Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
cdr
Wys³any: 2019-09-06, 00:13   Mój pierwszy raz
0
UP DOWN

Posty: 2
Witam.
Ze wzglêdu na ostatni± obcierkê postanowi³em pobawiæ siê w lakiernika i naprawiæ uszkodzony element...jako i¿ robiê to pierwszy raz nie mam odpowiedniego sprzêtu st±d inwestycja w spraye i zaczynamy.
szlif P120-320 nastêpnie cienka warstwa szpachli. Po wyrównaniu podk³ad zwiêkszaj±cy przyczepno¶æ 3 warstwy, podk³ad akrylowy 2 warstwy. Szlif na mokro P600-800 osuszenie, baza dobrana po kodzie lakieru 4 warstwy w odstêpach 7 minut. Po ok 30 minutach 2 warstwy lakieru bezbarwnego.
I jak widaæ na zdjêciu efekt koñcowy nie powala. Pytanie tylko czy to wina tego ze spray a nie pistolet? mo¿e ja co¶ skopa³em? a mo¿e to ta s³ynna "skórka pomarañczy" i wystarczy to potraktowaæ polerk±?
Je¶li kto¶ potrafi pomoc to gor±co zachêcam do pisania :help:
Dziêki za pomoc ;)

69955023_661622947663670_994321698239021056_n.jpg
Plik ¶ci±gniêto 97 raz(y) 804.5 KB

 

sawmaster 
Wys³any: 2019-09-06, 07:52   
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
robi³e¶ do ta¶my to pierwszy b³±d, spreyem Ci tak nie wyjdzie jak pistoletem do tego trzeba umieæ cieniowaæ bazê i bezbarwny, d³uga droga przed tob± , aha i widzê ¿e szpachlówka chyba ¼le wyszlifowana
 

cdr
Wys³any: 2019-09-06, 10:06   
0
UP DOWN

Posty: 2
Nie jestem perfekcjonist± i jedyny defekt dla mnie to ten zmatowia³y kolor reszta tak nie kuje w oczy. Jest szansa jako¶ siê tego pozbyc?
 

sawmaster 
Wys³any: 2019-09-06, 12:11   
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
my¶lê ¿e sam tego nie ogarniesz bo nie masz sprzêtu, pewnie i wiedzy oraz nie umiesz malowaæ pistoletem, jak chcesz siê pobawiæ to we¼ kup sprzêt i zaczynaj na jakim¶ uszkodzonym elemencie które jest ju¿ do wywalenia, typu drzwi b³otnik,
 

Emejcz
Wys³any: 2019-09-24, 08:25   
0
UP DOWN

Posty: 11
Ja sobie te¿ tak kiedy¶ naprawi³em :)
By³em w miarê zadowolony, ale teraz szykujê sobie informacje i sprzêt aby zacz±æ zabawê na wy¿szym poziomie.
Jak ju¿ zosta³o wspomniane musisz mieæ trochê sprzêtu.
Po tym jak wygl±da naprawa widaæ te¿, ¿e nie czyta³e¶ wystarczaj±co (a nawet prawie wcale) jak powinna wygl±daæ taka naprawa.
Ze swojej strony polecam serie na Youtube go¶cia MójGara¿ czy co¶ takiego. Wed³ug mnie du¿o mo¿na siê tam nauczyæ na pocz±tek i widaæ ile pracy potrzeba aby dobrze zrobiæ element.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group