Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
czarjusz
Wys³any: 2019-10-05, 12:56   konserwacja podwozia
0
UP DOWN

Posty: 3
Chcia³bym samodzielnie wykonaæ konserwacjê podwozia i nadkoli. W aucie pojawi³y siê ju¿ ogniska rdzy. Proszê o doradzenie w jakiej kolejno¶ci i jaki rodzaj chemii najlepiej zastosowaæ.

Plan mam taki:
1. Maksymalne oczyszczenie ognisk rdzy.
2. Odpylenie, miejsca zaatakowane rdz± potraktowaæ ¶rodkiem R Stop. (chyba ¿e jest co¶ lepszego).
3. Ca³o¶æ zamalowaæ podk³adem: farb± reaktywn± np. Corizon, albo jaka¶ ¿ywica epoksydowa - co bêdzie najlepsze ?
4. Po wyschniêciu ca³o¶æ zabezpieczyæ barankiem bez Bitumenu, np. APP BARANEK.

Mam kana³ i kompresor.
 

fryc
Wys³any: 2019-10-08, 23:16   
0
UP DOWN

Posty: 55
Do takich rzeczy tylko tani pistolet do piaskowania na korund,dysza 6-7 mm,korund najdrobniejszy.
W aucie nie ma za bardzo jak dojsc do tych miejsc co rdzewiej±.A na duze wzery pierwsze piaskowanie zgrubsza.cartaninF obficie w szczeliny i za dwa dni piaskowanie finalne i malowanie epoksydem.

Na to warstwa chroni±ca podk³ad(nie bitgum i inne gowno itp) i na to farba domykaj±ca a ja na farbe domykaj±c± da³em jeszcze konserwacje Bodysafe z pedzla bo to ¿aden koszt.Na ³adne miejsca body safe lub mo¿na do³o¿yæ warstwy np.dinitrol z pistoletu.

Mozliwo¶ci jest wiele.
 

czarjusz
Wys³any: 2019-10-09, 09:23   
0
UP DOWN

Posty: 3
Cortainf trzeba chyba pó¼niej sp³ukaæ wod± ?

Jaki epoksyd bêdzie najlepszy ?

Jaka najlepsza warstwa chroni±ca podk³ad ?

Jaka farba domykaj±ca ?
 

fryc
Wys³any: 2019-10-10, 00:30   
0
UP DOWN

Posty: 55
Cortanin trzeba zmyc zmywaczem tak aby zostalo tylko to co przereagowane ja bym sie nie spieszyl na 24 godz tylko dluzej zostawil.
Ale generalnie na ma³e powierzchnie to nie ma znaczenia.Cosik poreagowa³o jak sykn±³em to na drugi dzieñ przy niskim temp. bez czyszczenia wiêc nieprzereagowany cartanin by³ poprostu na elemencie.
Z mojej strony bardziej chodzi³o o podwojne piaskowanie z u¿yciem cortaninu i w szczeliny ¿eby wlecia³o tam gdzie juz kratery wulkanów s±...
Te wszystkie trawienia trzeba usuwaæ,bo kwasie dopiero co mi zostawa³o na elementach siara jak nie wiem ale po piaskowaniu by³y idealne a wszystkie w¿ery pozbawione nalotu na po³ysk.

Podk³ad ja stosowa³em zawsze Novol i nigdy nic mi siê nie dzia³o w tych miejscach.Trotona mi odradzali.
Reaktywny kilka razy proba i zawsze ma³a przyczepnosc odpadanie w p³atach,uszczerbywanie(nie wiem jaka przyczyna do dzis)

Podk³ad musi byæ czym¶ przykryty-czym?-zale¿y od podk³adu.
Guma,baran,akryl,poliuretan
Poliuretan mo¿esz mokro na mokro z epoksydem.Akryl te¿ robi³êm ale po przeschniêciu podk³adu na oko.

Na baranka mo¿esz co b±d¼ daæ.Ja po przemy¶leniach da³em poliuretan bo wykorzystywa³em go do innych detali a w³a¶ciwo¶ci dobre -czarny po³ysk wiêc uniwersalnie to by³o.

Do¶wiadczeni ludziê twierdzili ¿e barana trzeba zamykaæ bo ci±gnie wilgoæ.Tak jak jest w oryginale.

Moje wywody dotycz± tylko elementów bez konieczno¶ci estetyki czyli podwozie ,nadkola itp i to bez problemu mo¿na myæ ekstrakcyjn±.
 

czarjusz
Wys³any: 2019-10-10, 09:39   
0
UP DOWN

Posty: 3
podk³ad novol np: PROTECT 360 ? + utwardzacz H5950 ?
 

fryc
Wys³any: 2019-10-10, 21:38   
0
UP DOWN

Posty: 55
Tak ten 1/1 epoxy
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime