Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
mateusz2351
Wys³any: 2019-08-08, 17:54   Pierwsze Malowanie Elemntu i ¼le po³o¿ony klar
0
UP DOWN

Posty: 7
Witam

Mam pytanie poniewaz dopiero zaczynam z lakiernictwem i Mam taki problem poniewaz na³o¿y³em bazê i potem po 30 min nak³ada³em klar na bazê i przetar³em sciereczk± tylko nie mialem antystatycznej tylko inn± i nie wiem czy to jest przyczyna tego ¿e klar nie równo siê na³o¿y³ ? Poniewaz mam takie mazaje tam gdzie scierk± ..

I pytanie drugie postanowi³em spróbowaæ po splerowaniu klaru papierem wodnym p2000 spróbowaæ na³o¿yæ jeszcze raz bezbarwny po jakim¶ czasiie zeby wyrównaæ i niestety efekt jest jeszcze gorszy poniewa¿ zrobi³a sie bardzo du¿a skórka pomaranczy co widoczne na zdjêciu ni¿ej i lakier jak juz duzo k³ada³em zacz±³ sciekaæ. Mo¿e mi kto¶ powiedzieæ jak powinienem prawid³owo to zrobiæ poniewa¿ mam redyktor i myslê ¿e sprzêt odpowiedni tak jak czyta³em. Gdzie popelni³em b³êdy? ]
I dlaczego taki efekt

https://www.fotosik.pl/zdjecie/f20daf3398a6a998


Czy te¿ nawet po zmatowieniu nie wolno nakladaæ klaru na klar ?

Zdjecie jak wyglada
 

sawmaster 
Wys³any: 2019-08-08, 18:53   
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
pierwszy raz co¶ takiego widzê, bazê siê ¶ciereczk± przeciera tylko
 

mateusz2351
Wys³any: 2019-08-08, 19:04   
0
UP DOWN

Posty: 7
wiem antystatyczna a to zdjecie jest po tym jak klad³em teraz klar na klar na klar bo chcialem spróbowac zobacyzc jak wyjdzie. Bo tamten zmatowi³em i jak k³ad³em teraz klar na klar to mi taki efekt sie zrobil i sp³ywa³
 

mirusiek 
Wys³any: 2019-08-09, 08:53   
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 119
Co zrobiles zle.
Bazy nie przecieram nigdy niczym bo czesto zostaja mazie nawet po elektrostatycznej siecierce, oddmuchuje tylko.
Mozesz nakladac druga warstwe klaru po zmatowieniu, ale matowisz maximum P1200, a najlepiej P800 na wode. Ty zmatowiles P2000 czyli jak pod polerowanie. Skutek nowa warstwa nie miala jak sie trzymac zbyt gladkiej powierzchni i sobie splywala jak woda.

Musisz zedrzec wszystko i zaczac od nowa.
pomaluj kolorem- baza, oddmuchaj jak wyschnie. Poloz pierwsza warstwa bezbarwnego, nie staraj sie wymalowac na lustro. Poczekaj z 5 minut i poloz druga juz pelna warstwe, staraj sie wylac na lustro. Zostaw az wyschnie.
Jak nie bedzie super lustro, tylko morka to wymatow dokladnie papierem P2000 lub P2500 na wode, nie poprzecieraj sie przez bezbarwny i polerka pasta mocno scierna M3, albo Farcela. Ale to po okolo 2-3 dniach od malowania i tylko jak konieczne.
_________________
https://www.flickr.com/photos/51928327@N08/sets/
 

mateusz2351
Wys³any: 2019-08-09, 15:47   
0
UP DOWN

Posty: 7
oki Dziêki Wielkie dokladnie takie mazaje mi zostaly za peirwszym razem po scierece i i pomyslalem zeby sprobowac jeszcze raz bezbarwny zmatowilem papierem. Ale teraz ju¿ wiem . Dzieki Wielkie juz wiem gdzie bl±d. a ile razy najkaldac bezbarwny ?
 

mirusiek 
Wys³any: 2019-08-09, 19:39   
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 119
dwie warstwy to standard
_________________
https://www.flickr.com/photos/51928327@N08/sets/
 

mateusz2351
Wys³any: 2019-08-10, 09:36   
0
UP DOWN

Posty: 7
oki . Dziêki ile powinien wysychaæ klar? Bo mi d³ugo schnie dosyæ . Nie wiem od czego to zale¿y dok³adnie ? Bo na dworze na s³oñcu nawet d³ugo 2 -3 dni
 

mateusz2351
Wys³any: 2019-08-10, 14:08   
0
UP DOWN

Posty: 7
Mam pytanie Czy morka mo¿e byæ te¿ spowodowana z powodu lakiery Bezbarwnego ? By³y jakie¶ Z Mork± Bo ja klar mam taki

https://www.fotosik.pl/zdjecie/3b8d62702ae94136
https://www.fotosik.pl/zd...b8d62702ae94136
 

kzychu
Wys³any: 2019-08-10, 19:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 346
mateusz2351 napisa³/a:
oki . Dziêki ile powinien wysychaæ klar? Bo mi d³ugo schnie dosyæ . Nie wiem od czego to zale¿y dok³adnie ? Bo na dworze na s³oñcu nawet d³ugo 2 -3 dni

Albo stary utwrdzacz, albo pomyli³e¶ proporcje albo masz klar wymagaj±cy wygrzewania.Do tego
grubo wylne - a raczej nasmarkane.
 

mateusz2351
Wys³any: 2019-08-11, 08:30   
0
UP DOWN

Posty: 7
Niee no propocje s± na bank dobre 2/1 jest 1litr klary i 0.5 utwardzacza wiec raczej takie s± . Nooo to pewnie jest wolno schn±cy. Klar niby jest dobry bo kupiony m2 tygodnie temu. A Jaki Klar polecisz? Który jest dobry? noo dzisiaj malowa³em jeszcze raz ale elemenet i wyszed³ w porz±dku tylko skórk± pomaranczy ( morka) jest nadal trochê bo tam na masce to naglucone a teraz wysz³a skórka pomaranczy taka trochê
 

kzychu
Wys³any: 2019-08-11, 20:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 346
Nie znam tego lakieru,ale je¶li kupow³e¶ w miejscowej miêszalni to chyba by ci nie dali jakiego¶
starocia - chyba ¿e przez neta to wszystko mo¿liwe.Na pocz±tek to nie ma sensu ¿eby¶ jakie¶ drogie lakiery stosowa³ - ale lepiej ¿eby to by³ lakier znany ¿e nie sprawia problemu ni¿ jaki¶ wynalazek o którym nikt nic nie wie.Mo¿esz braæ choæby jakiego¶ tañszego novola.
A skórke pomarañczy zlikwidujesz jak nie bêdziesz mia³ spadku ci¶nienia w instalacji powietrza
podczas pracy.
 

mateusz2351
Wys³any: 2019-08-12, 18:43   
0
UP DOWN

Posty: 7
Niee ja nie kupowa³êm z mieszalni tylko ze sklepu samochodowego o to chodzi /.

Noo to jaki by¶ poleci³ lakier najlepszy dla pocz±tkuj±cego ? Novol? Czy co¶ innego bo mo¿e byæ dro¿sze troche z tym nie ma problemu . Albo podaj tanszy i trochê dro¿szy warty uwagi wa¿ne ¿eby by³o mi ³atwiej

Co masz na my¶li jak nie bêdzie skoków Ci¶nienia podczas pracy ? Ale w jaki sposób j± zlikwiduje ? co masz na mysli ?
 

kzychu
Wys³any: 2019-08-13, 14:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 346
Póki siê nie nauczysz ,nie ma sensu stosowaæ lakierów nawet trochê dro¿szych, mo¿esz braæ np.novol ultra 400,mo¿liwe ¿e ten twój te¿ nie jest z³y tylko delikatnie siê syp³e¶ w proporcjach i
do tego grubo nalane -efetk ¿e schnie 3dni.
Co do skóry pomarañczy mo¿esz parê procent rozcienczyæ klar,ale bêdzie wiêksze prawdopodobieñstwo zacieków, instalacja od butli min. 1/2cala(lepiej 3/4), do filtra z manometrem na ¶cianie bez zwê¿ek ,znaczy jedyne zwê¿ki które mog± zostaæ to szybkoz³±czka pod pistolet i przy filtrze do przewodu,przewód 10mm wew.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group