Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Cx69
Wys³any: 2018-04-13, 12:00   Czy na drugi dzieñ mogê k³a¶æ bazê?
0
UP DOWN

Posty: 7
Witam.
Chcia³em sobie pomalowaæ trochê maskê bo mi pordzewiala.
Mo¿na powiedzieæ ¿e tak 1/4 jej maluje jest to srebrna astra g. Tu jak grill i trochê do góry.
Wszystko to robiê sprayem
Zeszlifowalem rdze do go³ej blachu na to podk³ad epoksydowy w sprayu -1 warstwa. Pó¼niej szpachla i na to 3 warstwy i podk³adu epoksydowego w sprayu.
I tak min±³ mi jeden dzieñ.
Teraz jak mam ju¿ pomalowana podk³adem my¶lê na drugi dzieñ k³a¶æ bazê i lakier.
Teraz zeszlifuje na sucho bazê papierem 500 A miejsca starego lakieru by nie by³o widaæ tak ró¿nicy chce przyszlifowac papierem 800 i nie wiem czy to na sucho mogê na mokro.
Nastêpnie dam 3 warstwy bazy w sprayu i 2 warstwy lakieru tez w sprayu.
Proszê o pomoc czy mogê zeszlifowac podk³ad i k³a¶æ resztê na drugi dzieñ?
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2018-04-14, 07:35   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Cytat:
czy mogê zeszlifowac podk³ad i k³a¶æ resztê na drugi dzieñ?

Mo¿esz na nastepny dzieñ przeszlifowaæ podk³ad wraz z przej¶ciem na tzw. stary lakier i na to po³o¿yæ bazê oraz lakier bezbarwny
Podk³ad przematuj papierem na sucho 500-600 albo na mokro 800-1000

Je¶li przeszlifujesz siê do blachy lub szpachlówki to po³ó¿ jeszcze raz podk³ad epoksydowy w tym miejscu i na na niego ju¿ bez ¿adnego matowienia nak³adaj bazê w tzw. technice mokro na mokro.
 

Cx69
Wys³any: 2018-04-14, 09:07   
0
UP DOWN

Posty: 7
Po jakim czasie od po³o¿enia bazy k³a¶æ lakier? I w jakich odstêpach nastêpna warstwa?
 

mirusiek 
Wys³any: 2018-04-14, 12:55   
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 119
Baza po wyschnieciu robi sie matowa i wtedy kladz bezbarwny.
czas schniecia bazy zalezy od temperatury i przewiewu w pomieszczeniu.
Nastepna warstwa po wyschnieciu pierwszej-jezeli mowimy o bazie,
jezeli chodzi ci o lakier bezbarwny to jak pierwsza warstwa troche podeschnie, ja dotykam palcem gdzies na oklejonym elemencie i jak lakier zaczyna sie lepic to maluje druga warstwe.
_________________
https://www.flickr.com/photos/51928327@N08/sets/
 

Cx69
Wys³any: 2018-04-14, 17:50   
0
UP DOWN

Posty: 7
Koledzy po³o¿y³em lakier ale chyba co¶ ¼le go na³o¿y³em bo nie ma tego efektu takiego typowego ³adnego lakieru. Zrobi³ siê taki lekki mat z tak jak by plamami. Ju¿ nie wspomnê o kilku niedoskonalosciach zwi±zanych z tym ¿e ciulowo wyszpachlowalem. My¶lê teraz przelecieæ to papierem 2500 A potem polerka tylko to wszystko muszê rêcznie bo nie mam szlifierki oscylacyjnej. Mo¿e siê jako¶ to wyrobi jak nie to nie wiem ;/
 

kalbi 
Wys³any: 2018-04-14, 18:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
na baze wodn± Wave 2.0 bezbarwny mo¿na po³o¿yæ do 72h, na baze konwencjonaln± metaliczn± np w dynie bezbarwny do 12h, na bazê w Dynie solidow± bezbarwny do 4h. Mo¿na dodaæ do bazy utwardzacza i wtedy zwiêksza siê przyczepno¶æ bezbarwnego
_________________

 
 

