Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
dcmastiff
Wys³any: 2019-01-08, 09:48   Jak nanie¶æ podk³ad epoksydowy w trudno dostêpne miejsca?
0
UP DOWN

Posty: 5
Witam w moim pierwszym po¶cie :)

Po kilku latach od zakupu mojego auta, w koñcu zabra³em siê blachê.
Je¶li chodzi o prace zwi±zane ze spawaniem i wstawianiem nowych elementów, zaj±³ siê tym go¶æ, który siê na tym zna :) Resztê robiê sam.

Z rud± walczê w sposób nastêpuj±cy:
Tam, gdzie znajdê ogniska korozji, piaskujê. W miejscach, gdzie blacha by³a na grubo¶æ ¿yletki, albo je¶li wysz³y dziury, to zosta³y powstawiane nowe elementy. Spoiny, w miarê mo¿liwo¶ci piaskujê przez zabezpieczeniem. Go³± blachê, po piaskowaniu i wypiaskowane spoiny zabezpieczam R-Stopem (je¶li nieprawid³owo, to proszê o weryfikacjê).

Na wypiaskowanej blasze, zdarzaj± siê czasem w¿erki, których piaskarka nie usunê³±, dlatego nie malujê tego od razu epoksydem, tylko najpierw dajê R-Stopa. Zdarzaj± siê te¿ czasem miejsca, do których jest do¶æ ciê¿ki dostêp, a widaæ, ¿e ruda tam siedzi. I w zwi±zku z tym, kierujê pytanie do Was.

W przedniej pod³u¿nicy, mam miejsce, które uda³o mi siê w miarê wypiaskowaæ. To, czego nie zdar³a piaskarka, wyskroba³em d³utem, ile siê da³o i na miejsca, nad którymi pracowa³em, poszed³ R-Stop. Jak to mo¿na zabezpieczyæ od wewn±trz podk³adem epoksydowym? Gdzie¶ na internetach wyczyta³em, ¿e nalowanie epoksydu pêdzlem, to ¶redni pomys³. Czy to prawda? Czy lepiej na tego R-Stopa nanie¶æ po prostu ¶rodek do profili zamkniêtych i temat zamkniêty? Czy mo¿e lepiej zamalowaæ to najpierw pêdzlem i dpiero na to ¶rodek do profili zamkniêtych?
Epoksyd mam dwusk³adnikowy z Novola.

W za³±czniku wrzucam zdjêcia ;) Ruda jest czarna, bo wysmarowane wszystko ju¿ jest R-Stopem ;)

Dziêki za porady i uwagi. Uzasadniona krytyka równie¿ wskazana :) Pozdrawiam :)

IMG_20190108_024755.jpg
Plik ¶ci±gniêto 138 raz(y) 597.73 KB

IMG_20190108_024813.jpg
Plik ¶ci±gniêto 78 raz(y) 575.69 KB

IMG_20190108_024649.jpg
Plik ¶ci±gniêto 183 raz(y) 519.33 KB

 

MARIO06CU
Wys³any: 2019-01-09, 08:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 210
Dawaj pêdzlem tylko k³adzie cienkie warstwy z sporymi odstepami czasu nigdy nie zostawiaj golej opiaskowanej blachy golej maluj ja zaraz
 

dcmastiff
Wys³any: 2019-01-09, 09:02   
0
UP DOWN

Posty: 5
Go³ej blachy nigdy nie zostawiam :) Zawsze, pod koniec dnia, malujê wypiaskowane miejsca R-stopem.

Dziêki za radê :) Du¿e odstêpy czasu, pomiêdzy malowaniami, to ile? 24 godziny, jak sobie przeschnie to w gara¿u, to bêdzie ok?
 

fryc
Wys³any: 2019-01-11, 03:12   
0
UP DOWN

Posty: 55
Jesli nie wetrzesz miejsc po w¿erach i rdzy pêdzlem to rdza siê pojawi znowu.
Pierwsza wartswa to tylko pedzlem.
Ja tam maluje pierwsz± zawsze pêdzlem wtedy mam sto procent gwarancji ,¿e jest wtarte i zatkane pory.
 

hematol 
Wys³any: 2019-01-11, 23:14   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
dcmastiff, ¿adne r-stopy i epoksydy na to nie pomog±,to jest do wyciêcia i nowa blacha wtedy eposyd i bedzie 100% ok.Takie w¿ery co masz na zdjêciu to zrób sobie próbe,wyczy¶æ,potem przeleæ papierem ¶ciernym po tych w¿erach i zobaczysz jak poleci br±zowy albo czarny proszek z tych w¿erów,mo¿esz sie domy¶leæ co to jest?Tam ju¿ wy³azi rdza bo widze.
 

marcpol
Wys³any: 2019-01-13, 20:39   
0
UP DOWN

Posty: 13
Sk±d: Bia³ystok
Niestety, ale hematol ma racjê. Dodatkowo piasek w profilach zamkniêtych bêdzie trzyma³ wilgoæ i przyspiesza³ korozjê.
 

dcmastiff
Wys³any: 2019-01-14, 14:35   
0
UP DOWN

Posty: 5
Kurcze, blacha lest tam jeszcze twarda. Wydaje mi siê ¿e, w takim wypadku, szkoda tego ci±æ... Chocia¿, je¶li oka¿e siê to konieczne, to tak zrobiê.

Ale fakt... Z racji na wrednie po³o¿one miejsce, nie dam rady wyczy¶ciæ tego do koñca... :( Czy R-Stop przynajmniej spowolni proces korozji? Czy w ogóle mogê go sobie darowaæ?
¦rodek do konserwacji profili mam Noxudola. Podobno te¿ zawiera inhibitory korozji. Mam nadziejê, ¿e R-Stop + Noxudol zadzia³aj± tak, ¿e jeszcze przez kilka lat uda siê od³o¿yæ spawanie w tym miejscu ;) Co my¶licie na takie rozwi±zanie?

Co do pozosta³o¶ci piasku w profilu, to do¶æ skutecznie uda³o mi siê go wydmuchaæ :) Tak¿e ten problem raczej nie wystepuje, w tym przypadku :)
 

Czere¶niak
Wys³any: 2019-01-16, 17:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 200
dcmastiff napisa³/a:
Z racji na wrednie po³o¿one miejsce, nie dam rady wyczy¶ciæ tego do koñca...

A panie cementa tam wlac i bedzie zalane to na lata :cool:
nic nie wp³ynie a bedzie twardocha taka jak ska³a :spoko:
 

dcmastiff
Wys³any: 2019-01-22, 07:57   
0
UP DOWN

Posty: 5
Haha :D A czym to lepiej wykoñczyæ? Kafelki po³o¿yæ? Czy pomalowaæ Duluxem? :D ;)
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga