Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
marlon
Wys³any: 2019-11-26, 18:18   Kilka pytañ w zakresie zabezpieczenia antykorozyjnego
0
UP DOWN

Posty: 3
Mam kilka pytañ w kwestii zabezpieczenia antykorozyjnego.

1. Mam do pomalowania obie belki zderzaka w busie vw t3. Oczy¶ci³em je z lu¼nej rdzy. na belkach jest do¶æ sporo w¿erów tote¿ pomalowa³em belki Fertanem w celu pozbycia siê rdzy. Jak najlepiej zabezpieczyæ dalej te belki by ruda nie pojawi³a siê zbyt szybko?
Plan mam taki by pomalowaæ belki cienk± warstw± podk³adu reaktywnym corina, a nastêpnie na³o¿yæ na to podk³ad akrylowy novol. Czy to dobry pomys³ czy mo¿e lepiej zamiast reaktywnego i akrylowego pomalowaæ belkê podk³adem epoksydowym?

2. Co na³o¿yæ pó¼niej na wy¿ej wymienione podk³ady? Gumê, mastykê? Bêdê wdziêczny za podanie konkretnego produktu.

3. S± te¿ meijsca trudno dostêpne które potraktowa³em fertanem jednak ciê¿ko siê tam dostaæ ¿eby dobrze przygotowaæ te miejsca pod podk³ad. Czym najlepiej takie miejsca zabezpieczyæ? Woskiem? Jesli tak to jakim?

4. Spotka³em siê z takim produktem jak NEUTRALIZATOR RDZY Coo-Var Rust Gdzie maluje siê podobnie jak fertanem jednak, nie zmywa siê go, a na powsta³a warstwê mo¿na nanosiæ podk³ady. Czy warto takiego produktu u¿yæ jako dodatkow± warstwê zabezpieczaj±c± na oczyszczon± blachê? Czy wystarczy samo potraktowanie fertanem?


Bêdê wdziêczny za wyrozumia³o¶æ poniewa¿ jeszcze zdobywam wiedzê i do¶wiadczenie w tym temacie.
 

hematol 
Wys³any: 2019-11-27, 00:32   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
marlon napisa³/a:
obie belki zderzaka w busie vw t3

Witaj,o jakie belki ci chodzi?Sam jestem fanem Vw T3 i chetnie pomogê,robi³em du¿o w T3 ale najlepiej wrzuæ foto o co chodzi i jaki stopieñ korozji. ;)
 

klapek
Wys³any: 2019-11-27, 08:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 63
Sk±d: Parczewo
Jakie by nie by³y te belki, to odkrêæ je i zawie¼ do piaskowania.
Niech je wypiaskuj± i od razu pomaluj± proszkowo. Po co pchaæ siê w koszty z odrdzewiaczami i inn± chemi±, któr± bêdziesz musia³ zaaplikowaæ. Efekt i tak bêdzie na 2-3 lata...
 

marlon
Wys³any: 2019-11-27, 12:54   
0
UP DOWN

Posty: 3
hematol napisa³/a:
marlon napisa³/a:
obie belki zderzaka w busie vw t3

Witaj,o jakie belki ci chodzi?Sam jestem fanem Vw T3 i chetnie pomogê,robi³em du¿o w T3 ale najlepiej wrzuæ foto o co chodzi i jaki stopieñ korozji. ;)


Nie mam jak zrobiæ zdjêcia teraz bo bus stoi w gara¿u na drugim koñcu miasta ale bede posi³kowa³ sie zdjeciem z internetu. Belka czyli to meisce na które nachodzi metalowa blacha zderzaka. Z ty³u jest podobnie :) zderzak

Stopieñ korozji raczej niewielki. Nie ma jaki¶ g³êbokich w¿erów - mo¿na szczotka to ca³kiem ³adnie doczy¶ciæ ale jednak powierzchnia mniejsze w¿ery ma, jest nieregularna i jakie¶ maleñkie ogniska korozji tam s±. St±d aplikacja fertanu na to.
 

hematol 
Wys³any: 2019-11-28, 01:30   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
marlon napisa³/a:
Nie mam jak zrobiæ zdjêcia

Wiêc dupa bêdzie z pomocy :/
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime