Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
c64club 
Wys³any: 2019-03-19, 15:02   Szlifierka CEROS/DEROS - kto ma? Porównanie.
0
UP DOWN
MacGyver


Posty: 37
Planujê kupiæ elektryczn± szlifierkê oscylacyjn±/mimo¶rodow±/random_orbital czy jak j± zwa³, która zast±pi pneumatyka. Minuta liczenia ¿eby stwierdziæ, ¿e ekonomi± i uniwersalno¶ci± lekki elektryk pokonuje pneumatyka, nawet wluczaj±c w to pracê odpylacza. Po odrzuceniu "tanich" i cê¿kich wynalazków zosta³y Mirka CEROS i DEROS ze skokiem 5 m, wzglêdnie przyciê¿kawa Indasa lub jeszcze ciê¿szy i pozbawiony plynnego sterowania Festool, przy czym te dwie ostatnie zahaczaj± ju¿ o obs³ugê dwurêczn±, wiêc odpad³y.
DEROS-a mialem dzisiaj w ³apach i to jest dobry kierunek.
W zwi±zku z tym mam pytania do posiadaczy szlifierek Mirka, szczególnie tych ktorzy mieli do czynienia z obo.a modelami:
1. Czy CEROS ma regulacjê wywa¿enia jak DEROS ((¶rubkami wkrêcanymi w balans)
2. Czy CEROS ma tzw. soffstart? DEROS w katalogu ma, w praktyce albo nie ma albo dzia³anie tej funkcji jest pomijalne, bo maszyna startuje od razu z pe³n± predkoscia.
3. Czy do CEROS-a 6" (150mm) da siê dokupiæ dysk 5" (125mm). W DEROS jest opcja wymiany jednym kluczem.

Je¶li kto¶ z okolic GOP (do kilkudziesiêxiu km od Katowic) ma CEROS-a i da³by siê nim pobawiæ przez 10 minut, bêdê mieæ komplet informacji o tych dwóch modelach. Sk³aniam siê ku starszemu ze wzglêdu na masê i zgrabno¶æ, ale moze warto wziac nowszy bo ma [tu wstawiæ zaletê].
 

sawmaster 
Wys³any: 2019-03-19, 23:00   
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
bierz nowszy, sam mam i polecam
 

KK 
Wys³any: 2019-03-20, 19:58   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Mam i Cerosa i Derosa.

Cerosem mo¿na pracowaæ bez problemu na mokro poniewa¿ nie ma 230 v na szlifierce.
Ceros nie ma hamulca, który siê nie zepsuje.
Ceros ma lepsze wyj¶cie do wê¿a od odkurzacza/mocniejsze
Ceros nie ma softstartu, ale potrzebne to jak koszula w ty³ku.
Wygl±da jak zwyk³a szlifierka oscylacyjna, porêczna.

Deros jest trochê wiêkszy i mniej porêczny, ale za to ma lekki kabel i nie ma zasilacza.
W derosie padaj± kable, do¶æ szybko, u³amuj± siê u wyj¶cia szlifierki.
Hamulec jeszcze mi nie pad³, wiêc nie wiem jakie s± koszta.

Obie maszyny s± godne uwagi.

Mam Cerosa na sprzeda¿ z padem 125mm i 150mm, skok 5mm oraz Derosa z padem 150, skok 2.5
Z tym, ¿e Deros wstêpnie zaklepany.
_________________

 
 

c64club 
Wys³any: 2019-03-22, 06:45   
0
UP DOWN
MacGyver


Posty: 37
Dzieki za porownanie. Jak na razie z opisu zdecydowanie Ceros.
1. Ten Twoj Ceros na sprzedaz jest z dwoma zamiennymi padami czy masz dwa Cerosy?
2. Da sie pady zamieniac 125<->150? CDzieki za porownanie. Jak na razie z opisu zdecydowanie Ceros.
Ten Twoj Ceros na sprzedaz jest z dwoma zamiennymi padami czy masz dwa Cerosy? Da sie pady zamieniac 125<->150? Ceros ma regulacje wywazania tak jak Deros (srubki wkrecane w przeciwwagê). Jak u niego z wibracjami? Deros wydawal mi sie bezwibracyjny w porownaniu do nawet najlepszych pneumatykow z jakimi mialem do czynienia.
3. Czuc roznice w tym softstarcie? Mialem wrazenie, ze Deros go nie ma, odpala³ od razu z pe³n± prêdko¶ci±. Generalnie softstart niepotrzebny czy dlatego ¿e taki ¿aden jak w Derosie, to nie ma znaczenia?
4. Ceros ma regulacje wywazania tak jak Deros (srubki wkrecane w przeciwwagê)?.
5. Jak u Cerosa z wibracjami? Deros wydawal mi sie bezwibracyjny w porownaniu do nawet najlepszych pneumatykow z jakimi mialem do czynienia.

Czuc roznice w tym softstarcie? Mialem wrazenie, ze Deros go nie ma, odpala³ od razu z pe³n± prêdko¶ci±.
 

KK 
Wys³any: 2019-03-24, 19:31   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Czytasz czasem swoje posty przed wys³aniem? Przeczytaj swój post.
_________________

 
 

Siekiera
Wys³any: 2019-03-26, 19:09   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Zapêtli³ siê ch³opak ^^
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga