Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
ks63b 
Wys³any: 2017-11-28, 21:52   Ogrzewanie
0
UP DOWN

Posty: 58
Sk±d: Mazowsze
Witam,zainwestowa³em w ogrzewanie mojej dziupli :spoko:
Mia³em dosyæ palenia w kozie :sciana:
Instalacja nape³niona glikolem,mrozu siê nie bojê.
Oceniajcie :>

2017 j7 358 (Kopiowanie).jpg
Plik ¶ci±gniêto 73 raz(y) 76.42 KB

2017 j7 357 (Kopiowanie).jpg
Plik ¶ci±gniêto 62 raz(y) 97.32 KB

2017 j7 356 (Kopiowanie).jpg
Plik ¶ci±gniêto 46 raz(y) 88.6 KB

 

KK 
Wys³any: 2017-11-28, 22:36   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Tutaj robisz tylko blacharkê czy jak?
_________________

 
 

ks63b 
Wys³any: 2017-11-28, 22:46   
0
UP DOWN

Posty: 58
Sk±d: Mazowsze
Blacharkê te¿,ale jak mam do try¶niêcia dwa-trzy elementy to te¿ .
 

KK 
Wys³any: 2017-11-29, 00:01   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Te nagrzewnice Ci siê oblepi± w ¶rodku.
Piec nie powinien staæ tam gdzie lakierujesz. Pomijam fakt, ¿e je¶li robisz blacharkê w miejscu w którym lakierowa³e¶ to niszczysz sobie zdrowie. Wszystko kr±¿y w powietrzy przedmuchiwane przez te nagrzewnice.
_________________

 
 

MARIO06CU
Wys³any: 2017-11-29, 08:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 210
Super sprawa nagrzewnice wodne ja u siebie mam ju¿ 3 lata nic siê nie zakleja tylko taka ma³a rada ¿e za³ó¿ jeszcze ze dwa grzejniki na wypadek braku pr±du
 

ks63b 
Wys³any: 2017-11-29, 22:04   
0
UP DOWN

Posty: 58
Sk±d: Mazowsze
Dziêki MARIO za dobre s³owo,u znajomego w warsztacie te¿,taki zestaw dzia³a ju¿ ze 4-lata i nic siê nie dzieje.
A zawory -wyj¶cia na grzejniki ,te¿ zostawi³em :spoko:
pozdrawiam
 

MARIO06CU
Wys³any: 2017-11-30, 07:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 210
Tak mam zawory a grzejniki mam na grawitacji w³a¶nie na wypadek braku zasilania pompy co gdyby by³o woda zalane to pal licho a tak to szkoda p³ynu, ale tak w przysz³o¶ci na nowym warsztacie do³±czê do nagrzewnic podlogowke uwierz mi ze swietna sprawa mia³em z tym doczynienia i rewelacja
 

ursus1992
Wys³any: 2017-12-03, 18:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 228
grzejniki by³y by lepszym rozwi±zaniem :)
 

ks63b 
Wys³any: 2017-12-03, 20:45   
0
UP DOWN

Posty: 58
Sk±d: Mazowsze
ursus rozwiñ proszê Swoj± wypowied¼.
Ja tam jestem,mega zadowolony z tego ogrzewania.Ostatnio mia³em w gara¿u 24 stopnie C ;P
A z grzejnikami,no có¿, bêdê potrzebowa³ to je zamontuje s± ju¿ kupione i le¿± sobie,kupi³em razem z nagrzewnicami,a a o zaworach do nich, te¿ pomy¶la³em.
Tak¿e bez spuszczania ca³ego glikolu z instalacji,mogê je swobodnie i w ka¿dej chwili zamontowaæ i grzaæ. :tak:
Pozdrawiam
 

