Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomość
zygmuntamator
Wysłany: 2017-10-02, 21:58   lakierowanie blotnik w124
0
UP DOWN

Posty: 2
Witam wszystkich. Jestem amatorem i mam zamiar pomalowac blotnik w124 w garazu. Juz wczesniej pomalowalem pare elementow. co prawda nie byly to jakies cuda i wymagaly zawsze korekty skorki pomaranczy. W przypadku blotnika mam inny problem. Mianowicie odebralem nowy blotnik surowke juz na samym poczatku zauwazylem pewne wady na czarnym podkladzie. dziureczki jak glowki igly. Jakby igielkowanie. Mimo wszystko zabralem sie za polozeie bazy. Po pomalowaniu nie przetarlem bazy. i polozylem bezbarwny 3warstwy . po dobie chcialem zobaczyc efekt i bylem mocno zniesmaczony. Caly element mial 3 milimetrowe dziurki przypominajace krople deszczu na wodzie. lub jak kto woli kratery. Moje pytanie brzmi gdzie popelnilem blad. Probowalem to polerowac ale na nic sie zdalo . Zauwazylem ze nierownosci dotycza bazy nie bezbarwnego. Do tego tak darlem baze ze poybylem sie podkladu. Naniioslem nowy szary firmy 4tw czy cos takego. co prawda pistolet plul jak glupi. i Podlkald wyglada jak baranek. Co sugerujecie jak przygotowac podklad pod baze. Ja mysle na mokro 1200 na klocku. ale nie jestem pewien. Moje drugie pytanie to skad sie pojawily na bazie takie kratery. zaznacze ze po odparowaniu nie przetarlem sciereczka bazy przed polozeniem bezbarwnego. nie wiem czy to robic nastepnym razem. posiadam tylko alkohol isopropylowy poniewaz nacodzien zajmuje sie detailingiem i korekta lakieru. czy isopropanol mi nie zaszkodzi czy w ogole przecierac szmatka baze przed klarem. i co moglo byc przyczyna kraterow. do malowania uzywam pisotelu na podklad metabo fb150 ( chyba bardziej sie nadaje do malowania kibli ) baze i bezbarwny klade star slv4000 . Niskocisnieniowy od 1,2 do 1,7 bara. Zaznacze ze starem maluje mi sie dobrze i jak na ryzie ne narzekam . Kompresor maly bo 50 litrow , odwadniacz i odoljacz jakis rh y allegro tani. Dziekuje i prosze o pomoc czy zjechac ten podklad by baza dobrze siadla. Z papierow mam do dyspozycji krazki 150mm wĂźrth 240i 400 i wodne 1500 2000. lub na korek 1200 2000. dzieki i prosze o sugestie.aha przy poprzednich malowaniach kraterow nie mialem co najwyzej pomarancze ale bzy nie przecieralem przed bezbarwnym szmatka niczym. dzienks.
 

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorĂłw

Odpowiedz do tematu  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group