Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
KK 
Wys³any: 2016-05-03, 10:03   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
@belzebub nie siej herezji.
Mam pistolet expert hp za 270z³ i z wygl±du jest ok, ale jego dzia³anie pozostawia wiele do rzyczenia. Porównywaæ z jak±kolwiek Iwat± czy Sat± nie ma sensu.
_________________

 
 

ursus1992
Wys³any: 2016-05-03, 10:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 228
jak ktos porównuje rozpylacze za kilkanascie z³otych do markowych profi ^^ ^^

lakierowac mozna oczywiscie wszystkim , wiec po co przep³acac :D

https://www.youtube.com/watch?v=JUloQWYnNUM
 

³ysy73 
Wys³any: 2016-05-03, 22:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Belzebub ale kopie ten Twój towar ....... :D :D :D
To co napisa³e¶ to jedna bzdura wiêksza od drugiej.
Oczywi¶cie poza tym ¿e jak kto¶ ma pojêcie i chêci to rzeczywi¶cie i byle gów...nem sobie jako¶ poradzi - no w³a¶nie JAKO¦ a nie o JAKO¦ tu chodzi a o czas, oszczêdno¶æ materia³ów, jako¶æ... a to wbrew pozorom da siê po³±czyæ.
I tak na szybko:
- odno¶nie jako¶ci obecnych sRat to pe³na racja ¿e to szajs, ale te z przed dekady czy dwóch nie pitol ¿e te¿ mia³y taka gówn...ian± trwa³o¶æ bo tak nie by³o gdy¿ by³y nie do zajechania.
- ten gunik z innego tematu niebieski to syf nad syfami bo mia³em takowe dwa i jeden przesta³ dzia³aæ zaraz po pierwszym umyciu, a drugi w po³owie pierwszego podmalunku.......
- a teraz odno¶nie guna DOBREGO za 2 tysie:
wpadnij na tego busa czy co¶ innego z jedn± z IWAT - ja lubiê WBX i porównaj czas, jako¶æ i oszczêdno¶æ materia³u z innym szajsem.
A trwa³o¶æ? LV2 to zabytek który sam ju¿ nie wiem ile ma lat, a masa jego u¿ytkowników nadal nimi ¶miga BEZ NAPRAW i jak tylko we¼mie co¶ taniego zaraz wraca do tego zabytka.
Przyjrzyj siê jego budowie i gdy dodasz precyzje wykonania, dobry materia³ i oryginaln± JAPOÑSK¡ jako¶æ domy¶lisz siê dlaczego tak jest.
 

belzebub 
Wys³any: 2016-05-04, 08:17   
0
UP DOWN

Posty: 39
Mówcie co chcecie ludzie. Gdy koñczy³em lakiernictwo w 1995r nie by³o Iwat, SAT i reszty bajerów. Nikt nie przyk³ada³ jakiejkolwiek wagi do pistoletów! Stara szko³a wiêc ja nie dam sobie przet³umaczyæ. Dla mnie nie ma ró¿nicy czy trzymam Satê za 2000z³ w ³apie czy co¶ za 100-200z³! Nie ma i koniec. Zawsze efekt mam taki sam! Oszczêdno¶æ materia³u? A ile gram na element uszczupli mi Sata? Ile? 10? 20?
Dajmy luzu! Zacznijmy od tego ¿e pistolet trzeba umieæ ustawiæ. Trzeba umieæ tak¿e lakierowaæ. Nie oszukujmy siê, 80% m³odych lakierników nie wie do czego s± pokrêt³a w pistolecie. Wysiadam z tematu bo nie chcê siê k³óciæ. Mam charakter ustawiony na sta¿ a nie na mity. Dorabiaæ cwaniaczków którzy produkuj± pistolety kwotami trzy cyfrowymi mija siê z celem bo w efekcie koñcowym klient podchodzi z miernikiem i mówi: bity, lakierowany wiêc po co siê spuszczaæ?
Dodatkowo, je¶li jakie¶ badziewie potrafi polakierowaæ baz± ca³y bok np. Passata kombi maj±c 300g lakieru i wszystko jest cacy to - powiedzcie - gdzie jest sens kupowania spluwy za kilka tysiêcy z³?
Oszczêdno¶æ lakieru? A ile te 10/20 gram wiêcej kosztuje? Czy kto¶ na to patrzy?
Dajmy luzu. Z SAT¡ to tak samo jak z iPhone'm! Kupisz super dobrego Huaweia na Androidzie za 1000z³ i okazuje siê ¿e niby to szmelc jest lepszy, trwalszy i wydajniejszy od "jab³ka" za 4000!!!!
3000-4000-5000z³ za co??????????? Za to by 85% m³odych malowaczy nie umia³o tego u¿yæ????
I nie s± to herezje jak co niektórzy pisz±. To tylko sta¿... i zdania nie zmieniê nigdy. Spokojnie wystarczaj± najtañsze zestawy w komplecie do 1000z³ z dyszami od 0.6 do 1.4 i niczego wiêcej nie potrzeba. Piszecie o jako¶ci, tak? Ja swoje pistolety myjê, suszê i odk³adam na pó³kê. wygl±daj± jak nowe nawet po 2,3 latach. A wiêkszo¶æ co robi? wiecznie moczy w nitrach i innych ¶mieciach? Czym myjecie i skrobiecie sprzêt? Pewnie tym co siê akurat pod rêk± znajdzie, prawda? ¶rubokrêty, druty, szczotki druciane itp. itd. Jako¶æ bêdzie gdy o sprzêt zadbasz i tyle.

ps. pominê ju¿ fakt bytu w takich forach jak te - przedstawicieli i obroñców Iwaty, Saty

:D :D :cool: :cool: :cool:
którzy wszystkich, którzy s± przeciwni jedynym s³usznym pistolecikom wyrw± oczy na poczekaniu... :x: :x:
Ups! Zapomnia³em siê :fiu: ;P ;P
Ja wiem ¿e handelek spada gdy siê na forach znajdzie kto¶ kto ma ³eb no ale ... ludzie...
ile to mo¿na rolowaæ kupuj±cego laika, ile? ^^
No dobra... rozumiem... pistolet za 400z³! Za 600z³! Nioooo dobra!! Dajmy 1000z³ na te 10lat!
No ale 3-4-5 ko³a? buhahhaaa!!! Za co? Za inny kszta³t r±czki, inny kolor czy model na znaczku?
Z tymi pistoletami to tak samo jak z samochodami jest!
Mamy kilkana¶cie odmian nowych, nowszych i starszych modeli ... a w ¶rodku ten sam silnik produkowany od 10-15lat! Nowa Fabiaaaaa, nowy Fiaaaaaat.... a w nowym Punto ten sam motor 178B3000 z dodatkami co w starym Punto.... No có¿!
Naprawdê s±dzicie ¿e technologia lakiernicza jest w stanie wymy¶laæ now± technologiê z ka¿dym nowym rokiem???????? Gratulujê umys³ów!!!!!!
Pistoleciki nowiuteñkie, nowe gamy, nowe rozwi±zania, nowe ceny ^^ i to w dziedzinie lakiernictwa w czasach gdy ... od 20 lat lakierowanie np. w Polsce jest zawsze takie samo...
Co siê zmieni³o? No co?
Brak o³owiu w lakierach? Lakiery wodne? Co siê zmieni³o w lakierach takowego ¿e nie mogê go k³a¶æ starym pistoletem sprzed wielu, wielu lat je¶li takowy sprawny??
No co? Dysza? Ja te¿ mam 0,6! Ja te¿ mam 0,8! Ja te¿ mam 1.4!
Czy kto¶ z Was kiedykolwiek robi³ sobie testy kilku pistoletów na tym samym elemencie w tym samym czasie na tym samym osprzêcie i chemii?????? Chyba, nie , co???
Bo ja tak...! i wiem ¿e nie waryo wypindalaæ w kosmos kilku tysiaków na pistolety mog±c mieæ dos³ownie ten sam efekt na pistolecie za 4 paczki!
Dla mnie w temacie ju¿ AMEN - pozdrawiam ch³opców z Grabowej 4 w Pabianicach...
nu nu... (id¼ta zachwalaæ zbêdny towar na allegro, siooooo) :> :>

