Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
arczi.mistrz
Wys³any: 2017-11-17, 01:23   Luminescencyjne felgi!!!
0
UP DOWN

Posty: 2
Panowie, zbli¿a siê zima a co za tym idzie zmiana opon na zimowe. W moim przypadku oznacza to zast±penie bia³ych alusików brzydkimi i nudnymi czarnymi stalówami. Wpad³em na pomys³ aby je trochê "o¿ywiæ" ¿e tak to ujmê metod± luminescencji :D Marketowe farby w sprayu to shit wiêc w opcje wchodzi proszek z pigmentem. Nie ukrywam ¿e chcê to zrobiæ jak najni¿szym kosztem wiêc profesjonalne mieszanie tego z bezbarwnym i lakierowanie pistoletem odpada.
Mam dwie wizje tego jak to zrobiê i zdajê sobie sprawê ¿e u wiêkszo¶ci z was to co napiszê wywo³a salwê ¶miechu no ale trudno.

WIZJA NR 1: Felgê psikam warstw± najtañszego bezbarwnego w sprayu, zanim wyschnie prószê rêcznie warstwê pigmentu tak aby przyklei³ siê do bezbarwnego. Czekam a¿ podeschnie i kolejna warstwa bezbarwnego oraz pigmentu. £±cznie my¶lê ¿e na 3 takich warstwach skoñczê.

WIZJA NR 2: Felgê psikam najtañsz± bia³± farb± w sprayu, zanim wyschnie prószê rêcznie warstwê pigmentu tak aby przyklei³ siê do farby. Dalej tak jak w WIZJI NR 1 czyli bezbarwny i pigment.

Sk³ania³bym siê ku pierwszej opcji gdy¿ unikn±³bym kupowania farby, poza tym stalówa psikniêta na bia³o to dla mnie trochê wiocha (jeszcze wiêksza ni¿ ¶wiec±ca stalówa ;p) No ale z drugiej strony wydaje mi siê ¿e na bia³ym pigment da lepszy efekt.
Pigment ¶wiec±cy w kolorze jasno-niebieskim (turkusowym) mogê dostaæ w cenie 106z³ za 500g. My¶lê ¿e tyle mi wystarczy.

Domy¶lam siê ¿e nie bêdzie wygl±daæ to super profesjonalnie i ¿e wiêkszo¶ci mo¿e siê w ogóle ten pomys³ nie podobaæ ale dla mnie to zabawa. No i jako¶ nie ¿al mi tych stalówek wiêc jak wyjdzie lipa to prze¿yjê.

Mam do Was tylko pytanie czy to zadzia³a? W sensie czy ten pigment bêdzie dawa³ jaki¶ efekt je¿eli na³o¿ê go w przedstawiony sposób? Nie chcê traciæ czasu i kasy je¿eli to nie ma prawa wypaliæ. Je¿eli bêdzie ¶wieci³ chocia¿ w po³owie tak jak na³o¿ony w prawid³owy sposób to bêdê zadowolony.

Z góry dziêkujê pomoc i czekam na Wasze opinie :)

 

juny 
Wys³any: 2017-11-18, 10:05   
0
UP DOWN


Pomóg³: 20 razy
Posty: 2384
Sk±d: Ostrów WLKP
Niedlugo w sklepach bedzie snieg w sprayu. Tym mozesz ^^ :spoko:
_________________

 

kzychu
Wys³any: 2017-11-18, 19:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 346
Mogê tylko zapytaæ co kolega wci±ga?
 

arczi.mistrz
Wys³any: 2017-11-19, 00:08   
0
UP DOWN

Posty: 2
kzychu napisa³/a:
Mogê tylko zapytaæ co kolega wci±ga?

smarki, ale to sporadycznie
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group