KK 
Wys³any: 2017-12-04, 16:52   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Tak czytam ks63b co piszesz i siê zastanawiam jak to jest, ¿e wszystkie warsztaty w mojej okolicy zaczyna³y od tych nagrzewnic. Zostali tylko Ci co maj± du¿e hale i nie ma jak tego inaczej ogrzaæ. Natomiast mniejsze firmy np 2 stanowiska do obs³ugi aut osobowych czy blacharki to rezygnuj± z tego.
Raz, ¿e ha³as od wentylatorów, dwa, ¿e ³atwo siê przeziêbiæ bo Ci ci±gle w ³eb wieje, trzy, ¿e temperatura na piecu musi byæ najlepiej powy¿ej 70 stopni wtedy to jest w miarê wydajne. Tak to jak w³±czysz na 2 stopieñ dmuchawê to wiêcej zmarzniesz ni¿ siê ugrzejesz.
I ka¿dy co ma te dmuchawy to mówi, ¿e na koniec dnia po robocie to ³eb chce rozwaliæ, a w uszach szumi i dzwoni. No i jeszcze to, ¿e kurz, py³ jest ci±gle mieszany na hali.

Nie negujê tego, ale dla blacharki to nie ma nic lepszego ni¿ grzejniki CO. Cisza, paliæ i tak palisz w piecu, czy to dmuchawa czy to grzejnik. Nie musi na piecu byæ powy¿ej 70 stopni.
_________________

 
 

ks63b 
Wys³any: 2017-12-04, 22:10   
0
UP DOWN

Posty: 58
Sk±d: Mazowsze
I tu masz racjê KK,¿e wentylatory wiej± i potrzebna jest wiêksza temperatura na piecu,ale jak ja potrzebujê szybko nagrzaæ gara¿, a zaznaczam ,¿e nie pracujê codziennie, to w przypadku tych nagrzewnic mogê bardzo szybko nagrzaæ powiedzmy do 17 s C ,w ci±gu 1,5 godziny warsztat o powierzchni 110 m 2,a mo¿na do wiêkszej temperatury :cool:
Ap ropo wiania w ³eb ; specjalnie zamontowa³em dwie nagrzewnice,jedna 30 KW (taka jak powinna byæ na taki metra¿ )druga 15 KW (mniej wieje a ,daje du¿o ciep³a) tak¿e po ca³ym dniu spêdzonym w gara¿u ³ba mi nie rozwala :nie: a szumi mo¿e po browarku po zakoñczonej pracy jak siê skosztuje ^^
Obydwie pracuj± na 1 biegu,ta 15 kw czasami na 2.
Jak napisa³em wy¿ej ,mam jeszcze grzejniki kupione /ale na razie ich nie montuje,bo nie widzê takiej potrzeby.
My¶lê ¿e 'grzanie grzejnikami ma tylko wtedy sens,kiedy pali siê 24/h i ma siê sta³± temperaturê,wtedy jest ok.
pozdrawiam
 

KK 
Wys³any: 2017-12-05, 17:43   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Czêsto pracowa³em przy naprawie ciê¿arówek na halach co maj± takie nagrzewnice. Niedaleko nagrzewnicy jak stoisz i co¶ naprawiasz to gor±co + szumi i pogadaæ nie idzie bo trzeba siê przekrzykiwaæ.
Na ¶rodku hali znowu zimno, bo, ¿eby nagrzaæ ¶rodek hali to trzeba przywaliæ tak± temperatur±, ¿e niedaleko nagrzewnicy nie idzie pracowaæ.

Tak grzanie grzejnikiem to tylko jak 24h na dob.
_________________

 
 

ks63b 
Wys³any: 2017-12-07, 14:09   
0
UP DOWN

Posty: 58
Sk±d: Mazowsze
Uwierz mi KK, u mnie nagrzewnice dzia³aj± na pierwszym,sporadycznie na drugim biegu i ¶mia³o mogê swobodnie rozmawiaæ z kim¶ i wcale ten,,SZUM'' nie przeszkadza.
Po ca³ym dniu spêdzonym w gara¿u nie czujê jakiego¶ dyskomfortu.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group