Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
LuckyLuke1st 
Wys³any: 2018-01-10, 11:30   Pytanie o lakiery bazowe
0
UP DOWN
Dla przyjació³ Luke


Posty: 115
Sk±d: Bydgoszcz
Witam.
Mam pytanie apropo przechowywania bazy, która zosta³a od malowania.
Ja jeszcze nie potrafiê wycelowaæ w ilo¶æ kupowanej bazy, poniewa¿ maluje ró¿norodne elementy, ramy rowerowe, kaski, baki motocyklowe etc.
Zawsze gdy zostanie mi baza w pude³ku z rozlewni to po zamkniêciu i paru tygodniach, miesi±cach. Ona zastyga i wysycha. Jak siê przed tym ustrzec?

Oraz jeszcze jedno pytanie co do malowania bazami aerografem.
Ostatnio kupi³em farbê do aerografu, ale znajomy mi powiedzia³, ¿e to tak naprawdê zwyk³a baza
zmieszana z odpowiednim rozpuszczalnikiem.
Zauwa¿y³em jednak, ¿e ta farba mniej "¶mierdzi" od takiej typowej bazy z rozcieñczalnikiem, który u¿ywam.
Czy ten ostry zapach zale¿y w³a¶nie w g³ównej mierze od rozpuszczalnika? Czy s± jakie¶ mniej ostre? Aby móc zastosowaæ do aerografu gdzie maluje raz po raz w mieszkaniu (osobnym pokoju). Ofc. w masce.
_________________
...Well as you know. I'm faster than my own...
 

kzychu
Wys³any: 2018-01-11, 21:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 346
Baze mo¿esz przechowywaæ w metalowej puszce lub s³oiku, wieczkiem do spodu ,najlepiej je¶li ta co zostanie bêdzie nie dorobiona rozpuchem. Rozpuszczalnik masz do bazy czy jaki¶ uniwersalny,czy mo¿e nitro? Kiedy¶ kupi³em nitro 5l-co¶ ko³o 20z³ ,smród ¿e pistolet trzeba by³o myæ zewn±trz.
 

LuckyLuke1st 
Wys³any: 2018-01-12, 09:05   
0
UP DOWN
Dla przyjació³ Luke


Posty: 115
Sk±d: Bydgoszcz
kzychu napisa³/a:
Baze mo¿esz przechowywaæ w metalowej puszce lub s³oiku, wieczkiem do spodu ,najlepiej je¶li ta co zostanie bêdzie nie dorobiona rozpuchem. Rozpuszczalnik masz do bazy czy jaki¶ uniwersalny,czy mo¿e nitro? Kiedy¶ kupi³em nitro 5l-co¶ ko³o 20z³ ,smród ¿e pistolet trzeba by³o myæ zewn±trz.


Rozcieñczalnik akrylowy. Nitro u¿ywam tylko do czyszczenia pistoletów...
_________________
...Well as you know. I'm faster than my own...
 

kamil1988
Wys³any: 2018-02-06, 16:30   
0
UP DOWN

Posty: 1
Witam,
Kolego nie wiem jak sie odbywa w mieszalniach w których siê zaopatrujesz ale u mnie regu³a to wlewanie koloru do metalowej puszki i dobre zamkniêcie. Na ka¿dej puszcze naklejamy co by³o wylane i z jak± data a ostatnio odwiedzi³ nas klient z farb± wylan± w 2009 roku. Wszystko by³o w porz±dku nic siê z farb± nie sta³o. Tak¿e jak najmniej plastiku bo jest nie szczelny i szybko odparowuje rozcieñczalnik a jak najwiêcej puszek metalowych, chocia¿ mieszalnie od tego uciekaj± bo plastik tañszy :)
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime