Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
alshrom
Wys³any: 2018-04-25, 22:57   Jak i z czego wykonaæ maskowanie napisów na ramie rowerower.
0
UP DOWN

Posty: 2
Na pocz±tku chcia³bym siê ze wszystkimi przywitaæ.

Informuje, ¿e nie zajmujê siê zawodowo lakiernictwem, wiêc je¶li kogo¶ ura¿ê swoimi zwrotami to z góry przepraszam.
W niedalekiej przysz³o¶ci planujê przemalowaæ swoj± ramê rowerow±. O ile z wymy¶lonymi przeze mnie wzorami nie powinno byæ problemu by je zamaskowaæ (u¿yjê ta¶my 3m) to problem pojawi³ mi siê z tematem wykonania napisu producenta ramy (GIANT). Przegl±daj±c filmiki na YT zauwa¿y³em, ¿e czêsto przy lakierowaniu ramy rowerowej ludzie maj± wycinarkê do naklejek (a raczej jakie¶ foli maskuj±cej, bo naklejki siê ciê¿ko odkleja). Chcia³bym siê dowiedzieæ, czy jest jaka¶ firma, która zajmuje siê wycinaniem takich rzeczy?
Na jakiego materia³u wykonuje siê takie maskowania by krawêdzie po oderwaniu by³y równe?
Ramê chcê malowaæ bazami, a potem przykryæ bezbarwnym.

giant.JPG
Plik ¶ci±gniêto 52 raz(y) 34 KB

 

mirusiek 
Wys³any: 2018-04-26, 08:36   
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 119
Ja maluje napisy w nastepujacy sposob:
- kupuje naklejke z napisem jaki chce miec, musi byc na foli transferowej zeby bylo rowno
- maluje pasek pod naklejka na kolor w jakim ma byc napis
- naklejam naklejke na pomalowane miejsce tam gdzie ma byc napis ( warto przed tym kilka razy nakleic na reke zeby oslabic klej, tylko nie za duzo zeby sie szczelnie trzymala)
- maluje reszte ramy na kolor w jaki ma byc
- sciagam delikatnie naklejke, podwazajac na brzegach
- maluje calosc bezbarwnym

Tak byly malowane te zolte napisy na zdjeciu

IMAG0880.jpg
Plik ¶ci±gniêto 151 raz(y) 2.32 MB

_________________
https://www.flickr.com/photos/51928327@N08/sets/
 

alshrom
Wys³any: 2018-05-03, 15:40   
0
UP DOWN

Posty: 2
Dziekuje za poradê. Wysz³o Ci naprawdê ³adnie. Czy móg³by¶ mi powiedzieæ czy znasz jak±¶ sprawdzon± firmê, która wykona takie naklejki na zamówienie?
 

GMC
Wys³any: 2018-05-04, 10:13   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 384
Tylko tego ¿ó³tego napisu pewnie nie uda³o siê zalaæ na równo bezbarwnym w 2-3 warstwach. Wtedy najlepiej poczekaæ kilka tygodni, przeszlifowaæ bezbarwny do równego i jeszcze raz prysn±æ.
 

KK 
Wys³any: 2018-05-04, 22:58   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Ta owiewka to jest po zrobieniu czy przed? Widaæ tam, ¿e odcinki nie wysz³y dobrze miêdzy kolorami, poodrywa³o bazê przy rozklejaniu?
_________________

 
 

mirusiek 
Wys³any: 2018-05-05, 16:08   
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 119
przed ten zolty byl malowany jeszcze raz.
_________________
https://www.flickr.com/photos/51928327@N08/sets/
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group