Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
marcinl1979
Wys³any: 2018-05-13, 08:25   Problem z lakierowaniem BMW
0
UP DOWN

Posty: 9
Witam jestem tutaj nowy chocia¿ forum przegl±dam od dawna ale prosze o wyrozumia³o¶c, Mam problem jestem amatorem bawie siê w lakierowanie tylko na w³asne potrzeby i mam teraz problem z po³ozeniem lakieru na moim bmw cosmoschwarz 303. Dobiera³em juz 3 razy baze i za kazdym razem kolor sie nie zgadza ziarno jeszcze do przezycia ale sam kolor g³ówny czyli czarny mi wychodzi jakby grafit. Prosze o porade jak poprawnie u³ozyæ t± baze Sprzet jaki posiadam to kompresor 50 lit 2 t³oki silnik 3kw pistolety to devilbiss slg 620 dysza 1.3 i jezcze mini airpres 1.2 dysza. Dodam ze jak po³orze klar i wiadomo jak to w gara¿u zawsze ci¶ sie uwiesi do bezbarwnego i przeszlifuje papierem 2000 na mokro potem polerka past± farecla 3g i jakby po tym polerowaniu ten kolor siê rozja¶nia³ Przed zmatowieniem i polerka kolor jakby by³ ok ale mo¿e to tylko moje odczucia. Kupi³em wczoraj jeszcze devilbissa flg 5 ale mysle ze to nie jest wina sprzetu ale operatora czyli mnie Prosze o pomoc bo o miesiaca juz walcze i bez rezultatów linki do zdjêc https://naforum.zapodaj.net/8ccda4a411b7.jpg.html https://naforum.zapodaj.net/18209fa30f81.jpg.html https://naforum.zapodaj.net/6547a83c49fc.jpg.html
 

KK 
Wys³any: 2018-05-13, 11:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Jak nak³adasz ostatni± warstwê bazy? wypruszasz czy na mokro? Czy mieszalnia robi natryski jak dobiera kolor?
_________________

 
 

marcinl1979
Wys³any: 2018-05-13, 19:30   
0
UP DOWN

Posty: 9
szczerze mówiac jade 3 warstwy w miare równe raczej nie wypruszam tej ostatniej ale czy mia³o by to wp³yw na sam kolor bo na ziarno moze faktycznie ale sam kolor powinien byæ ok.Co do dorabiania bazy zostawi³em klapke wlewu paliwa i po ok 2 godzinacz dzwonili ze jest baza do odebrania .Baza dupont proporcja 1 do 0,8. a napisz kolego jak posiadaz takowa wiedze jak prawid³owo po³o¿yæ t± baze jakim ci¶nieniem odleg³osc od elementu i jak wypruszyæ t± ostatni± warstwe
 

marcinl1979
Wys³any: 2018-05-16, 05:29   
0
UP DOWN

Posty: 9
Wczoraj zona by³a jeszcze raz w tej mieszalnia bo ja w pracy i rozmawia³em z go¶ciem przez telefon i by³ bardzo zdziwiony ¿e tak wysz³o mówi³ ze zrobi³ natrysk próbny i u niego. jest ok pyta³ czy wypraszam ostatni± warstwê? Teraz pro¶ba do was aby wyt³umaczyæ o co chodzi z tym wypruszaniem, szuka³em n na forum ale nic konkretnego nie ma,tylko tyle ¿e trzeba wypruszyc.pomocy
 

kalbi 
Wys³any: 2018-05-16, 08:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
jak wypruszasz to bardziej widaæ ziarno i kolor robi siê ja¶niejszy, ogólnie raczej skopany kolor albo co¶ nie wymiesza³e¶ dobrze
_________________

 
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2018-05-17, 21:56   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Tak jak kolega ju¿ wcze¶niej Ci napisa³
Wypruszyæ ziarno to znaczy "wysrebrzyæ" kolor
a jak "wylewasz bazê" to topisz ziarno i masz "ciemniejszy" kolor

Robisz przed lakierowaniem natryski próbne czy idziesz od razu "na ¿ywio³"
z malowaniem auta ?
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group