Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
pavel007
Wys³any: 2019-08-31, 12:18   Przebarwienia na lakierze bazowym £aty z podk³adu? vol. 2
0
UP DOWN

Posty: 1
Witam, mam podobn± syutacjê kto¶ temat ni¿ej ale nie tak± sam± - a przynajmniej nie mam pewno¶ci co do tego, oto¿ mia³em do malowania maskê czynno¶ci jakich dokona³em to:

- matowanie na sucho p400, w misjcu szpachlowania p240
- szpachlowania, i wyprowadznenie powierzchni papierem p240, p400 na kolocku,
- nak³adanie podk³adu akrylowego 2 warstywy, kolor - to mo¿e mieæ znaczenie -grafitowy ciemny
- matowienie p800 i jedziemy z baz± i tu pojawi³y siê problemy, poniewa¿ na bazie zacze³y siê pojawiaæ grudki a sama baza zaczê³a mieæ strukturê papieru ¶ciernego i w pewnych miejscach na masce pojawi³y siê ciemne pasy- jesli chodzi o grudki to okaza³o siê ¿e problem tkwi³ w ustawieniach pistoletu, zmatowi³em znowu bazê na g³adko i postanowi³em na³o¿yæ nowe warstwy bazy i tu pojawi³ siê problem bo za nic nie idzie przykryæ baz± tych pasów - wyla³em kupê lakieru a i tak widaæ takie ciemne pasy jak na zdjêciu, co mo¿e byæ przyczyn±? Ze robota do poprawki to wiem, ale chcia³bym wiedzieæ czy przczyn± mo¿e byæ zbyt ciemny podk³ad? Oczywiscie mam ¶wiadomo¶æ ¿e nie wyæwiczona rêka te¿ siê do tego przyczyni³a, ale przy jakich¶ 6 warstwach na logikê tych poasów powinno nie byæ, czy mo¿ê siê mylê?


 

max2014 
Wys³any: 2019-09-09, 17:38   
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 170
witaj co to za lakier to znaczy jakiej firmy
czy bra³e¶ bazê w komplecie z rozpuszczalnikiem
jak dla mnie to jest podk³ad przebijaj±cy jakim ci¶nieniem malowa³e¶
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2019-09-09, 22:17   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Te pasy to jest brak umiejetno¶ci nak³adania jasnych metalików ...
po prostu kolego "chmurzysz" na ca³ego maluj±c t± maskê ...
Podk³ad te¿ zapewne robi swoje poniewa¿ pod jasne kolory dajemy jasne podk³ady a nie ciemne .... jako¶ u¿ytych materia³ów te¿ robi swoje ... tania baza (s³aba jako¶æ) i du¿e zu¿ycie przy s³abym kryciu + ten ciemny VS podk³adu
Proponuje zakup w innym miejscu (mieszalni) bazy i spróbowania jeszcze raz
bêdziesz mia³ wtedy skalê porównawcz± pomiêdzy jedn± a drug± (si³a krycia ,roz³o¿enie ziarna itd)
Mo¿esz nam zdradziæ jakim to pistoletem nak³adasz t± jasn± bazê ?
 

Czere¶niak
Wys³any: 2019-09-10, 12:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 200
Panie spoko takie malowanka to muj maister wali ca³y czas i jeszcze zaden klientos nie mial
problemos jak autosa odbiera³ :spoko:
jest spoko popryskana macha :spoko:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group