Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
dcmastiff
Wys³any: 2019-01-29, 13:10   Jaki najlepszy podk³ad epoksydowy? Jak spisuje siê R-stop?
0
UP DOWN

Posty: 5
Witam! :)

Próbowa³em znale¼æ jakie¶ info odno¶nie tego, jaki podk³ad epoksydowy zapewni najlepsz± ochronê.
Na google znalaz³em kilka tematów, z ró¿nych forów lakierniczych. Niestety wszystkie by³y ju¿ do¶æ stare i polecane tam produkty, ju¿ s± nie do dostania. W miedzyczasie, w ¿ycie wesz³a jaka¶ ustawa o ochronie ¶rodowiska i masa produktów musia³a zostaæ wycofana.

Rdzê u siebie piaskujê, nastêpnie wypiaskowane miejsca pokrywam R-stopem, ¿eby wygasiæ resztki rdzy, których nie uda³o siê pozbyæ. Szukam jakiego¶ dobrego epoksydu na to.

Sprzedawca, u mnie w sklepie poleca Novol protect 360. Czy obecnie na rynku znajdê co¶, co lepiej zabezpieczy blache po piaskowaniu? Czy ten Nowol bêdzie ok i mo¿na w to i¶æ?

I przy okazji, do kogo¶, kto mo¿e siê wypowiedzieæ po kilku latach u¿ytkowania... App R-Stop... Warto, czy nie warto? Rzeczywi¶cie hamuje rozwój rdzy, z resztek które zosta³y? Czy to zwyk³a ¶ciema? Wszystkie wypowiedzi, które znalaz³em, na temat tego specyfiku, te¿ ju¿ mal± po kilka/ kilkana¶cie lat. Ludzie polecaj±, ale wiadomo, ¿e wszystko najlepiej weryfikuje próba czasu ;)

W moim przypadku, po piaskowaniu dobrze, ¿e u¿ywam R-Stopa? Czy, na wypiaskowane powierzchnie lepiej by³o na³o¿yæ od razu epoksyd? Robiê auto dla siebie i pytam na przysz³o¶æ ;)

Dziêki i pozdrawiam :)
 

kzychu
Wys³any: 2019-01-30, 15:58   Re: Jaki najlepszy podk³ad epoksydowy? Jak spisuje siê R-sto
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 346
[quote="dcmastiff"]na wypiaskowane powierzchnie lepiej by³o na³o¿yæ od razu epoksyd?

Tak ,ale je¶li zosta³ "papier" to nie licz na trwa³o¶æ naprawy, takie miejsce to lepiej wstawkê zrobiæ, a najlepiej to za zardzewia³ego rzyncha siê nie zabieraæ bo szkoda czasu i zdrowia,
no chyba ¿e w celach nauki.
 

malarz
Wys³any: 2019-02-12, 10:14   
-1
UP DOWN

Pomóg³: 6 razy
Posty: 206
Sk±d: Bieszczady
R-Stop to dobry dla amatorów z gara¿u pod blokiem :cool:
Jak co¶ ci zostanie po wypiaskowaniu to potraktuj to ¶rodkiem do wytrawiania rdzy a to co powstanie po przetrawieniu najlepiej ponownie sypn±æ piaskiem albo przynajmniej mechaniczne usun±æ i dopiero wtedy na ca³o¶æ epoksyd bo te r-stopy i brunoxy zawieraj± ¿ywicê i zasklepiaj± tê delikatnie nadtrawion± rdzê ale ona dalej tam jest tylko jeszcze bardziej gro¼niejsza ni¿ jakby¶ nie dawa³ r-stopa.
 

sawmaster 
Wys³any: 2019-02-15, 08:48   
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
polecam standoxa reaktywny
 

max2014 
Wys³any: 2019-02-16, 12:23   
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 170
dcmastiff, witaj ja na przyk³ad u¿ywam APP epoxyd 3:1 i nie mam z nim ¿adnych problemów
ja stosujê go w metodzie mokro w mokro dla mnie jest super
oczywi¶cie ¿e STANDOX czy SIKKENS albo PPG s± na wypasie
ale w stosunku ceny do jako¶ci
APP nie odstaje od czo³ówki :spoko:
 

nethome
Wys³any: 2019-03-27, 20:00   
0
UP DOWN

Posty: 7
Tutaj fajnie jest to pokazane:

https://jaktozrobilemwgarazu.pl/brunox-epoxy-czy-app-r-stop-test-skutecznosci/
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group