wiem ¿e zaraz kamienie polec±, lecz zacz±³em traktowaæ w±tek na weso³o wiêc wsio mi ryba kto mi zaraz i jakim krawê¿nikiem przywali lecz... jest ma³e ale...
Robiê w tym od dziecka. Mam 4 dychy na karku. zjad³em zêby w tym ca³ym pseudo lakiernictwie. Od 10lat na terenie warszafki. I wiecie co? Mówcie co chcecie, my¶lcie co chcecie, twórzcie teorie rodem z kosmosu ale... albo mam pecha alb nie wiem co - lecz... ja nigdy w ¿yciu nie trafi³em na zak³ad lakierniczy który ... kupi³ Saty!!!!!!!!!!!!!!!
Pech?
Wiem, wiem... zaraz poleci wi±zka pt." jeszcze w pracy nie by³e¶ ..."
" to odejd¼ od Kazików i poszukaj normalnego zak³adu"
no ale... robi siê te 10lat, zna siê spor± ilo¶æ tych Kazików, serwisów, blacharzy, ma siê kumpli to tu, to tam... i ku¼wa nigdzie nie maj± SATY i ¿eluj± niby to szmelcem za kilka z³... i patrzcie... wszyscy zadowoleni prócz AKWIZYTORÓW FORUMOWYCH ...

Stoi takich sta¿owców z SATY, spluwy po 3 ko³a... ¶miechu, hihu,
Wpada m³odziak na 3 roku zawodówki lakierniczej, ³apie szmelca HVLP w ³apê i dopitala wcinkê z cieniowaniem na z³otej perle... a ch³opcom koparki siadaj± a¿ tak ¿e tylko sztaplark± da siê podnie¶æ....
Na koniec oddaje kubeczek i mówi: trochê proszê Pana za du¿o lakieru Pan dorobi³ bo zosta³o...

No có¿...
¯ycie!!!!!!
;P
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2016-05-04, 09:54   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
belzebub napisa³/a:
je¶li jakie¶ badziewie potrafi polakierowaæ baz± ca³y bok np. Passata kombi maj±c 300g lakieru i wszystko jest cacy


belzebub napisa³/a:
Trzeba umieæ tak¿e lakierowaæ. Nie oszukujmy siê, 80% m³odych lakierników nie wie do czego s± pokrêt³a w pistolecie.


belzebub napisa³/a:
Pistoleciki nowiuteñkie, nowe gamy, nowe rozwi±zania, nowe ceny ^^ i to w dziedzinie lakiernictwa w czasach gdy ... od 20 lat lakierowanie np. w Polsce jest zawsze takie samo...


belzebub napisa³/a:
Wpada m³odziak na 3 roku zawodówki lakierniczej, ³apie szmelca HVLP w ³apê i dopitala wcinkê z cieniowaniem na z³otej perle... a ch³opcom koparki siadaj± a¿ tak ¿e tylko sztaplark± da siê podnie¶æ....
Na koniec oddaje kubeczek i mówi: trochê proszê Pana za du¿o lakieru Pan dorobi³ bo zosta³o...


Za ca³okszta³t "wiedzy lakierniczej" kolejne ostrze¿enie ....
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2016-05-04, 10:13   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
¯yjemy z kraju w którym wolno byæ idiotom i to nie jest karane. Zamiast dawaæ ostrze¿enia, lepiej merytorycznie podyskutowaæ.
Id±c tym tokiem rozumowania, mo¿na kupowaæ najtañsz± kie³basê, chodziæ do najtañszego fryzjera, je¼dziæ Matizem (tani i ma³o pali), mieszkaæ obok cyganów (tanie mieszkania s± w Maszkowicach) tylko po co siê mêczyæ? Ja nie lakieruje ale mam specjalistyczny warsztat zajmuj±cy siê silnikami. Ludzie przyje¿d¿aj± z ca³ej polski i nie tylko, mimo, ¿e ka¿dy w wiosce ma przecie¿ mechanika i na pewno zrobi to taniej. Ja jak kupuje us³ugê, to ostatni± rzecz± o któr± pytam jest cena. Moi klienci którzy my¶l± podobnie jak ja i czê¶æ ch³opaków z forum, kasuj± po 500-700z³ za element i wolne terminy maj± z koñcem czerwca. Ci lakiernicy którzy my¶l± jak belzebub, wiecznie bior± na zeszyt i wiecznie nie maj± pieniêdzy ani na utrzymanie ani na inwestycje. W Polsce zaczyna siê odwracaæ tendencja. Ro¶nie zapotrzebowanie na us³ugi wysokiej jako¶ci. Sam jestem odbiorc± us³ug ale te¿ i ich dostawc±. Koñcz± siê czasy prosperity dla ludzi którzy inwestycje w siebie czy sprzêt uwa¿aj± za zbêdne. Zatem nale¿y sobie zadaæ pytanie: czy chcemy narzucaæ pewne trendy na lokalnym rynku i wyznaczaæ pewne standardy dla konkurencji, czy te¿ chcemy trwaæ w swoim idiotycznym przekonaniu i uwa¿aæ za intratne zlecenia które nasza konkurencja uzna³a za ma³o atrakcyjne?
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

³ysy73 
Wys³any: 2016-05-04, 21:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Cytat:
lepiej merytorycznie podyskutowaæ.
Tyle ¿e dyskusjê to mo¿na prowadziæ z "kim¶", lecz (jak widaæ) "ze ¶cian±" nie ma sensu.
Matowanie P2500 pod bazê je¶li dobrze pamiêtam, najlepszy gun to ten z którego z dekielka nie kapie bo ca³a reszta to przecie¿ TYLKO kwestia "GRABY", ....
Strata czasu.
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2016-05-05, 09:25   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Eeee tam. Zawsze mo¿na zrobiæ jaki¶ zak³ad np. o nowego Opla Insignie i w ramach próby wys³aæ pistolet belzebuba i satê do trzech niezale¿nych jednostek badawczych a potem daæ polakierowaæ jakiemu¶ lakiernikowi po³owê auta Sat± a po³owê auta pistoletem belzebuba i cieszyæ siê wakacjami w nowym aucie. Po co siê mêczyæ i przekonywaæ kogo¶ do tego ¿e nie ma racji. Si³a argumentu a nie argument si³y!
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

Bunter
Wys³any: 2018-07-14, 18:36   
0
UP DOWN

Posty: 2
Witam, posiadam kompresor CORMAK SKY 50V o wydajno¶ci na wyj¶ciu 220l, szukam pistoletu w wersji mini z którym móg³bym zacz±æ przygodê z malowaniem(wiem ¿e w tych pieni±dzach to nie lakiernictwo :cool: ). Szukam czego¶ z ma³ym zbiorniczkiem do 250 ml. Pistolet bêdzie g³ównie s³u¿y³ do od¶wie¿ania moich felg.
Zainteresowa³y mnie te modele:
Sico st3000
Auarita H-891
star mini slv evo t
Italco mini
Oczywi¶cie jestem ¶wiadom jako¶ci wykonania tych produktów, wiem ¿e to chinole ale chcia³bym kupiæ w miarê przyzwoitego chiñczyka. Czy mo¿e polecicie co¶ innego?
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2018-07-15, 00:42   
+1
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Zainteresuj siê pierwsz± i ostatni± "pozycj±" z tych co poda³e¶
Przynajmniej wizualnie bêdziesz mia³ "podobne" do firmowych pistoletów mini ... ;)
 

Bunter
Wys³any: 2018-07-16, 11:41   
0
UP DOWN

Posty: 2
Dziêkujê bardzo, z racji tego ¿e dopiero zaczynam swoja przygodê, zamówi³em italco mini H-951 :)
 

byrrt
Wys³any: 2019-07-02, 08:03   
0
UP DOWN

Posty: 10
Odgrzebiê temat i podpytam. Szukam taniego (wiem wiem, zaskoczenie) pistoletu do wszystkiego. Czyli epoksyd, podk³ad akrylowy, baza, klar. Bez wchodzenia w to czy to w ogóle dobra droga itp.. Czy istniej± pistolety typu mini, które umo¿liwiaj± aplikacje wszystkich tych materia³ów? W wiêkszo¶ci podobnych tematów pada rada kupienia pistoletu z dysz± 1.4 tyle tylko ¿e nie znalaz³em takiej w ¿adnym pistolecie mini. Sam pistolet potrzebuje do dos³ownie zaprawek, jednego progu i to pewnie nie ca³ego, mam ma³owydajny kompresor wiêc tu te¿ jest wskazanie na mini.
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2019-07-03, 18:13   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Do wszystkiego mo¿esz kupiæ pistolet mini z dysz± 1.2
do takich prac gdzie po³o¿ysz podk³ad akrylowy bazê i lakier bezbarwny taka dysza w tego typu pistolecie daje radê
Mo¿esz kupiæ pistolet Sico mini masz go na znanym portalu aukcyjnym za oko³o 120z³ z przesy³k± a wszystko poni¿ej tej kwoty to gwarantowane problemy i to nie tylko z jako¶ci± natrysku ale z samym pistoletem i jego tzw. trwa³o¶ci± ;)
Taki pistolet mam do nak³adania podk³adu na tzw. przecierki tak¿e smia³o mogê go poleciæ
jako do¶æ trwa³e narzêdzie i w miarê sprawne jak za takie "piniadze"
 

byrrt
Wys³any: 2019-07-03, 21:00   
0
UP DOWN

Posty: 10
Robertlodz09 napisa³/a:
Do wszystkiego mo¿esz kupiæ pistolet mini z dysz± 1.2