Cx69
Wys³any: 2018-04-14, 19:18   
0
UP DOWN

Posty: 7
Nie wiem co to za bazê mia³em bo pojecha³em do go¶cia co zajmuje siê farbami itp i on to mieszal pó¼niej nabil w puszkê i chyba tyle.
Do tego da³ mi lakier w sprayu redcar clear-c. Po po³o¿eniu tego lakieru zamiast g³adkiej maski zrobi³ siê taki jak by mat w dotyku nie ma tego po³ysku a warstw da³em pewnie z 5. Jak przejade tak to jest taki jak by mat a nie ¶liskie jak po lakierze. Po za tym widaæ takie przebicia za ka¿dym po³o¿eniem lakieru to mi w innym miejscu to wychodzi³o. Na puszce by³o napisane, ¿eby lakierowac w odleg³o¶ci oko³o 30cm to te¿ tak lakierowalem. Spróbowaæ to przyszlifowac na mokro papierem 2500 czy jeszcze raz k³a¶æ na to lakier. Nie mam pojêcia co tym teraz zrobiæ:/Jak po³o¿y³em bazê to ³adnie wszystko wygl±da³o nie by³o ¿adnych przebarwieñ czy te¿ przebiæ. Wiadomo oprócz tych lekkich niedoci±gniêæ od szpachli ale one mi a¿ tak nie przeszkadza³y.
 

Cx69
Wys³any: 2018-04-14, 20:24   
0
UP DOWN

Posty: 7
Nie mogê edytowaæ wiêc dodam tutaj jak to wygl±da.
Wiem, lipa ale wiem ¿e to spray a ja pierwszy raz maluje tego typu.
Jak po³o¿y³em bazê by³o wszystko ok nie by³o przebarwieñ by³y jedynie widoczne niedotarcia po szpachli ale to nie by³o tak tragedii. Po³o¿y³em ze 4 czy 5 warst lakieru i za ka¿d± warstw± by³y te przebarwienia tyle ¿e ci±gle w innym miejscu.
Tak wiem ¿e nie maluje siê do ta¶my. Ale podk³ad malowalem trochê ni¿ej pó¼niej przed baz± stary lakier lekko zeszlifowalem i podkleilem wy¿ej i na to baza i lakier.
My¶lê ¿e ta linia to pod papierem zginie ale co zrobiæ z tymi przebarwieniami po lakierze? Ten lakier wygl±da bardziej jak mat a nie jak taki ¶liski g³adki lakier.
Nie mogê zaliczyæ zdjêcia na forumowy hosting wiêc wstawiam na inny.
http://podforak.rzeszow.p..._1523733739.jpg
 

KK 
Wys³any: 2018-04-15, 11:55   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Wszystko do zdarcia i pojed¼ z tym do lakiernika. Przygotuj siê, na to, ¿e bêd± siê ¶miaæ z Ciebie u lakiernika do koñca ¿ycia.
Tak¿e, lepiej wy¶lij dziewczynê i niech powie, ¿e to ona sama pomalowa³a.
Aha i zastanawia mnie Twoja determinacja, my¶la³e¶, ¿e jak nigdy w ¿yciu nie malowa³e¶ to za 1 razem siê uda?

Spreyami to siê maluje kwiatki na cmentarzu, ¶ciany w blokach i bezwarto¶ciowe rzeczy
_________________

 
 

Cx69
Wys³any: 2018-04-16, 04:12   
0
UP DOWN

Posty: 7
Ja mimo to i tak zeszlifuje to pierwsze papierem 2000 pó¼niej 2500 i wypoleruje. Zobaczê co z tego wyjdzie.
 

kalbi 
Wys³any: 2018-04-16, 04:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
sprey na maske to nie by³ dobry pomys³.
_________________

 
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2018-04-16, 22:03   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Cx69 napisa³/a:
Zobaczê co z tego wyjdzie.

Musisz kupiæ sprej z lakierem z po³yskiem
we¿ to zmatuj i na to po³ó¿ ten z po³yskiem
albo zmyj to wszystko nitrem i zrób od nowa
 

mirusiek 
Wys³any: 2018-04-17, 07:17   
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 119
wyszlo tak bo za daleko prowadziles dysze od elementu i lakier wysychal zanim dotarl do elementu. Wymatuj pomaluj kolor i 2 warstwy ale trzymaj spray ok 15cm od elementu, i jedzi pasy ktore sie zakladaja na siebie w 30%. jak zobaczysz po przejechaniu ze masz chropy albo ziarno to jestes za daleko. Jak bedziesz za blisko to narobisz zlewek.
Tak jak koledzy napisali na maske spray nie jest dobrym pomyslem bo powierzchnia za duza, a miotla spraya za mala.
_________________
https://www.flickr.com/photos/51928327@N08/sets/
 

Cx69
Wys³any: 2018-04-18, 05:31   
0
UP DOWN

Posty: 7
Bêdê to szlifowal papierem 2500 A pó¼niej polerke ogólnie nie wygl±da to tak ¼le jak na foto my¶lê tylko jak to wypolerowac bo szlifierki oscylacyjnej nie posiadam. Jakiej u¿yæ szmatki? G±bki?
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang