Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Szczur[R]
Wys³any: 2017-10-30, 16:59   chmury ! per³owa baza debeer, pistolet DEVILBISS FLG 5
0
UP DOWN

Posty: 9
Sprawa wygl±da³a tak ¿e wychodz± mi straszne chmury ! Najbardziej je widaæ przy spojrzeniu na elementy w s³oñcu z du¿ego k±ta, przy patrzeniu na wprost s± mniej widoczne ale te¿ zauwa¿alne.
Dodatkowo miejscami baza jakby mi siê zbiega w takie ciemniejsze kropki. Nie mam do¶wiadczenia w per³ach/metalikach i nie wiem jak to ogarn±æ samemu. Na ¿adnym szkoleniu te¿ nie by³em.

Baza to bordowa per³a - debeer R500P
Rozrobiona 1:1 standardowym rozcieñczalnikiem z mieszalmni debeer 1-151
Podk³ad mokro na mokro, o szaro¶ci 4 (w 7 stopniowej skali) zaleci³a mieszalnia, ale na aucie fabryczny by³ ciemniejszy
Pistolet FLG 5 dysza 1.4 wszystko rozkrêcone na max, ci¶nienie 2 bary.

Lakierowa³em na 2 warstwy plus przepylenie: pierwsza warstwa mokra z odleg³o¶ci oko³o 18cm, druga te¿ mokra ale z odleg³o¶ci oko³o 22cm. Trzecia z oko³o 26cm szybkie ruchy, wysz³a kasza.
Dodam jeszcze ¿e te mokre warstwy stara³em siê zrobiæ mo¿liwie cienkie, bo jak wcze¶niej robi³em próbê to przy grubych warstwach wychodzi³o mocno za ciemno.
 

kalbi 
Wys³any: 2017-10-30, 17:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
czy jeste¶ pewien, ¿e baza dobrze pokry³a? Mo¿liwe, ¿e wina le¿y w niedostatecznym kryciu. Podk³ad powinien byæ ciemno szary w skali 7 stopniowej to 6 lub ostatecznie 5 zak³adam. Poogl±daj jak siê lakieruje na youtube i staraj siê podpatrzeæ technikê, znajd¼ np Gunman
_________________

 
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2017-10-30, 18:42   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Nie wiem jaki jest powód twojego problemu, ale jak jeszcze mia³em DeBeera to klienci dziwili siê, ¿e u mnie Debeer nie chmurzy a jak kupi± u konkurencji to chmurzy. Ró¿nica by³a taka, ¿e ja nie kupowa³em wosków od Haya bo by³y 100z³ tañsze ni¿ DeBeer'owskie.

Dorób kolor w innej mieszalni. Jak dalej bêd± chmury to znaczy, ¿e co¶ nie tak z technologi±.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

Szczur[R]
Wys³any: 2017-11-08, 19:12   
0
UP DOWN

Posty: 9
kalbi napisa³/a:
czy jeste¶ pewien, ¿e baza dobrze pokry³a? Mo¿liwe, ¿e wina le¿y w niedostatecznym kryciu. Podk³ad powinien byæ ciemno szary w skali 7 stopniowej to 6 lub ostatecznie 5 zak³adam. Poogl±daj jak siê lakieruje na youtube i staraj siê podpatrzeæ technikê, znajd¼ np Gunman

Doprecyzuj co masz na my¶li z kryciem. K³ad³em dwie warstwy cienkie ale mokre - pod ¶wiat³o lamp patrz±c to by³y pe³ne zamkniête i g³adkie. Trzecia by³a kasza.
Po pierwszej widaæ by³o wyra¼ne chmury. Po drugiej krycie w ¶wietle jarzeniowym wydawa³o siê ok, ale jeszcze lekko widoczne chmury. Po trzeciej wygl±da³o ju¿ ca³kiem ok.
Dramat jest po po³o¿eniu klaru jak spojrzê w ¶wietle dziennym.

Czy to mo¿e byæ wina za jasnego podk³adu ? Odcieñ wychodzi³ mi trochê za ciemny w stosunku do orygina³u - czy jak bym da³ ciemniejszy podk³ad, nie wysz³o by jeszcze ciemniej ?
 

Szczur[R]
Wys³any: 2017-11-08, 19:16   
0
UP DOWN

Posty: 9
trze¼wy inaczej napisa³/a:
Nie wiem jaki jest powód twojego problemu, ale jak jeszcze mia³em DeBeera to klienci dziwili siê, ¿e u mnie Debeer nie chmurzy a jak kupi± u konkurencji to chmurzy. Ró¿nica by³a taka, ¿e ja nie kupowa³em wosków od Haya bo by³y 100z³ tañsze ni¿ DeBeer'owskie.

Dorób kolor w innej mieszalni. Jak dalej bêd± chmury to znaczy, ¿e co¶ nie tak z technologi±.


Mieszalnia w Sieradzu, cena 220z³ /litr mieszalnik seria 500
 

kkazik40
Wys³any: 2017-11-11, 01:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 23
Sk±d: G³ubczyce
Te¿ tym od czasu do czasu lakierujê, wiem czym to grozi. Przede wszystkim ka¿da warstwa musi byæ "sucha", bo inaczej nie unikniesz tych chmurek. Pierwsz± warstwê nak³adam równ±, g³adk±, ale nie zbyt grub±, tak± kontaktow± (czasem pozwala to unikn±æ pewnych problemów), nastêpn± warstwê nak³adam tak± aby uzyskaæ równomierny po³ysk, i obserwujê jej wygl±d, "kolor" podczas odparowywania, je¿eli jest nie za ciekawie to aplikujê nastêpn± bardzo równ±, ale nie wylan± na maksa, najlepiej jak wyjdzie taki piêkny jedwabisty po³ysk na ca³ej powierzchni. Je¿eli to zawiedzie to robiê przepy³kê, z tym ¿e tu jest teraz bardzo wa¿ne aby nie nak³adaæ suchej warstwy (takiej prószonej), przepy³kê robiê na takich samych ustawieniach pistoletu jak podczas poprzednich warstw, z tym ¿e wykonujê szybkie, p³ynne ruchy, nie oddalam pistoletu. Przy przepy³ce wa¿ne s± a nawet bardzo wa¿ne, zak³adki.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group