A widzisz, dziêki za radê.. Podk³ad trzeba jako¶ rozcieñczaæ w takim wypadku czy po prostu mieszaæ wg. proporcji i powinno siê udaæ? Bo trochê tego nie rozumiem czemu jedna dysza w pistolecie "pe³nowymiarowym" jest za ma³a na podk³ad a w mini jest ju¿ ok ;) Nie zale¿y mi na du¿ej miotle czy jakiej¶ wydajno¶ci, prêdzej na precyzji. Mam oczywi¶cie ¶wiadomo¶æ za ile chce kupiæ guna..

A i jeszcze jedno, na allegro widzê co najmniej 2 rodzaje Sico mini 1.2 - niebieski, srebrny z niebieskimi pokrêt³ami regulacji.. Który?
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2019-07-03, 22:13   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
byrrt napisa³/a:
Podk³ad trzeba jako¶ rozcieñczaæ w takim wypadku

Oczywi¶cie ¿e musisz dostosowaæ lepko¶æ materia³u (podk³adu) do posiadanej dyszy
baza idzie bez ¿adnego problemu ,lakier bezbarwny czy akryle musisz sprawdziæ przed na³o¿eniem poprzez natrysk próbny i ewentualn± korektê lepko¶ci natryskiwanego materia³u.
A pistolet to ten Sico mini LVLP 1.2 (srebrny z niebieskimi pokrêt³ami i niebieskim pier¶cieniem na g³owicy powietrza)
Po kilku myciach ten niebieski schodzi ... tak¿e bêdziesz mia³ srebrny pistolet ;)
Ale nie przeszkadza to przy lakierowaniu ... wiêcej niespodzianek ju¿ nie bêdzie
no chyba ¿e zostawisz lakier w pistolecie na noc albo bêdziesz drutami przepycham kana³y powietrza w g³owicy ....
 

byrrt
Wys³any: 2019-07-03, 22:16   
0
UP DOWN

Posty: 10
No dobra, bardzo Ci dziêkujê za pomoc! :)
 

ragazzo 
Wys³any: 2019-08-06, 21:06   
0
UP DOWN

Posty: 3
Potrzebuje waszej opinii.
Potrzebuje pistolet.Malowanie raczej od czasu do czasu.Jakby hobby.
Najlepiej jakby jeden gun do bazy i bezbarwnego.
Tylko,ze baza wodna.Komora profesjonalna (choc juz starszawa) i powietrza pod dostatkiem.
Iwata AZ3 HTE S IMPACT da rade to wszystko jako tako pociágnác? Cudów sie nie spodziewam.
Jesli nie,to co byscie mogli polecic w rozsádnej cenie? Zaletá tej iwaty jest to,ze jest nowa.
Aha,jest duzo devilbissów z chin w bardzo dobrych cenach.Sá takie tanie bo chinskie i do pupy,czy tanie bo daleko i nikomu sie nie chce czekac az przyjdá?
Tutaj link do tej iwaty.
https://www.ebay.co.uk/it...9MAAOSwfiZcbYA8
 

sawmaster 
Wys³any: 2019-08-07, 14:10   
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
impacta mam i nie narzekam
 

ragazzo 
Wys³any: 2019-08-07, 17:31   
0
UP DOWN

Posty: 3
sawmaster napisa³/a:
impacta mam i nie narzekam

I daje rade z bazá i bezbarwnym?
Jaká masz dysze?
 

sawmaster 
Wys³any: 2019-08-07, 22:48   
+1
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
1.3, daje radê jest bardzo oszczêdny, nie pyli tak, a bezbarwny gêsty ciê¿ko rozbija, nie wiem czy to jest fachowa odpowied¼ :D
 

ragazzo 
Wys³any: 2019-08-09, 19:41   
0
UP DOWN

Posty: 3
Dzieki za opinie.
Chyba sie zdecyduje.Jaki by nie by,ale zawsze to nowy.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group