Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
doein
Wys³any: 2018-05-06, 14:59   Problem z podk³adem t4w. Co teraz zrobiæ?
0
UP DOWN

Posty: 4
Witam wszystkich
Potrzebuje pomocy , ale zacznê od pocz±tku: postanowi³em polakierowaæ swoje auto , zaczo³em przygotowania , elementy przeszlifowa³em szlifierka oscylacyjna , by³y przetarcia wiec da³em epoksydowy , pó¼niej szpachla , obróbka i na koniec da³em 2 warstwy podk³adu epoksydowego , przygotowa³em auto do lakierowania , zamierza³em na epoksydowy daæ podk³ad akrylowy w miejscach naprawy , ale pó¼niej pomy¶la³em , ¿e lepiej bêdzie , jak pokryje wszystkie elementy podk³adem , bêdzie lepsze krycie , wiec zmatowi³em lakier pod podk³ad , i tutaj pojawi³ siê problem , podk³ad wymiesza³em zgodne z zaleceniami producenta na opakowaniu , nawet da³em trochê wiêcej rozpuszczalnika , ale gdy zacz±³em pod³adowaæ podk³ad s³abo kry³ i plu³ , domy¶la³em siê , ¿e jest zbyt gêsty , ale ponios³o mnie i za podk³adowa³em ca³e auto , problem w tym , ¿e s± prze¶wity , ale podk³ad nie ma ¿adnej chropowatej pow³oki , jest g³adki . Wieczorem siad³em przy komputerze i dowiedzia³em siê ¿e ten podk³ad potrzebuje rozpuszczalnika na poziomie 60%, jest to podk³ad firmy t4w . Mam pytanie co teraz mam zrobiæ? czy przetrzeæ to papierem p600 i p800 i dawaæ lakier akrylowy , czy drzeæ ten podk³ad i po³o¿yæ go raz jeszcze?
Pistolet który posiadam to speedway 1.8.
https://zapodaj.net/8533e87befb75.jpg.html
 

KK 
Wys³any: 2018-05-06, 17:41   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Dok³adki te¿ u¶wigota³e¶?
_________________

 
 

doein
Wys³any: 2018-05-06, 19:15   
0
UP DOWN

Posty: 4
Które dok³adki? Te w nadkolach?
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2018-05-07, 07:56   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
KK napisa³/a:
Dok³adki te¿ u¶wigota³e¶?

Pewnie maj± byæ zarzucone w kolor auta ... ;)

doein napisa³/a:
Mam pytanie co teraz mam zrobiæ?

We¿ to przeszlifuj papierem na sucho np. 400 i pokryj jeszcze raz podk³adem akrylowym
(cieñko) i dopiero na to nak³adaj lakier nawierzchniowy.
Jeszcze jedn± warstw± wyrównasz powierzchniê i uzyskasz jednolite t³o podk³adu
 

doein
Wys³any: 2018-05-07, 12:54   
0
UP DOWN

Posty: 4
Dziêki za radê , tak zrobiê .
Co do dok³adek to w sumie lakierujena czarno , wiêc mo¿e byc :D
 

Guinness 
Wys³any: 2018-05-07, 14:43   
0
UP DOWN

Posty: 2
Sk±d: Kraków
hej który to podk³ad nr ? ja u¿ywam te¿ i nie mam problemów , mia³em 505 i do niego faktycznie troszkê wiêcej rozcieñczalnika dawa³em ale nie a¿ tyle , mia³em 555 i do niego dawa³em rozcieñczalnik wed³ug karty , wszystko nak³ada³em dysz± 1,7 .
 

doein
Wys³any: 2018-05-07, 20:24   
0
UP DOWN

Posty: 4
Ten podk³ad to 505 , dzisiaj podkladowalem jeszcze raz , tym razem da³em wiêcej rozcieñczalnika i by³o wszystko ok
 

Guinness 
Wys³any: 2018-05-07, 21:02   
0
UP DOWN

Posty: 2
Sk±d: Kraków
ja ten podk³ad wylewa³em na g³adko , i to z pistoletu auarita mp-400 , ale nie z tak± ilo¶ci± rozcieñczalnika .
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group