mam do was kilka pytañ a mianowicie:
Czê¶ci zamierzam daæ do piaskowania nastêpnie odt³u¶ciæ to zmywaczem NOVOL 780 na to po³o¿yæ dwie warstwy podk³adu epoksydowego NOVOL PROTECT 360, pó¼niej daæ szpachle tam gdzie potrzeba i na to dwie warstwy podk³adu akrylowego NOVOL PROTECT 300 a pó¼niej baza firmy T4W i klar NOVOL.
Czy ta kolejno¶æ bêdzie dobra?Jaki utwardzacz zastosowaæ do podk³adów i czy te podk³ady bêd± dobre czy mo¿e akrylowy u¿yæ inny bo widzia³em ¿e s± ró¿ne?
Jaki najlepiej zastosowaæ Klar do warunków gara¿owych bêde lakierowa³ w oko³o 20 stopniach?

I teraz tak motocykl ma szparunki z³ote a kolor motocykla czarny i my¶la³em ¿eby zrobiæ tak najpierw pomalowaæ tam gdzie bêd± szparunki z³ot± baz± pó¼niej wykleiæ szparunki ta¶m± 3M i prysn±æ wszystko czarn± baz± odkleiæ ta¶mê i na to klar czy to bêdzie dobre rozwi±zanie? Nie bêdzie uskoków na lakierze?

Z góry dziekuje wszystkim za podpowiedzi
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2017-09-12, 00:09   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Lakierujesz czarnym lakierem i na to nak³adasz z³ote szparunki
Ewentualnie mo¿esz k³a¶æ czarn± bazê solidow± i na to wykonaæ szparunki z³ot± baz±
a ca³o¶æ pokryæ bezbarwnym
ale prawid³owo to jest tak jak napisa³em na pocz±tku
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2017-09-12, 00:15   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
smoku napisa³/a:
pó¼niej daæ szpachle tam gdzie potrzeba i na to dwie warstwy podk³adu akrylowego NOVOL PROTECT 300

Na szpachlówkê po tzw. obróbce na³ó¿ epoksyd i na niego mo¿esz po ponad godz. po³o¿yæ ju¿ ten akrylowy bez szlifowania w tzw. technice mokro na mokro.
Po 12 godz. od na³o¿enia ten epoksyd nale¿y ju¿ przeszlifowaæ
przed po³o¿eniem podk³adu arylowego
poniewa¿ ju¿ nie nast±pi tzw. miêdzywarstwowe wi±zanie chemiczne
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2017-09-12, 00:18   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
smoku napisa³/a:
Jaki utwardzacz zastosowaæ do podk³adów

Utwardzacze i rozcieñczalniki stosujemy takie jakie zaleca (przewidzia³) producent tych podk³adów czyli w tym konkretnym przypadku firma Novol
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group