Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
RafsoN
Wys³any: 2018-08-14, 10:43   Postêpowanie po u¿yciu FerTanu
0
UP DOWN

Posty: 20
Witam szanownych forumowiczów.

Mam do Was pytanie jak w temacie. Ale najpierw krótkie intro: zastosowa³em FerTan dwukrotnie. Przed naniesieniem wyczy¶ci³em wszystko z korozji w miarê mo¿liwo¶ci (przy u¿yciu tarczy ¶ciernej do szlifierki k±towej i szczotek drucianych do wiertarki) i trzy razy przemy³em benzyn± ekstrakcyjn±. Po pierwszej aplikacji i odczekaniu ok. 36 godzin zmy³em go wod± (nie zwil¿a³em po godzinie od naniesienia). Usun±³em warstwê preparatu tarcz± z tzw. w³osów murzyna i tam gdzie by³ go³y metal wystêpowa³a tylko warstwa fertanu, natomiast w miejscach w¿erów pod t± warstw± by³ rudy nalot. Nastêpnie ponownie odt³u¶ci³em powierzchniê tym razem tylko raz ale ju¿ zmywaczem antysilikonowym i nanios³em warstwê preparatu ponwnie. Po ok. 36 godzinach zmy³em wod±. Teraz niepokoi mnie ten ¿ó³to-rudy nalot na obrabianych powierzchniach (po pierwszej aplikacji go nie by³o). Czy aby na pewno wszystko zrobi³em dobrze?

Teraz zasadnicze pytanie. Czy na tak± powierzchniê po zmyciu wod± i osuszeniu mo¿na ju¿ k³a¶æ podk³ad epoksydowy czy najpierw przed podk³adowaniem przemyæ to zmywaczem antysilikonowym?

Zastanawia mnie jeszcze jedno: Podczas mycia wod± kontakt z ni± mia³a szpachlówka z poprzedniej naprawy (dawno temu pewien Belg rozwali³ najprawdopodobniej ca³± lew± stronê) ods³oniêta w trakcie usuwania korozji. Czy t± szpachlówkê w tym miejscu gdzie dosta³a wod± usun±æ czy daæ sobie spokój?

20180812_161348.jpg
Plik ¶ci±gniêto 9 raz(y) 1.25 MB

 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime